Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért bunkók a magyar sofőrök?...

Miért bunkók a magyar sofőrök? Miért nem figyelnek az autósok a gyalogosokra biciklisekre? Tiszta őrülten vezetnek, aki külföldi ide jön azt mondja hogy életveszélyes!

Figyelt kérdés
komolyan már minden nap el akarnak ütni, látja hogy ott vagyok a járda szélén és a zebrára már leléptem de ő meg jön mert ő annyira felsőbbrendű hogy siet a lenyithatós sportkocsijával.... jó tisztelet a kivételnek de mikor zöldet vált a lámpa neki át kell suhanni a gyalogosok közt pedig jön egy babakocsis is de nem tudja megvárni.... ez mi?
2011. aug. 17. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne általánosítsunk. Ha kocsival közlekedek, akkor általában átengedem a gyalogosokat a gyalogátkelőhelyen (zebra az állatkertben van vagy Afrikában). Ha nem, akkor is azért nem, mert a gyalogos annyira bizonytalan, hogy még maga se tudja, mit akar. Gyalogosként pedig többnyire szintén át szoktak engedni.
2011. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tetszik a ***** válasza:
Törökországban még nem jártál. Ott élvezettel gyorsítva dudálnak, mikor látnak a zebrán átmenni egy gyalogost. A török kamionosoktól a tanulóvezetők pedig egyenesen rettegnek. Magyarországról inkább azt lehet mondani, hogy középkategória.
2011. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a, Tunézia is dettó.


Fogtunk egyszer egy taxist, körülbelül 70-nel ment a kocsik között. Tény, hogy gyors volt, de rettegtünk. Ráadásul valami iszonyat hülye sofőr volt, mivel egy perc alatt 300-szor nyomta le a dudát, és a szájával játszott, hogy DÜDÜDÜDÜÜDÜDÜ-DÜ-DÜ-DÁDÁDÁDÜDÜDÜDÜDÜDÜ-TITITITITITI-DÜDÜ :-DDDDDDDDDDDDDDDD

2011. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, ugyanis a tőled távolabb lévő oldalon, jobboldalról ő nem engedhet át, mert ha a másik nem áll meg, téged elütnek. A közelebbinek kell először átengedni, én addig nem állhatok meg.
2011. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A görög meg az olasz autóvezetők is nagyon szeretnek "vadulni". Görög nyaralásom alatt pl. simán felment a gyalogútra a motoros és lavírozott a járókelők között.

Sajnos, nálunk is vannak afféle "országúti rémek", akik nincsenek tekintettel a többi közlekedőre / akár gyalogos, bringás, vagy akár másik autós /, de veszélyeztetik a saját testi épségüket is. Velem is megtörtént, hogy a zebrán csikorogva fékezett le az autós előttem, ráadásul nekem volt zöld a lámpa, a Rákóczi úton történt. Szerencsére nem ütött el. De sajnos, van, aki nem ússza meg ennyivel, amikor egyszerre több embert is elcsapnak a zebrán, azért az borzasztó...

De szerencsére jó tapasztalataim is vannak, nálunk a lakótelepen pl. kevés kivételtől eltekintve mindig megállnak a zebránál, ha látják, át akar kelni egy vagy több gyalogos. Mindig így kéne ennek lenni.

Azért hozzáteszem, hogy van gyalogosok közt is, aki figyelmetlenül közlekedik.

2011. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát ez tényleg jó.... ne az ilyen suttyó országokhoz hasonlítsuk már magunkat!!! lehetne normálisan meg szabályosan is vezetni!!
2011. aug. 18. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem általánosítok, mert találkozom ilyennel és olyannal is, de én is gyakrn kerülök érdekes helyzetekbe. Pécsre járok egyetemre, hát ha nem lenne szerencsém hetente meghalhatnék, pedig óvatosan közlekedek. De sokan nem ismerik a féket, a dudát persze nyomják ezerrel. volt olyan, hogy zöld lámpánál a zebrán mentem át, erre valami balf*sz érkezik 120-szal, satufék ezerrel, nekem már nem lett volna időm elugrani, szóval ha ott nem tud megállni,akkor lehet most nem írnék ide, na de zek után nekem kezd el az út közepén hangosan anyázni, hogy máskor jó lenne ha körülnéznék mielőtt lelépek a járdáról, na persze ezek után én is üdvözöltem a kedves anyukáját és elküdtem melegebb éghajlatra, de még akkor is ő volt felháborodva..de ilyen fél év alatt egyszer van,szóval azért is írtam hogy nem általánosítok:)
2011. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a magyarok többsége bunkó, nincs tekintettel másokra. Látszik ez azon, hogy sok boltban - főleg a fővárosban- nem képes köszönni az eladó, vagy azon is,h nem képesek megállni a zebra előtt, tisztelet a kivételnek. Lehet ezt azzal magyarázni, h alacsonyak a bérek, nehéz megélni blablabla..De vhogy a drágább autókkal közlekedők többsége is ilyen. A magyar nép sosem a kedvességéről volt híres. A bunkók meg bunkó, akkor is, ha autóban van és akkor is, ha biciklire száll. Ha normális közlekedést, kulturáltabb környezetet akarsz, akkor nem kell messzire menni elég Ausztriáig, teljesen más világ, ott evidens,h nem dobálják el a szemetet stb. Költözz el mihamarabb Magyarországról, ha van rá lehetőséged ! :D
2011. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy 40 tonnás kamiont vezetek nap mint nap. Tudom, hogy a gyalogos átkelési szándékának is elsőbbsége van. De amikor azon az útszakaszon rajtam kívül nincs semmilyen más jármű a példás családanyuka kitolja elém a babakocsit. Nem igaz hogy nem tudta volna megvárni hogy az az egy kamion elmenjen. Inkább kitolja elé a babakocsit, mert neki elsőbbsége van. Egy rakott 40 tonnás szerelvénynek kb 1 liter üzemanyagba kerül hogy ugyanarra a sebességre visszagyorsítson, amit tőlünk sofőröktől vonnak, túlfogyasztás címén.

NEM AZÉRT AZ 1 LITYI GÁZOLAJÉRT de mi van ha pl elmegy a fék? Az ilyen felelőtlen szülőtől azonnal el kellene venni a gyereket mert veszélyes rá. Legközelebb majd a száguldó vonat elé tolja ki?

2011. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!