Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova tűntek a médiából az...

Hova tűntek a médiából az egyszerű dolgozók?

Figyelt kérdés
Teljesen nem tűntek el, mert ha felgyújtják a családjukat, ha kiesik a gyerekük az ablakokon, vagy ha kétfejű macskájuk született, akkor azért bekerülnek. De úgy önmagukban soha. Pedig én már rettentően unom a színvonaltalanul hazudozó, blablázó politikusokat, a semmiről nyökögő celebeket, és inkább az érdekelne, hogy hogy tud egy nyugdíjas 80 ezerből megélni, miért lett valaki buszvezető, és mennyire elégedett vele, vagy hogy egy bróker hány órát dolgozik naponta és mennyit keres stb. De ezekről soha sehol nincs egy hang se. Az én időmben még voltak a tévében termelési riportok, néha kérdezték az egyszerű emberek véleményét is. Nem pont azt sírom vissza, mert az is erőltetett volt, de talán tanulságosabb lenne, ha néha nem süket politikusokat vagy celebeket hallgatnánk.
2011. aug. 23. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert ebben az országban mindenki celeb, vagy jólmenő üzletember, vagy modell, vagy politikus. Nem tudtad? Csak nézz ki az ablakon, jólét, boldogság, dübörög a gazdaság, Audi, Mercedes, új építésű emeletes ház.
2011. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 rémuralom ***** válasza:
Panem et circenses! A "te idődben" a nép csak kenyeret kapott, ma csak cirkuszt. Nérótól a rómaiak annak idején mindkettőt megkapták.
2011. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi a bajod, nálatok csak egy csatorna van? Majd neked külön személyre szabott műsort csinálnak. Nem kell a szemetet is nézni!
2011. aug. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy szorgalmasan, tudása szerint a legjobban dolgozik, tudását gyarapítja, ahogy csak tudja,

figyel a közösségre, a természetre, segíti az elsesetteket, a megszomorítottakat és megalázottakat,

vigyáz a családi boldogságra, türelemmel, megértéssel neveli gyermekeit- annak nincs hírértéke.

*

ezért mellőzöm amennyire lehet a médiát - és figyelek a körülöttem élőkre, a lelkükre, a jelenségekre.

-anonimanna

*

persze, a tragédiát, rosszat, vagy egyéb média-jelenséget is lehetne értékesen megragadni - és nem szemét bulvár módon taglalni, mert az fölösleges.

*

vannak klasszikus példák - ne hagyjuk ki őket, jók, nagyon.

*

"A boldog családok mind hasonlóak egymáshoz,

minden boldogtalan család a maga módján az."


Lve Nyikolajevics Tolsztoj / Anna Karenina

/ford: Németh László

2011. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
21.09: És akkor te most melyik csatornáról beszélsz?
2011. aug. 23. 21:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha nem néznél tévét egyáltalán? Évek óta nem nézek semmit, és nem hiányzik.
2011. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindről!
2011. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*Lev
2011. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én arra emlékszem, hogy az én gyerekkoromban még lehetett szeretni a műsorvezetőket, riportereket. Valahogy olyan igazi emberséges emberek voltak. Nem voltak nagyon szépek, de lehetett őket szeretni. Nem volt olyan régen pedig.

33 éves vagyok

2011. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
21.46: Már alig nézek tévét.
2011. aug. 23. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!