Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a jó az Facebook-ban az...

Mi a jó az Facebook-ban az Iwiw-ben a Myvip-ben? Mitől ilyen népszerűek?

Figyelt kérdés

Mást sem hallok a kis taknyosoktól csak azt, hogy: "Gyere fel face-re!"

Komolyan mondom a facebook, az már divatcikk.


2011. aug. 24. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
A primitív embereknek ez egy igazi élvezet. Örülnek, hogy minden hülyeséget kiírhatnak az üzenőfalra, linkelhetnek, felszínes beszélgetéseket folytathatnak egymással, mások képeit nézegethetik stb. Egy buta embernek ennél több nem is kell a boldogsághoz, vagy legalábbis a napi örömforráshoz.
2011. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam azt, hogy jobb a tv-ben bámulni a Valóvilágot, de szerintem a Facebook és a többi közösségi oldal ugyanúgy hülyíti az embereket, mint például a Mónika show, vagy a VV.

És az a legdurvább mikor lenézik azokat, akik nincsenek beregisztrálva a Facebookra. Mert már "ciki az ha nincs facebookod". Engem ez idegesít.

2011. aug. 24. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem nézlek le, pedig van facebook-profilom.

Praktikus okokból sokszor jól jön, és ugyanúgy, mint bármi mást, ezt is lehet jóra és rosszra is használni.

Ha nem lógsz rajta egész nap, meg nem ott éled az életed, akkor tudsz rá úgy is tekinteni, mint egy eszközre, amelynek segítségével könnyebben szervezhetsz programot, gyorsabban oszthatod meg másokkal az élményeidet vagy tudhatod meg mi van a barátaiddal, könnyebben tarthatod számon a szülinapokat és így tovább. Én ezért használom, nem egyébért.

De jól megvoltam nélküle is, és ezután is meg tudnék lenni.


A gondok ott kezdődnek, amikor már az egészen fiatal korú gyerekek is egy ilyen pszeudoközösségben szocializálódnak, ahol nagyon kevés igazán emberi dolog történik. Meg amikor meglett felnőtt emberek úgy kezdik érezni, hogy attól lesznek menőbbek, ha jól megtanulják a virtuális közösség minden csínját-bínját, és ezzel akarnak az elmagányosodás ellen védekezni.

De amondó vagyok, hogy ha ez nagyon bosszant, próbáld meg elsajátítani azt az álláspontot, hogy mint ahogy a számítógép és az internet vagy a láncfűrész sem eredendően rossz, de mindegyiket lehet rossz, sőt egyenesen gonosz dolgokra is használni, ugyanígy a közösségi oldalakkal is ez a helyzet.

2011. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

azért népszerűek mert az emberek szeretik mutogatni magukat


a facebook szerintem kifogás a függőségre, mert aki igazán fontos, azzal nem csak ott tudsz beszélni. aki meg nem fontos, azzal minek jópofizni?

2011. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a jó benne? Igazából a kapcsolattartás lenne a lényege, mert egy ilyen közösségi oldalon elvileg mindenkinek fent kellene lennie. Így praktikus pl. távol élő rokonokkal felenni a kapcsolatot, szétszóródott osztálytársakat megtalálni stb.


Én annyi hasznát látom még, hogy egyetemi csoporttársaim, akikkel semmilyen a kapcsolatom, fent vannak, és ha kérdésem vagy kérésem van az egyetemmel kapcsolatban, azt könnyen fel tudom tenni, és választ kapok rá. Mert ugye egy olyan emberrel, akivel sosem beszélgetek, fölösleges telefonálgatni vagy találkozni, ha facebook-on is megtudom amit akarok.


Persze a baj ott kezdődik (és legtöbb kamasznál ez a helyzet), amikor a haverokkal, barátokkal is facebook-on beszélnek, ott kérdezik meg egymástól, hogy "mi van veled", ott beszélik meg a szerelmi ügyeket meg stb. Ezáltal virtuálissá válnak a barátságok, hiszen a személyes találkozókat facebook-ozással helyettesítik.


Sok esetben teljesen fölösleges még, pl. mikor egy kamasz a semmittevésben facebook.ozik, kiír minden hülyeséget az üzenőfalra ("Jó reggelt mindenkinek", "Most jöttem haza anyámmal a boltból" és egyéb hasonló idétlenségek), a többiek pedig like-olgatják, na én ilyenkor tudok meghalni.

2011. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem is van fészem,és azért jó mert megismerkedhetek olyan emberekkel akikkel sajnos így a való életben nem találkoznék

és akár hiszed,akár nem,a legjobb haverjaimat is pont facebookon ismertem meg :)

szerintem az nem gáz ha valaki néha-néha felmegy megnézni az értesítéseit,de az már tényleg szánalmas ha valaki egész álló nap facebookon lóg és ott ül szószerint órákat,arra várva hogy a kis földgömbön megjelenjen legalább egy 1-es...

az iwiw már nem menő,amióta próbálták a facebookot koppintani és raktak rá chatet,azóta olyan lassú,hogy egyszerűen használhatatlan.

rákattintok az üzenetekre és vagy fél óráig tölti

meg oda nem is árok fel mert unalmas ...

myvip meg addig jó volt amíg bejelölgettem rajta embereket de mostmár az is ennyiből áll hogy felmegyek,nincs semmi értesités,akkor megyek azt cső.

meg most megújult a myvip és azóta nem tudom kezelni XD

szóval a facebook a legjobb

de csak akkor ha nem egész nap azon lógunk

mert minél többet van fent valaki,annál unalmasabbá válik az egész és annál kevesebbet megy ki a haverjaival sétálni vagy egy jót beszélgetni :S

13l

2011. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

19:14 vagyok


20:09

mindenkinek?

vannak emberek akiknek telefonjuk sincs, mégis élnek.

távol élő rokonokkal meg minek beszélgetsz? megkérdezitek hétvégenként hogy sziahogyvagytokjólkösziéstimiisköszipuszi. igazán sok értelme van. csak azért mert valamilyen vérszerinti elágazásod.


"Mert ugye egy olyan emberrel, akivel sosem beszélgetek, fölösleges telefonálgatni vagy találkozni, ha facebook-on is megtudom amit akarok. "


ez igaz, bár erre más megoldások is megfelelőek


"Ezáltal virtuálissá válnak a barátságok, hiszen a személyes találkozókat facebook-ozással helyettesítik. "


ez a lényeg, de ugyanez a helyzet a levéllel, telefonnal, emaillel. majd jön a videobeszélgetés, holografikus társalgás, és nem is lesz szükség arra hogy együtt nézzetek meg egy filmet, elég ha egy hologram ül melletted a fotelban.

2011. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!