Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítség kéne, kollégista...

Segítség kéne, kollégista leszek, mit érdemes magammal vinni, hogy nem nagyon fogok haza menni?

Figyelt kérdés

Mit és mennyit?:D az lenne a kédésem, hogy ilyen poharakból meg edényekből , mennyit érdemes vinnI? illetve, hogy kell ágynemű? és ti elvinnétek majdnem az összes ruhátokat? az nem baj, ha sok ruhát meg cipőt viszek? arra gondoltam, h veszek ikeában ks dobozokat, és abba beleteszem pl a sminkes cuccokat..aztán a tusfürdőt meg ilyenek, és az ágy-alatt tartom, így spórolok helyet...esetleg még valami ötlet a hely spórolásra?


köszi előre is


2011. aug. 23. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Edényekből anyyit vigyél, amennyit te használsz. Evőeszközből vigyél tartalékot, mert vagy elhagyod, vagy elkunyizzák és nem hozzák vissza időben, és akkor nincs mivel enned.

Ágynemű nálunk van, de nemtom, a ti kolitokban lesz-e(sztem ne vigyél).

Én annyi cuccot viszek, amennyi egy hétre kell, mert hétvégente hazajárok. (Beköltözésnél mindenből vigyél tartalékot, meg vigyél meleg pulcsit, melegítőt, akkor is, ha nyár van, mert lehet, h holnaptól szakadni fog, és nem lesz még fűtés stb.) De felesleges bevinni a komplett ruhatáradat, mert lehet, h el sem fog férni, meg akkor otthon mit veszel fel??

Láttad az ágyakat??? Mert nálunk ágyneműtartós (amibe nem lehet pakolni, mert már alig tudjuk kihúzni), szal az alá nem pakolhatunk. Szerintem dobozokra ne költs, fölösleges pénzkidobás lenne...

2011. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia én (is) most leszek először koleszos. Ma vásároltam be, mert vasárnap költözök. :)

Ha érdekel, elmondom, hogy mit viszek->

poharakat+ edényeket nem viszek... kapunk kaját^^)

max poharat viszek, de edényeket biztos nem :D

ágyneműt azt viszek (mondták, hogy kell, de csak huzat..)

kis dobozok: na igen:D én kis dobozokban fogom vinni a plussz nyalánkságaimat, meg még viszek üveges italokat..^^)

tusfürdő, igen.. :D szerintem én ezeket neszeszerbe rakom, vagy valami olyasmibe :D

aztán ruháim szinte mind elvinném, de az a baj, hogy rengeteg |: a szekrény pedig kicsi, ugyhogy ugy döntöttem viszek 5-6 fölső, nadrágból 3 kb.. mert az nem olyan sok, és el is fér. Így előre kiválasztom őket:D

Sok sikert a koleszban! Érezd jól magad.. :)

2011. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

- Poharakat, edényeket, evőeszközöket inkább csak minimális számban vigyél, azaz optimális esetben egyet-egyet mindegyikből. 1 evőkanál, 1 evőkés, 1 villa, 1 kiskanál, 1-3 kés (kenyérvágó, zöldséges, esetleg disznóölő :D), 1 lapostányér, 1 mélytányér, 1 üvegpohár (esetleg külön egy borospohár vagy söröskorsó :D), 1 bögre (esetleg pluszban egy kávéscsésze), célszerű 1 műanyagtányér stb.

Azért nem nagyon érdemes többet, mert akkor csak jobban felgyűlik a mosogatnivaló, meg ennyire is épp elég nehéz vigyázni, mivel mindig eltűnik vagy eltörik valami. :)


- Ágynemű kérdése attól is függhet, hogy mennyire vagy válogatós. A vonatkozó kormányrendelet értelmében kötelesek paplant és párnát biztosítani, de az olyan, amilyen - a kollégium színvonalától függ. Huzatot és lepedőt viszont mindenképp vigyél!


- Ruha kérdésben inkább nem nyilatkoznék, mert fiú vagyok, te meg ránézésre lány, úgyhogy nem akarlak összezavarni. :) Én mondjuk gyakrabban jártam haza, ezért nem volt ott az összes ruhám, de amúgy is érdemes megfontolni, mennyit viszel, mert a szekrényekben általában nem túl nagy a rakodóhely.

Cipőket érdemes tényleg minél többfélét vinni, hogy megfelelően tudj alkalmazkodni az időjárási körülményekhez, meg papucsot a szobába, esetleg a zuhanyozáshoz.


- Helyspórolás: nem biztos, hogy az ágy alatt tudsz dolgokat tartani, nálunk pl. a földön volt az ágy, és bár volt ágyneműtartó, de nagyon ramaty is volt, meg nyitogatni is nehéz lett volna, ez megint a koli felszereltségétől függ.

Helyspórolás tekintetében arra ügyelj, hogy már a beköltözésnél legyen nagyon egyértelmű közted és a szobatársa(i)d között, hogy melyik terület kihez tartozik, és melyek a közös használatú dolgok. Ha nem veszed szigorúan már az elején, akkor állandóan a te polcaidra meg asztalodra fognak kerülni a cuccok, és nagyon kevés helyed lesz. :)

Másrészt ha van hűtő a szobában (vagy ha visztek), akkor annak a tetejére általában egész sok mindent lehet pakolni, pl. mi oda tettük a mikrót meg az edénytartót.

Ha van fürdőszoba is, és több hely kell, pont az általad említett IKEA-ban is lehet pl. kapni ilyen csempére ragasztható törülközőtartót, meg kis teherbírású fürdőszobai polcot, amire a tusfürdőt, fogkefét stb. lehet pakolni.


- További jó tanácsok: a világítással sokszor spórolnak, szóval ha sok fényt szeretsz, akkor vigyél magaddal még 1-2 könnyen hordozható és tárolható olvasó- vagy asztali lámpát. Ha van laptopod, gondolom elviszed, az nem árt. :) Az internethez nagy valószínűség szerint utp-kábelt is kell vinni (legalább 2 vagy 3 métereset érdemes, de ha az ágyban szeretnél netezni, kellhet hosszabb is), és/vagy szükség lehet egy hálózati switchre is, ha nincs annyi internet-csatlakozó pont a szobában, ahányan vagytok (nálunk pl. 3 emberre 2 volt, ezért kellett a switch). Ekkor, ha a szobában mindenkinek laptopja van, jó megoldás lehet a wifi switch (de állítsatok be jelszót, különben mindenki azt fogja használni :D).


Nagyjából ennyi, a többit majd úgyis látod meg kialakítod, amikor már ott leszel. :) Sok sikert!


(Tp.)

2011. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :))

És te is érezd magad jól a kollégiumban :))

2011. aug. 23. 15:58
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen !!:)

háát ja , akkor nem viszek sok edényt meg ilyeneket :D úgysem szeretek mosogatni...:D

Amúgy max elviszek egy csomó ruhát aztán bőröndből öltözködök :DD

elvileg van a koliban wifi, akkor nem kell vinni semmit, nem?? mármint a laptop úgyis fogja a netet :D

2011. aug. 23. 16:05
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Középsulis vagy egyetemi koli?


Ágynemű, ruhák, cipők (én vittem a téli szerelést is), ernyő, 2 törölköző, vasaló, vízforraló, tusfürdő, körömkefe, folyékony szappan, kéztörlő, papírtörlő, tányér, bögre, pohár, eszcájg (evőeszköz), fakanál, só, bors, liszt, cukor, serpenyő, lábas, vágódeszka, bicska, szivacs, mosogatószer, konyharuha, vállfa, mosópor, öblítő.


Nekem induláskor egy bögrém volt, de vettem meg kaptam, így szaporodott a készlet. Poharam nem volt, de a jó kollégistának mindig van pohara, mert mindig van valami, amit a pohárba akarsz tölteni. (így azt is évközben vettem).


Annyi cuccot vigyél, hogy elférjen a szekrényedben, és ne lépd át a másik territóriumának határvonalát. (Magyarul, hogy a cuccaid a saját részeden legyenek).

2011. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi :)


Hát egyetemi kollégium , és nem túl nagy, egy szobában vagy ketten vagy 3an leszünk, nagyon remélem , h ketten

2011. aug. 23. 16:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyetemi koli akkor először is az a legfontosabb hogy először megnézd hogy mi van ott. Én nem vagyok kolis, de tesóm igen. Őt elvittük a koliba, felmértük mik vannak, aztán mentünk el együtt bevásárolni. Ha 200 km-re laksz a sulitól és ott is megtudod venni a dolgokat, akkor praktikusabb így.


Én vinnék ágyneműt, otthonosabbá teszi a dolgokat. :) Tányérból kettőt vinnék, evőeszközökből is, hogyha jön valaki és éppen kajálok megtudjam kínálni, vagy ilyesmi. Lényeg hogy olykor jól jön és nem kell mindig a szomszédét elkérni (pláne ha éppen ő is használja). :)

Pohárból, bögréből is vinnék egyet egyet, ha valami bulit tartotok, akkor a műanyag poharak úgy is jobban jönnek. :D Akár "tartós" műanyag poharakat is szerezhetsz majd, de ezzel még ráérsz.


A dobozokkal is várj, mert nem biztos hogy lesz hely az ágyak alatt! Pl. ha ágyneműtartós az ágy, vagy csak olyan fajta, ami alá nem lehet pakolni. Ezért mondom hogy jobb előbb felmérni a környéket és csak utána vásárolni. Lehet fogas sem jön rosszul.


Törölköző, tisztálkodó szerek. Ruhából annyit vigyél, amennyi elfér!!!

2011. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőkhöz: Vigyél kenyérpirítót! Sokat fogod használni!
2011. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én voltam koleszos szóval első héten szinte semmit nem vittem amit igazán kelett volna,csak minden mást :D


Szóval azt javaslom,hogy drága holmit ne,csak ami a te kényelmed s szükséged szolgálja.

Kaja inkább tartós,hogy bármikor tudj enni amikor akarsz. (koleszok elég szar kaját adnak)

Takaró párna,még akkor is ha adnak,mert hát mégicsak azt más használta,nem te...

Ruha ami kényelmes,amiben pihenhetsz amit nem a suliban vagy... zene könyv blablabla.


:)

2011. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!