Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetek barátokat...

Hogyan szerezhetek barátokat egy új suliba?

Figyelt kérdés

Senki, de senki nem ért meg. A csajok titkolóznak, de ők már ismerik egymást. Én vagyok az új lány, de azért próbálok barátokat szerezni, de egyáltalán nem megy. Akármikor odaakarok menni hozzájuk beszélgetni, ők egyszerre elhallgatnak és elkezdenek másról beszélni. Nekem nem az kell, hogy olyan ember legyek, aki egyfolytában kibeszél mindenkit, hanem csak barátokat szeretnék szerezni. S.O.S.


Egy barátnélküli 11 éves lány!!!


2011. nov. 4. 18:46
 1/3 anonim válasza:
Én is így vagyok,bár nem új osztállyal.Csak 1 igaz barátom van,aki sajnos falun lakik,így nem tudom az időm se kihasználni,csak gépezek.Suliba találkozunk,mivel egy osztályba járok vele.Próbálj beilleszkedni a környezetükbe...pl.találj témát,valami érdekes új dolgot mondj nekik és egy kettő megbarátkozthatsz...bár a mi osztályunkban még nem nagyon,de ott a fiúkkal is barátkozhatsz,így könnyebb lesz nagyobb korodba is!
2011. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom! Én is így jártam ilyen koromban. Én fiú vagyok, de lehet, hogy tudok jó tanácsot adni.


Ez egy zárt közösség. Ne akard, hogy bensősként kezeljenek, amíg "nem érdemelted ki" ezt a státuszt. Ne is erőlködj feltünően. Az apró kis lépések hatásosabbak, mint a nagy ugrások, amik esetleg nem sikerülnek.


- legyél velük rendszeresen (de ne mindig) iskolán kívül - ezek az élmények sok kapcsolódási pontot adnak

- ha tudsz valamivel menő lenni, akkor használd ki a lehetőséget - ha van vmi jó cuccod, ami nekik nincs, vidd be egyszer (de ne tűnjön úgy, hogy fel akarsz vágni)

- néhány apró csínytevés is erősítheti a kapcsolatotokat - a lényeg, hogy csak ti tudjatok róla

- kérd ki a véleményüket valamiben (pl. öltözködés, ki a legjobb srác stb.), majd innen folytasd a beszélgetést

- ha ezután is feltűnően kirekesztenek, tudakold meg valakitől, hátha van vmi tulajdonságod, ami nekik nem szimpatikus

- figyelj arra, hol tudnál nekik segíteni - ne legyél a csicskájuk, tehát olyan dolgokban segíts, amit nélküled nem, vagy csak jóval nehezebben tudnának megcsinálni

- legyen egy dolog, amiről híres vagy, amiből Te vagy a legjobb az egész osztályban!

- és a leghatékonyabb módszer: kérj tőlük szívességet! Lehetőleg először apró szívességet amikor valakivel négyszemközt vagy, aztán lehet nagyobbakat is. A pszichológia egyik alapelve, hogy ha segítesz valakinek, az szimpatikusabb lesz számodra. Használd ezt a saját javadra!


Hsjrá, sok sikert a kapcsolatépítéshez! Légyszi írj majd, hogy váltak be a tippek.

2011. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyre fiatalabbak.
2011. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!