Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell lekezelően választ...

Miért kell lekezelően választ adni?

Figyelt kérdés

Sose fogom megérteni azokat,akik ha itt feltesz egy 14éves lány egy kérdést leqrvázzák stb.Ilyen kérdésekre gondolok: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

De olyat is láttam már,hogy kiirta egy 13 éves lány,hogy baj-e ha energia italt iszik,erre a válaszok 70%-a arrol szólt hogy igenis baj,mert akkor utána cigizni fog,inni fog,drogzni fog...Miért kell beleszóli a fiatalok dolgába?Akkor meg is érteném,ha a válaszadók kedvesen,segítő válaszokat adnának,hogy a gyerek megértse,miért is rossz az.(ha a szülö nem is volt képes elmagyarázni neki.)De miért kell ilyen durván?Akkor a gyerek csakazértis csinálni fogja.

22/L


2011. aug. 29. 16:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

Még mindig értékesebb az, aki őszinte, ám durva, mint aki még tanácsot is ad, az illető hogyan játssza ki a szüleit. Szerintem minden épeszű szülő félti a gyerekét a mai világban, amikor lassan már a pedofília is elfogadott lesz. Ha más, fejlettebb országokat nézünk, ott már rég 16 év az alsó korhatár, csak nálunk 14 még, és ezekkel a kis, magukat felnőtt nőnek gondoló taknyokkal bármit meg lehet csinálni. Aztán meg kinevelődik a sok apakomplexusos lelki sérült nő, akiknek 20 évesen csak a harmincas-negyvenes fazonok jönnek be(meg kell nézni a kérdéseket).

Nehogy már ciki legyen, ha valaki ezt nem pártolja, és alaposan megmossa az illető fejét. Vagy azt tanították nekik a szüleik, hogy hazudni kell?

2011. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
59%
Szerintem is teljesen igazad van...Mindenki arról beszél, hogy ezek a mai fiatalok 11-12 évesen elvesztik a szüzességüket...milyen kis prostik a mai lányok...Közben a szerintem egyáltalán nincs igazuk én 13 vagyok és szűz (és még jó pár évig az is szeretnék maradni).A nővérem 16 éves ő még csókolózni sem csókolózott, nem hogy elvesztette volna a szüzességét.De amúgy az osztályomban sem csókolózott senki, kivéve egy lányt <--ő amúgy nagyon koránérős típus(meg elég hülye, mert vízipipázik).Szóval, szerintem nem kéne így általánosságban beszélni a mai lányokról.És én biztos, hogy nem fogok cigizni, hogy menő legyek. Nem leszek attól menő hogy tönkreteszem saját magam ...ugyanígy van ezzel a legtöbb barátnőm.Van néhány ilyen buta lány aki rossz úton jár de a legtöbbjük normális :)Ja és attól, hogy valaki 14 évesen le akar feküdni a barátjával attól nem ribanc.(lehet hogy várnia kéne vele de ha nagyon szereti és védekeznek is, akkor nem lehet elítélni).A prosti az aki az út szélén áll és bárkivel lefekszik pénzért...Ezek a lányok lehet, hogy meggondolatlanok de nem prostik.
2011. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Hát szerintem sem pronstik,és kicsit sok már,hogy mindenki ezt a "hova jutott ez a mai világ"szövegeket nyomja.Mindig is voltak könnyen megszerezhető lányok és mindig is lesznek.Szerintem nem kéne őket leszólni,tisztában vannak vele hogy a saját életüket b@sszák el.Én egyet sem szolók/nézek le,inkább sajnálom őket két okból is:szegényeknek nincs annyi eszük hogy rájöjjenek arra,hogy ezt LEHET(!) hogy meg fogják bánni.A másik ok,hogy nem véletlenül csinálják,történt velük valami ami miatt ilyenek és ez a valami biztosan rossz lelki dolog.Én is ilyen voltam ilyen idös koromban,nekem is volt mögötte lelki ok.
2011. aug. 29. 17:08
 14/24 anonim válasza:
70%
Hát ja ...Meg ebben a kérdésben is milyen szavak vannak vemhes és kan . Egy ember nem lesz vemhes .Egy ember terhes szokott lenni és a kant is állatoknál használják. Szerintem az nem normális, hogy 13-14 évesen barbyzik egy lány. Az természetes, hogy érdeklik őt a fiúk és attól h azt mondják neki h ne érdekelje attól még érdekelni fogják őt.Mondjuk az nem helyes h a link-es kérdésnél szív a pasija a lánynak :s Én olyan fiúval biztos nem járnék...Én ellene vagyok a káros szereknek!!! Szerintem egy picit előre futott a lány...De ennyire nem kéne egyeseknek kiborulni.
2011. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%
Én nem voltam lekezelő, csak őszinte...
2011. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

A szép szó a legtöbb esetben hatástalan, a nyers és őszinte pedig általában eléggé hatásos. Bár van sok retardált, akiknek akárhogyan mondod, nem fogja fel, vagy nem tetszik neki amit hall/olvas.


Az általad linkelt kérdés hozzászólásaiban keresem a hibát, de nem találom (igaz, csak az első oldalt olvastam). Korrekt.

2011. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
61%

Lehet, hogy a saját gyerekeiknél csődöt mondtak a nevelésben, és itt próbálják ezt kompenzálni... :) De komolyabban: a 90%-uk pusztán rosszindulatból válaszol olyan stílusban, ahogy, sőt még lehet, ezzel a 10% segítőkészséggel is sokat mondtam... Remélhetőleg mindenki le tudja szűrni, hogy ki az, aki csak unalmában oltogat...

Kati

2011. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszi kati láttam is a te hozzászólásodat és azon csodálkoztam hogy mennyien lepontoztak:S
2011. aug. 29. 18:18
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

én se szeretem mikor kioktatást írnak ahelyett hogy a kérdésre válaszolnának, és mindenki a saját életét veszi példának pedig nem biztos hogy az a jó válasz


példa mire gondolok

mikor valaki kérdi hogy nem engedik el a barátokkal vagy csak este 8-ig

akkor sokan csak annyit írnak hogy

engem se engedtek 18-19-20 éves koromig el ezért nyugodj bele te is.


vagy


ha olyat kérdez a 15 éves hogy milyen cigit vegyen rögtön jön egy csomó válasz hogy ne cigizz mert káros meg drága

de szerintem fölösleges ilyeneket leírni neki mert úgyse érdekli és nem fog hallgatni ránk.

2011. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

"Egy ember nem lesz vemhes "


Ez igaz, de ezek még libák, majd ha felnőnek akkor lesznek emberek és VÁRANDÓS lesz, nem vemhes.

2011. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!