Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy alkohol kultsz a...

Mi ez a nagy alkohol kultsz a fiataloknál? Miért nem lehet alkohol nélkül szórakozni?

Figyelt kérdés
Igaz nem csak a fiataloknál van, de most arra gondolok. Egyszerűen akárhova megyek "bulizni" mindenki a piával van. Mindenki inni akar. Én is ittam régebben (mivel mindenki ivott), 17-19 éves korom között, de mindig is utáltam, nem éreztem jól magam, így már nem szoktam. Gólyatáborba sem akarok most menni, igazából épp ez miatt, mert nincs ehhez a fajta bulihoz kedvem. Voltam már gólyatáborban, tehát tudom miről szól. Szerintetek miért iszik mindenki ennyire? Ma is néztem facebookon pár "eseményt" és ott is csak az a téma ki mit akar inni meg mennyit.
2011. aug. 27. 10:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem ellenzem az alkoholt, de azért jó lenne, ha nem csak erről szólna minden. Gyakran rosszul érzem magam, mert mindig iszik, csak én nem, max 1-2 sört.
2011. aug. 27. 10:57
 2/7 A kérdező kommentje:
kultusz*
2011. aug. 27. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én teljesen egyet értek veled és ugyan így érzek.

Én nem iszom alkoholt a vallásom miatt, épp ezért nem nagyon tudok elmenni szórakozni, habár van egy társaság, barátok, akik hozzám hasonlóak és velük szívesen tölröm az időm. Próbálom kizárni az embereket körülöttem és úgy felfogni, hogy ők 'szegények', hiszen hülyeséget csinálnak.

Sajnos a kérdésedre, hogy miért, nem tudom a választ. Én azt mondanám, hogy azért mert mindenhol ezt látni, a fiatalok ezt látják a kicsit idősebbektől, így ők is folytatják azt. A tv is tele van ezekkel a dolgokkal, szerintem ezért.

Illetve ami engem egy kicsit bánt, habár én elfogadok midnenkit, akkor is ha nem vallásos, hogy a mai emberek nem félnek attól, hogy valaki 'nézi' őket. Úgy gondolják bármit megtehetnek...

2011. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En ugy erzem, hogy gyengek, igy az alkohol fogyasztasa utan tudnak csak felszabadulni!
2011. aug. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, nekem sem tetszik az a stílus ahogy a többség bulizik, de az ő dolguk, 1-2 sör nekem is elég, már öreg vagyok:)


Miért isznak? Mert ez a "divat". Nekem inkább az a fura, hogy poénra veszik ha hánynak az alkoholtól... mifelénk ez inkább úgy ment, hogy ne igyál annyit mert nem bírod, és ciki volt ha valaki hányt tőle...


24F

2011. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 vagyok, szintén nagy kívülálló, mivel péntekenként józan vagyok :D meg a hét többi napján is, mielőtt vki belekötne :P Valahogy nekem az alkohol nem azt jelenti, amit a többieknek. Szeretem a minőségi borokat, mértékkel, csak a hangulat miatt, mert annak még úgymond van "lelke". De azt már nem nagyon tudom felfogni, hogy mi értelme leinni magamat mindenféle pancsolt piákkal... A kortársaim nagy része pedig ezt csinálja, és én vagyok a hülye absztinens... Ami mellesleg nem igaz, a szüleim soha nem tiltottak el az alkoholtól, szeretek velük borozgatni. Azon is gondolkodtam, hogy borász leszek :D Akkor is, ha 17 évesen nagyon ciki, hogy szeretem a Zempléni Chardonnay-t...
2011. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tizennyolc éves korom előtt nem is jártam el bulizni. Engedtek volna, de engem nem érdekelt.


Az már más dolog, hogy szívesen kóstolgatok össze ezt-azt, de igyekszem a határon belül maradni.

2011. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!