Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova tűntek a médiából az...

Hova tűntek a médiából az egyszerű dolgozók?

Figyelt kérdés
Teljesen nem tűntek el, mert ha felgyújtják a családjukat, ha kiesik a gyerekük az ablakokon, vagy ha kétfejű macskájuk született, akkor azért bekerülnek. De úgy önmagukban soha. Pedig én már rettentően unom a színvonaltalanul hazudozó, blablázó politikusokat, a semmiről nyökögő celebeket, és inkább az érdekelne, hogy hogy tud egy nyugdíjas 80 ezerből megélni, miért lett valaki buszvezető, és mennyire elégedett vele, vagy hogy egy bróker hány órát dolgozik naponta és mennyit keres stb. De ezekről soha sehol nincs egy hang se. Az én időmben még voltak a tévében termelési riportok, néha kérdezték az egyszerű emberek véleményét is. Nem pont azt sírom vissza, mert az is erőltetett volt, de talán tanulságosabb lenne, ha néha nem süket politikusokat vagy celebeket hallgatnánk.
2011. aug. 23. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én már vagy 7 éve nem nézek TV-t. Egy-egy filmet megnézünk amit letölt a párom a netről, aztán ennyi. Még az Animal Planet érdekelne, de 10 perc után az összes hajam szála égnek áll, mert ennyi idő alatt látok 2 érdekes percet és 8 perc műsorelőzetest, amit aztán fél órán belül megnézhetek még 20-szor. Párom csak a sportadókat nézi.

Múltkor egész véletlenül ott ragadtam egy műsor előtt, már nem tudom melyik csatornán volt, valami szokásos szenzációhajhász amerikai csatorna lehetett, pont azért lepődtem meg, hogy ilyen dokumentumfilmet közvetítenek rajta. És nem volt közben egyetlen reklám sem. Alzheimeres idős emberek és hozzátartozóik életét mutatta be a film. Emlékszem, mutattak egy régi fényképet, egy csodaszép lányról, aztán őt mutatták idősen. Egy őszhajú, csodaszép nő, én még ilyen szép idős hölgyet nem láttam. A férjét ápolta hihetetlen nagy szeretettel. Egyszer a bácsi azt mesélte neki épp, hogy neki csodálatos felesége van. A néni megkérdezte tőle:-És ha azt mondom neked, hogy én vagyok a feleséged? - A bácsi egy pillanatra meghökkent, aztán azt mondta: -Abba belehalnék.

Mutattak egy kis nőt, aki feladta a munkáját azért, hogy az idős édesanyjára vigyázhasson. Állandóan, a nap minden percében felügyelnie kell őt, mint egy 3 éves kisgyereket. Naponta 20-szor imádkozza ki anyukája szájából a köveket, mert állandóan le akarja nyelni.

Egy idős férfi, aki valaha énekes volt, és már semmire nem emlékszik, de ha fellép, profin elénekli bármelyik dalát. A család bár nem tudta őt a nap 24 órájában felügyelni, állandóan látogatja az idősek otthonában és megszerveznek neki egy koncertet, ahol sok ember előtt felléphet újra...

A párom azt mondta nekem, ne nézzem, mert rosszat fogok álmodni. (Hozzá van szokva, hogy egy-egy nem kifejezett rémfilm után is képes vagyok visítva ébredni.) Ránéztem és megkérdeztem tőle: - Miért álmodnék rosszat? Azért, mert azt látom ebben a filmben, hogy emberek szeretik egymást?

2011. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az "egyszerű dolgozókkal" és életükkel a betelefonálós műsorokban találkozhatsz.
2011. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Néha talán tényleg a betelefonálós műsorokban jelenik meg valami életszag, de ott is ritkán, mert eleve valami hülye, szenzációs téma van, ha valaki elkanyarodik, gyakran leintik. Meg hát a betelefonálók egy része se az a tipikus egyszerű dolgozó, van köztük jó pár hivatásos betelefonáló is.
2011. aug. 23. 22:43
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért szoktak lenni a TV-ben olyan műsorok is, amikben hétköznapi emberek szerepelnek. Például a Viasat3-on az Emberi történetek, ami hétköznapi beteg emberek életét mutatja b, vagy a Nagy házalakítás, amiben szegény, szerencsétlenül járt embereknek segítenek, szép házat építenek nekik, meg ott van a Segítség, gyerekeim vannak, Szuperdada, ahol dadák segítenek rendbehozni családok életét, megnevelni a rossz gyerekeket. Ezek mind hétköznapi emberkékről szólnak, nagyon jó műsorok, bár szerintem mostanában nem szokták őket adni, de biztos, hogy van több ilyesmi műsor is, csak keresni kell. Mg vannak jó sorozatok is, például a Hetedik mennyország, Isteni sugallat (Joan of Arcadia), meg mondjuk a Barátok közt is. Ezekben is átlagos emberek a szereplők.
2011. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!