Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt valaki hogy...

Miért hiszi azt valaki hogy attól több amit látott, olvasott vagy akár szeret?

Figyelt kérdés

Most én például világ életben a legszebb nőnek a balerinákat, ezért sok balett etüdöt láttam. Meg jegyezem ma sem értem 130+ IQ-val és világirodalmi olvasottság, és művészet rajongásom ellenére. Sok művészetben jártas is vagyok. De mégsem értem, attól miért érzi többnek magát valaki ha szeret vagy elolvas valamit. Az más ha meg is érti.

De ahogy én a szép lányok miatt néztem csak a balett etüdöket, a legtöbb nő a "szép romantikus szálak" a férfiak meg a kalandok miatt olvassák a világ irodalom nagyjait is. Ja és attól sem lesz több, ha a világ irodalom nagyjait olvassa valaki, pedig azért azok az érthetőség miatt is azok, meg az egyéb korabeli igények alapos kielégítése mait is. Jó azért tény gyakrabban van bennük tartalom és mondani való is.


2011. aug. 27. 00:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

"Most én például világ életben a legszebb nőnek a balerinákat, ezért sok balett etüdöt láttam."

Én azt a 130+ IQ-t látatlanban is magabiztosan kétségbe merem vonni, bocs. (Nem állítom, hogy hülye vagy, de szerintem túloztál, ne haragudj!)

2011. aug. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Ha az ember sokat olvas, könnyebben fogalmaz értelmes mondatokat, és javul a helyesírása is.


Próbáld ki.

2011. aug. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

De válaszolva a kérdésedre. Bizonyos művek szeretete azt mutatja, hogy az illető igényesebb. Sok művet nem is lehet teljesen felfogni mondjuk 80-as IQ-val. De nemcsak IQ-ról szól ez a dolog, hanem igényességről is.


Az, hogy te szereted a balerinákat teljesen rendben van. Aki okosabbnak tartja magát emiatt nálad, az egy hülye sznob b*zi, tojd le.

2011. aug. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 monster under yo bed ***** válasza:
balerina fétis.
2011. aug. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Vree ***** válasza:
33%
Iegn szerintem tejlyesen igazad van!!!! én is szerintem is a müvészseket hülyeség ja 160 az IQ-um
2011. aug. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszi!

Két első. Gyerekként diszlexiás voltam, de tízen évesen kinőttem az olvasási nehézséget egy éve alatt (az alatt 20+perc/lap átlagról pár perc per lap átlagra javult az olvasásom), de rengeteg könyv elolvasása után is az írásom leginkább a szóbeli fogalmazásra hajaz. Mert abban erős is voltam mindig. De tény hogy azért az íráskészség rossz, mert sokaknak nehezen érthető.

Amúgy nem javított az olvasás az írásomon. Kipróbáltam.

Te ma 00:21-es viszont az olvasás készségedet javítsd, mert a "világirodalmi olvasottság" az alsó hangos is ötven könyv. Ja és "értelmes mondatok" helyet nem inkább könnyen érthetőt kartál írni? Mert az amúgy meglehet tanulni hogy mint értenek meg a legtöbben. De a komplex magvas (nem az írásomra célzok) mondatokat a többség tényleg nem érti.

Amúgy a főleg diszlexiám miatt jártam logopédusokhoz (régen racsoltam de utána is ott fogtak), és mind kért hivatalos aktuális IQ tesztet. (127IQ, 137IQ és 134IQ)

Írásom néha nekem is visszaolvasva olyan mint ha valami tapló írta volna, de van sokszor olyan is van hogy durván össze tett, de inkább mégis élő szoba illő. Beszében két hibám volt. De szóban képes vagyok nagyon összetetten, és tömören fogalmazni, ami egy jó kihívást jelent.

2011. aug. 27. 00:55
 7/28 A kérdező kommentje:

"Iegn szerintem tejlyesen igazad van!!!! én is szerintem is a müvészseket hülyeség ja 160 az IQ-um"


"müvészseket" = művészeket ?


"Iegn" - amúgy köztudott tény hogy a betűk sorrendjének felcserélése egy szóban, nem rontja írásban az érthetőséget.


És miért hitelen ez a 134-es IQ???

2011. aug. 27. 00:57
 8/28 A kérdező kommentje:

Nagyjából minden huszadik embernek kb. ennyi az IQ-ja, és ezek több mint fele részképesség zavaros volt/lett a hetvenes évek óta.?

Ha csak nem azért mert Közép Európai tévhit a hibátlan írás túlbecsülése és döntőszerepe az értelmi kérdésekben.

A nőknek a 100 IQ-ja a férfi skálán csak ~80-as. Pedig a nők nyelvi képesség általában jobb. Tény hogy zseniális írót még nem adtak a világnak.

2011. aug. 27. 01:05
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

"Te ma 00:21-es viszont az olvasás készségedet javítsd, mert a "világirodalmi olvasottság" az alsó hangos is ötven könyv. "


öööö, és?

Pont te vagy, aki jössz az IQ tesztjeiddel, meg az olvasott könyvek számával stb. (bár az 50 könyvre hivatkozás elég mókás) Szóval, mondd, miért tartod magad nagyra?


"Ja és "értelmes mondatok" helyet nem inkább könnyen érthetőt kartál írni? "


Nem :)

2011. aug. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"Írásom néha nekem is visszaolvasva olyan mint ha valami tapló írta volna, "


Olvasd el akkor mégecce, mielőtt a "Válasz elküldése" gombra kattintasz. Köszi :)

2011. aug. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!