Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történne, ha megszűnne a...

Mi történne, ha megszűnne a pénz, mint fizető eszköz? Minden egyes embernek mindene meglenne amit csak szeretne. Csak épp fizetni nem kéne érte.

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 22:56
1 2
 1/17 anonim válasza:
18%
Nem tudom miből gondolod azt hogy nem kéne fizetni a cuccokért semmivel. Valami fosztogatás jutott eszedbe vagy hogy? Nyilván nem tartana sokáig mert leállna a termelés is ugye mert a dolgozók nem kapnának pénzt. Szerintem csere-berélés lenne.
2011. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Elég gyorsan elfogyna minden.
2011. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem úgy. Hanem mindenkinek "ingyen" járna minden. Nem kellene fizetni. Tudom, hogy abszurd, és lehetetlen, csak eszembe jutott..
2011. aug. 30. 23:12
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Csak akkor működne, ha az emberek önként, a munka öröméért dolgoznának közösen.:)
2011. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Hát az k.urva jó lenne. Ingyé Gucci cipők és La Prairie arckrém mindenkinek, gyémántgyűrű az ujjakra, Gordon Ramsay a konyhámba, kedvenc dj-m a nappalimba nyomná, höhö


de jajj, kiment az ecstasy hatása... francba, pedig szép álom volt.

2011. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Sok ember élete - amit most a munka és a pémz hajszolása tölt ki - teljesen értelmetlenné válna, mert nem tudná mivel betölteni a keletkezett űrt.
2011. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

"Nem, nem úgy. Hanem mindenkinek "ingyen" járna minden..."


De pontosan úgy. Járni járna, csak éppen nem jutna. Így is lényegesen kevesebb az megtermelt áru és szolgáltatás mint az egész társadalom vágyainak összessége. Ha viszont minden ingyen volna, a termelés még sokkal alacsonyabb lenne. Ezért mondtam, hogy nagyon gyorsan elfogyna az a minden a ingyen jár.

2011. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha mindenkinek meglenne tényleg mindene amit csak akarna, akkor kb egy hét alatt halomra gyilkolnánk egymást, vagy alkohol mérgezésben, esetleg drogtúladagolásban halnánk meg.
2011. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mme. CoCo ***** válasza:
77%

Oké,tegyük fel,hogy mindenki DOLGOZIK(mert hogy lehetne bőrkesztyűd,ha valaki nem öli meg az állatot, ahhoz valaki nem készítene fegyvert, valaki nem nyúzná le a bőrét stb)szóval,te is kivennéd a részed a termelésből, de ingyen megkaphatnál bármit. Azért omlana össze a rendszer,mert az ember alapvető természete,hogy neki nem elég annyi,mint amennyire szüksége van.Teszem azt lenne egy Ferrarid,erre a szomszédnak lenne kettő.Akkor neked három.

Vagy lenne egy kiváló minőségű ruhaegyüttesed. De az ember olyan,hogy hiába hordhatja azt a ruhát még hónapokig,neki kell még egy váltás,hogy csereberéljen,egy ilyen,egy olyan... És így tovább. Így a kereslet-kínálat sosem lenne egyensúlyban,hiszen mondjuk a Gucci nem győzné ontani a termékeit,de mondjuk egy seprűkészítő áruira alig lenne igény. És a Gucci azt mondaná: Hé,neked amúgy is alig van hasznod(itt értsd:becserélhető dolog a termékeire),gyere,dolgozz nekünk! és így a Guccinak iszonyat sok embere lenne,a seprűk meg elfogynának,amire megnőne az igény,akkor mindenki seprűt akarna készíteni,akkor meg a Guccinál lenne hiány. szóval,a kereslet-kínálati problémák miatt valamivel előbb-utóbb szabályozni kéne azt. Ami csak pénzzel megy.


Mondjuk 20 évesen nem vagyok egy közgazdász zseni.:)

2011. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó nem mond hülyeséget, viszont eszembe juttatott valami érdekeset: Nekem van Gucci cipőm és büszke is vagyok rá, mert nincs mindenkinek. No de, ha bárki hozzájuthatna, csak úgy ingyen, akkor pont nem lenne többé érdekes egyetlen márkanév sem, mert ki le nem szarja, hogy státuszszimbólumnak számított, még a pénzzel fizetés idejében, nem igaz? Mindazonáltal a világ így is-úgy is összeomlana.
2011. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!