Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről lehet írni egy végzősöke...

Miről lehet írni egy végzősöket búcsúztató beszédben?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

például:



Kedves végzősök, barátaink!


Először papír nélkül, spontán szerettem volna beszédet mondani, de a pillanat heve úgy elragadott, hogy inkább felolvasok. Én magam csak egy egyszerű harmadikos lány vagyok, és az egész évfolyam nevében szeretnék néhány szót elrebegni búcsúztatóul.


Hát itt hagytok minket. Talán vissza sem néztek, amikor kiléptek iskolánk kapuján, egyenesen a NAGYBETŰS ÉLETbe. Vegyes érzelmek kavarognak bennem. Irigyellek és féltelek benneteket, hiszen olyan kihívásokkal fogjátok szembe találni magatokat, amelyeknek igyekeznetek kell majd megfelelni. Már nem fog titeket körülvenni szeretett iskolánk gondoskodása, féltő szeretete, és tanáraink vigyázó, meleg tekintete. Hiányozni fognak a megszokott dolgok; a menza 4-5 fogásos menüje, melynek illata olykor az egész iskolát az étkezde felé csábítja; a termek 21. századi kopottas bája, melyek a világ minden tájára elvarázsolnak.


Hiányozni fogtok, hiszen olyannyira felnéztünk rátok, és oly sok mindenben segítettetek, egyengettétek utunkat. A büfében udvariasan előreengedtetek, mert mi még csak tapasztalatlan kicsik voltunk, olcsón eladtátok nekünk az előző évi dolgozataitokat- sajnos a következő évben már más kérdések voltak- csak nagyon ritkán zavartatok ki a tornateremből, amikor nem volt ott Gyula bá�, a tesitanár.


Hát elmentek. Üres és csendes lesz ez a nagy iskola nélkületek. De soha ne feledjétek, hogy a Baktay Ervin Gimnázium és Vízügyi Szakközépiskola tanulói voltatok négy, illetve hat hosszú éven át. Én, mint már említettem, csak egy egyszerű harmadikos lány vagyok, de évfolyamtársaim nevében s kijelenthetem, emléketeket őrizni fogjuk.


Ez az este csak Rólatok szól.


Szalagot tűzünk ma rátok. Viseljétek büszkén, az összetartást jelképezve, hogy tartoztok valahova, s ha eljön az ideje, a színe kifakul, már Ti is érettek lesztek.

Rengeteg készülődés, próbák, olykor viták előzték meg ez a mai estét. Igyekeztünk olyan Szalagavató Bált rendezni, amely maradandó élménnyel párosul, s bár tudjuk, hogy a matematika és történelem órák élményeit semmi sem képes felülmúlni, reméljük nem merül a feledés homályába.


Jó szórakozást a mai estéhez, és nagyon sok kitartást az elkövetkezendő hónapokhoz!

2009. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez csak egy példa,vmi ilyasmi,azt elfelejtettem oda írni bocs
2009. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó, egy hasonlót esetleg ugyanezt de kisebb változásokkal fel lehet olvasni.
2009. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Amit az első kommentelő leírt tényleg nagyon jó volt, de nekem mégsem tetszett annyira: minden évben az nagyon jól megszokott, jaj de hiányzoni fogtok van, kedves iskolánk stb.


Természetesen olvass fel egy ilyen komolyabb hangvételú beszédet is, de utánn érdemes mindenképp egy kevésbé komollyal is előállni.:) Nálunk volt egy ilyen és mindenki jól nevetett:)


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, kiindulási alapnak felhasználom:)
2009. ápr. 19. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Atya ég, már igazgatók sem tudnak maguk beszélni? :D
2009. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ööö, nem igazgató, hanem 11.-es... és tudok, csak tanácsot kértem:p
2009. ápr. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!