Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pénz boldogít? Érvelj...

A pénz boldogít? Érvelj mellette, vagy ellene, saját véleményed szerint!

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem boldogit.

Én imádok adósságban uszkálni, arról már nem is beszélve, amikor azt sem tudom, holnap mivel etetem a családot.

2011. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
A pénz nem boldogít, de a pénztelenség boldogtalanná tehet.
2011. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kell egy minimum "pénz-szint". Tehát ha ezalatt a szint alatt vagy akkor boldogtalan vagy, szenvedsz, ha efölött akkor oké, ha nagyon akkor nem érdekel ez téged..:)
2011. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 eric_one ***** válasza:
100%

A pénz önmagában se nem jó, se nem rossz. A pénzhez fűződő viszonyunk határozza meg hogy számunkra jót vagy rosszat jelent. Minden rossznak gyökere, a pénznek a szeretete.


Boldogságot, barátságot, szerelmet, egészséget stb. stb. nem vehetünk meg pénzért, de tény nagy könnyedség ha nem szűkölködik az ember.

2011. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
meg az se mindegy hogy valaki pénzes családba születik vagy saját erőből gazdagszik meg.
2011. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy csomó ,,tartalék pénz" van a bankszámlámon, amit félretettem, plusz szüleimtől is mindig kapok, még sosem volt, hogy ne lett volna pénzem valamire, amire szükségem volt.

Szóval van pénzem, de ha kétszer-háromszor ennyi lenne se lennék boldogabb. És ha fele ennyi lenne, akkor se. Boldogabb nálam a tesóm, akinek tized annyi pénze sincs, mint nekem. - Kérdés: Mennyi pénzem van most nekem. :D Na jó, ez vicc volt, de amit írtam, az tényleg így van.

2011. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most nincs pénzem, nem vagyok boldog mert párkapcsolatom sincsen és nem úgy néz ki hogy mostanában lesz.

Autóm nincs, az álmaim autóját lehet hogy soha nem tudom megvenni, házam még nincs.


Ha lenne pénzem akkor meg tudnám venni az álmaim autóját, olyan házat építenék amilyet szeretnék.

Viszont barátnőm még mindig nem lenne.

Egy fokkal azért jobb mint barátnő nélkül és pénz nélkül lenni.


Valamennyire boldogít a pénz. Van amit nem tudsz rajta megvenni, van ami lehet hogy akkor se jut neked az életben ha milliárdos vagy, de egy egyszerű munkásnak meg igen. Ilyen pl a barátnő vagy feleség, gyerekek.

2011. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Boldogít ez egyértelmű dolog.Persze ha halálos beteg vagy meg egyéb extrém esetekben nem számít ,de amúgy igen. PÉNZ=SZABADSÁG legalábbis ebben a társadalomban. Hiszen ,ha sok pénzed van AZT CSINÁLSZ AMIT AKARSZ! Nem kell dolgozni ,gürizni ,alázatosan bólogatni a főnök legnagyobb hülyeségeire, nem kell kuporgatni fél életen át egy nyomorult házra, hiteleket nyögni stb. Oda mész ahová akarsz akkor kelsz amikor akarsz azt veszel amit akarsz nem az árcédulákat lesed és nem függsz semmitől.Vagy csak minimálisan és vállalható szinten.
2011. szept. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jó mondás.Inkább sírok egy ferrariban mint egy trabantban..
2011. szept. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hülye kérdés, mondjon már valaki csak egyetlen ellenérvet, hogy miért ne lenne boldogabb ugyanaz az ember egy kupac pénzzel, mint anélkül?
2011. szept. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!