Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi értelme van interneten...

Mennyi értelme van interneten haverkodni ismeretlenekkel chaten pl. meg ilyen helyeken (ha élőben nincsenek haverjaim)? 14/F

Figyelt kérdés
Mi a jó és a rossz benne?
2011. aug. 16. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A semminél jobb, ez a jó benne. De igazából csak akkor ér valamit, ha személyes találkozás is lesz belőle. Keress neked megfelelő társaságot a neten, pl. közös érdeklődés alapján. És ha jól választod meg, előbb-utóbb lesz valamilyen közös rendezvényetek is. A csak online "ismeretség" viszont nem pótolja a valóságosat.
2011. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rossz, hogy nem igazán tudtok találákozni. Amúgy meg jó, ha találsz olyat, akivel szívesen beszélgettek.
2011. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a netes barátkozás nem helyettesíti az igazi barátokat akármennyire őszintén el is tudsz velük beszélgetni

olyat érdemes keresni akik a közeledben lakik akivel később tudsz személyesen is találkozni

2011. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De miért is nem helyettesíti?
2011. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
neten bárkivel könnyű megismerkedni de személyesen már más a helyzet lehet meg se mer mukkani egyik se
2011. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdemes, mert esélyt adsz magadnak barátkozás terén. Pláne, ha élőben is találkoztok a későbbiekben, és ráadásul kiderül, hogy nem messze laktok egymástól.

Van, aki a mindennapokban nehezen barátkozik, vagy kevés a szabadideje és annak a netes ismerkedés jó alternatíva lehet.

Tapasztalatom szerint, én találtam ( fórumokon )

-barátot

-jó ismerőst

-olyan embert, akivel egyszer-kétszer találkoztam élőben, utána már nem, különböző okok miatt.

Úgy éreztem, ha már látatlanba beszélgetünk, élőben is találkozni kell.

És, igen, ahogy fentebb írta valaki, van, aki személyesen alig bír megszólalni, mert a neten mást mutat meg magából, mint a valóságban, vagy más emberre számított a személyes talin...

2011. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sok, bár a közösségi oldalak és társalgók tele vannak olyan emberekkel, akik az utcán sem túl értelmesek.


hátránya hogy sok ember közül kell kiválogatni mire találsz valamire valót, és előnye hogy sokkal többet tudsz megnézni egy adott idő alatt, mint leszólogatni idegeneket a deáktéren, akik amúgy sem érnek rá és nem is kíváncsiak rád. nem mintha neten édeklődőbbek lennének, d egy fokkal nyitottabbak.


20:00

egyetértek, ez is egy hátrány hogy van az msnbarát fajta, akivel semmi értelmeset nem lehet kezdeni mert nem hajlandó kimozdulni


20:27

igen ez a megoldás, vagy ha valaki hajlandó pénzt és időt áldozni az utazásra (ami nem jellemző) akkor esetleg megyéből vagy másik megyéből való...


20:28

ha ez kérdés, akkor te a kockabarátfajta vagy :)


22:05

ezért érdemes egy rövid megismerés után találkozót szervezni, vannak akik évekig beszélgettek, a srác szerelmet vallott a lánynak, aztán kiderült hogy egy másik fiú :) így építgessétek a hosszútávú netes kapcsolatokat. nem mintha manapság élőben ne tudnának nővé változni az emma-félék

2011. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát ha nincsenek barátaid, akkor is vannak, akik interneten nagyon rendesek és nyitottak, és pl. ha szarul vagy, eltudsz velük beszélni, és tanácsot kérni, ilyesmi:)
2011. aug. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem jó tapasztalataim vannak ezügyben. Élőben is taliztam már egypárral aki a közelben lakik, és jól elhülyültünk.:)


Csak az a legnagyobb hátránya ennek az egész netfriend-eskedésnek hogy az anonimitást sokan kihasználják és nemtudhatod hogy kivel is beszélsz valójában. Szóval akár lehet azis hogy egy bűnözővel beszélsz aki 17éves lazagyereknek adja ki magát vagy akármi... Ezért érdemesebb élőben talizni csak olyanokkal akik a közelben laknak, de még azokkal is óvatosan kell, mert hát akárki lehet az is...

2011. aug. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan haverkodhatsz neten keresztül is. Annyi a lényeg, hogy a lakóhelyedhez közeliekkel haverkodj, szóval ha te pl. nyíregyházi vagy, akkor ne kezdj el békéscsabaiakkal beszélgetni. Lényeg az, hogy a személyes találkozót minél hamarabb hozzátok össze, és onnantól már ugyanolyan haverkodás az egész, mintha nem netről lenne.
2011. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!