Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogy...

Titeket nem zavar, hogy szinte kihalt a zene-kultusz, kevesen vesznek lemezeket, mindenki inkább letölt?

Figyelt kérdés
Elismerem az internet előnyét, hogy sok rétegzenét is meg lehet ismerni, és be lehet szerezni, mert internet nélkül erre sok embernek nem lenne lehetőség, de nem szeretem, hogy már senki sem vesz lemezeket. Drágák, de nem tudom, ha nem lennének drágák, akkor más lenne e a helyzet.
2011. aug. 29. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
most 1 jó szám miatt vagy 2 nem fogok megvenni egy cd-t (2 + 5 ezreké )
2011. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1 jó szám?

Fura, mert én amilyen zenekarokat kedvelek, azoknak minden egyes számát szeretem.

2011. aug. 29. 15:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem zavar.


A kultusz és a lemez nincs kapcsolatban. Attól, hogy letöltve jó a zene, vagy lemezen kiadva, még nem dől el semmi. A kultusz inkább olyan tömeg-effektus. Amit erősített, hogy abból volt sok, ami a kiadók szerint jó volt. (Vagy legalább is nagyon nyomták, hogy vedd meg.) Ezzel szemben ma sokkal inkább a fogyasztó döntése ez. Nehezebben terjednek a jó zenék, ez talán baj, cserébe sokkal többeknek van esélyük, ami lehet jó. Ami engem zavar, az a sok igénytelen szemét, amiből nekem nincs nagyon időm kiválogatni azt, ami szerintem/nekem érték lenne. Ám ez mindenképp így lenne, mert közben megöregedtem, elfoglaltabb is vagyok, mint amikor iskolába jártam, tehát ezt nem írom 100%-ban a korszellem számlájára. Ahogy azt sem hiszem, hogy "régen minden jobb volt".


Egyszóval a válaszom: NEM.

2011. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha olcsóbbak lennének (vagy legalább normális fizetések lennének és telne rá), akkor többen vennének. Én legalábbis biztos többet vennék, ha lenne rá pénzem, mert tudom, hogy ha megveszem a lemezt ahelyett, hogy letölteném, azzal anyagilag is támogatom az előadót és így lesz még több jó lemeze :)
2011. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Te valami macskajancsi énekesnek vagy a rokona, hogy reklámozod a lemezeket? Az hogy megveszel egy lemezt csak az énekesnek,producernek és a forgalmazónak jó,mert attól dagad a pénztárcájuk,abból a pénzből futja a Mallorca-i nyaralásra na meg az A6-os Audira,a több milliós partikra stb...


őszintén szólva lesz@rom hogy szegény sztároknak - akik fellépésenként megkeresik az egyhavi orvosi bért,plusz az újságokban,tévében való szereplésért kapott összegek - kiesik a lemezeladásból származó havi milliójuk...

2011. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

16:00


Nem tudom miről beszélsz, mert én egyáltalán nem gondoltam ilyesmi dolgokra. Tisztában vagyok vele, hogy kinek megy a pénz, főleg ha a zenekar nagy kiadóknál van. Én csak a hangulatra gondoltam...felrakni egy lemezt.

2011. aug. 29. 16:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenáron lemezre vágysz,írd ki egy cd-re az meg van 200 ft-ból.
2011. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább letöltöm magamnak.Megspórolom az árát és egy idő után letörölhetem a gépről ha meguntam,de a lemezt nem tudom visszavinni a boltba,hogy "Bocs,de inkább add vissza az árát mert már nem kell".És az együttesek lemezeit amiket szeretek sajnos M.o-n elég elvétve lehet kapni.A zenekultusz is inkább egy szubkultúra,anno azért alakult ki könnyebben mert még nem volt ekkora mértékű információs fejlődés.Ha mondjuk a 70-es vagy 80-as években lett volna net,akkor pl.a P.Mobil zenéi is jobban terjedtek volna ott,és a párt nem tudott volna mit csinálni.Mert ugye lemezt nem adhattak ki.
2011. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem zavar egyáltalán.


Ráadásul én azon "hülyék" közé tartozom akik még nagy ritkán vesznek lemezt. Ha egy lemez nagyon tetszik, akkor előfordul, hogy megveszem az eredetit; egyrészt mert támogatom vele az előadót, másrészt jó érzés, hogy megvan. :)


De ettől függetlenül úgy gondolom, egy jó előadót érdemesebb azzal támogatni, hogy elmegyek a koncertjére, minthogy megveszem a CD-jét, aminek az árából csak töredéket kap... (a koncertjegyből se kap meg mindent, de egy teli nézőtér talán többet számít mint egy lemez-eladási szám)


Ami meg a zenekultuszt illeti. Személy szerint én sokkal jobb és (szerintem) igényesebb koncertekre járok, mint amilyenekre akkor járnék, ha nem lenne internet.

Gyakorlatilag minden kedvenc előadom a neten keresztül ismertem meg és csak egyet tudnék mondani, akiket máshol (rádióban, TV-ben) IS látni néha... tehát akiket egyáltalán esélyem lett volna megismerni internet nélkül is.

2011. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem. Ugyanis a zenekultusz nem halt meg, csak a lemezkultusz. Még akkor sem vennék meg albumokat, ha lenne rá pénzem. Csúnyán hangzik, de ha megszerezhetem ingyen, nem fogok érte fizetni. A jó együttesek inkább a koncertekkel akarjanak pénzt keresni ne a cd-kel. Zenei cd-t venni látatlanban még jó együtteseknél/előadóknál is zsákbamacska, mindenki adhat ki rossz cd-t, tehát mielőtt bárki megvenné belehallgat az albumba, még letöltenie se kell, csak youtubon meghallgatja. Ekkor meg ugye rájön, hogy minek venné meg, ha egyszer már "megvan", pláne hogy így a tingli-tangli töltelékszámokat is kivághatja, amik kivétel nélkül minden albumon vannak. Oszt csókolom.
2011. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!