Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem találni manapság...

Miért nem találni manapság igaz barátokat?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban volt egy barátnőm, akivel szinte össze voltunk nőve. Aztán amint elkerült másik városba suliba, később pedig komoly kapcsolata lett, azóta nem akar velem sehova se jönni, pedig többször hívtam, teljesen bepunnyadt (17 évesek vagyunk).

Az osztálytársaim nagy része egy városban lakik, én nem, sokszor úgy szerveznek bulit, hogy 4-5 embert kihagynak belőle, köztük engem is, pedig a suliban tök jól elvagyok mindenkivel.

Egy ideig egy barátnőmmel jártunk bulizni, mióta barátom van, keresett magának egy másik csajt bulizni, pedig én is szívesen elmennék vele ugyanúgy néha, ha netán összefutunk egy buliban, akkor is max. táncolunk egyet, de amúgy nem is foglalkozik velem, csak a másik csajjal futkározik.

Régen volt pár haverom itt a környéken, mindig kihívtak mászkálni ide-oda, rengeteget hülyéskedtünk meg minden, manapság már csak köszönőviszonyban vagyunk, nem is érdeklem őket.

Mi történt mindenkivel? Vagy velem van a baj? Egy régi barátomat sem érdeklem már, mindenki otthagyott, különösebb indok nélkül. Sebkivel nem vesztem össze, senkinek nem szóltam semmi rosszat. Akkor mégis miért ilyen ellenszenvesek velem? Úgy érzem már egy barátom sincs, mindenkinek akadt jobb barát, mint én. :( Mit tehetnék? Próbáljam őket visszaszerezni, vagy keressek újakat?


2009. ápr. 14. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Lehet találni.Én ezt cáfolom hogy nem lehet.A kérdést olvastam el csak,szóval bocsi.Túl hosszú volt ami alatta volt..
2009. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is: több olyan időszak volt az életembn, amikor úgy éreztem magam, mint Te. Stabil barátaim csak 25-26 éves koromra lettek, korábban, bármennyire akartam, nem volt meg a fix baráti társaság, akik minimum hátvégén egyértelmű, hogy várnak. Kicsit fura, de velem így történt.

Abba a hibába ne ess bele, hogy a pasid által akarj baráti körre szert tenni. Ragaszkodj a saját barátaidhoz.

Egy barátság fenntartásában fontos az őszinteség. Pl. annak a csajnak, aki nem barátkozik Veled, amióta nem vagy egyedülálló, nyugodtan megmondhatod, hogy attól Te még ugyanúgy szeretnéd vele tartani a barátságot. Lehet, hoyg félreétés áll a háttérben, és sokszor egy őszinte beszélgetés rengeteget jelent.

Ugyanakkor igen, légy nyitott új barátokra is. A kudarcoktól ne keseredj el, mert elég egyszer találkozni valakivel, akivel egy hullámhosszon vagy, vele minden könnyen fog menni. Légy bátor, menj oda, beszélgess, és ha egy csajjal beszélgettél egy jót, javasolj további közös programot, ne bízd a véletlenre.

Sok sikert!

28/n

2009. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem is eltűntek... ijesztő és rossz:(
2009. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!