Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kulfoldon elok! Ti szoktatok...

Kulfoldon elok! Ti szoktatok a "valasztott hazatok" himnuszat enekelni?

Figyelt kérdés
Azert kerdezem, mert en olyan furcsan erzem magam nyilvanos helyen, unnepsegeken. Mit illik ilyenkor tenni? Nem tart a kornyezet "mumajernek", hogy a nepuk himnuszat enekeled, pedig nem ott nottel fel? (tegyuk fel, hogy annak az orszagnak is meg Magyarorszagnak is allampolgara vagy, de az ember megiscsak magyar marad, az allampolgarsag meg a nemzetiseg ket kulon dolog)
2010. nov. 12. 02:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én nem énekelném az adott ország himnuszát, fölállni illik tiszteletből, de énekelni sztem fölösleges, és hát nem ahhoz a néphez tartozol, akkor meg minek. Habár igaz, én nem élek külföldön, de nekem ez e véleményem róla ;)
2010. nov. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

én jövőre megyek ki külföldre.. és igen én megakarom tanulni és ha kell eléneklem ha kell

sosem éreztem Mo-ot hazámnak szóval nem lesz furcsa más nemzet himnuszát énekelnem

2r/L

2010. nov. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
22/L*
2010. nov. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

Hát eléggé elcseszetten nevelhettek fel, ha nem érzed hazádnak Magyarországot. Szerintem már ma is elindulhatsz, kedves utolsó...

Gratulálok a szüleidnek!

2010. nov. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

megjött a nagy "hazafi"

szánalom a köbön ..

2010. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

A nagy hazafinak üzenném:


Én is külföldre utaztam, ott dolgoztam, és lám, ott el lett ismerve a munkám, az igyekvésem, nem csak az állandó keserű lehúzást hallgattam egész nap! Talán annyit megérdemel egy befogadó ország, hogy a himnuszát is megtanuljam, nem?

2010. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utánam író, igazán megtanulhatna olvasni. Egyetlen szóval nem írtam, hogy az volna a problémám, ha a kivándorló megtanulja az új otthona himnuszát és tisztelettel viseltetik a befogadó ország iránt.

Ellenben az az ország, amely felnevelte, 22 éven át ellátta, oktatta, stb. is megérdemel legalább ennyi tiszteletet.

2010. nov. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Én Romániában élek, és az köztudott, hogy mennyire jók itt a viszonyok köztünk. Tehát a válaszom egy egyértelmű NEM!
2010. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
De nyilán nem az Aldunánál laksz. Az egészen más helyzet, hogyha egy ország megszállja a lakóhelyedet és te ott őslakos vagy a felmenőiddel együtt.
2010. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan csak rövid ideig éltem külföldön, de ezen én is sokszor elgondolkoztam. Sokszor hallottam a himnuszt a foci eb és vb kapcsán, mindig fel is álltam, még a szöveget is tudtam, mivel annyiszor hallottam, de sose jutott eszembe énekelni. Pedig nincsenek nagy nemzeti érzelmeim, mégis, másik ország himnuszát énekelni, meg a zászlaját lobogtatni - hát nem.. akárhol is élek, attól még magyar maradok, nem éneklem más himnuszát.
2010. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!