Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent, és mitől lesz egy...

Mit jelent, és mitől lesz egy történet 'creepypasta'?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már "creepypasta" történetekről, de nem értem, mitől is lesz az? Tulajdonképpen mit is jelent az, hogy "creepypasta"? (tükörfordítást hanyagoljuk :))

Létezik-e olyan weboldal (akár angolul is) ahol vannak történetek képek nélkül ? (Nem bírom azokat a képeket xD Oo)


2011. szept. 2. 18:43
1 2
 11/15 anonim válasza:

A 'pasta' kifejezést rövid(kitalált) sztorikra is szokták használni.

A 'creepy' pedig ijesztő, hátborzongató. Ezért a jelentése: ijesztő sztorik :)

2013. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

nem tudom láttatok e már smiley dogrol képet..

majdnem beszartam XD

2014. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
[link] itt eggyáltslán nincsenek képek
2014. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

szóval sokatok igazát összegyúrva itt a creepy pasta definíciója: olyan ilyesztő történet, story, amiről a legtöbben már hallottak, viszont valóságalappal egyáltalán nem rendelkezik. szóval a copy + paste dolgot úgy értsétek, (másolás beillesztés) hogy az ember hall erről a sztoryról, azt hiszi ,hogy igaz mert aki mesálte is elhitte és továbbadja, anélkül, hogy meg kérdőjelezné a valóságosságát, utánaolvasna. kimásolja és úgy ahogy van adja is tovább, igaz történetként, mindenki tud róla, de seni se néz utána, mert elhiszik, hogy igaz és nekik onnantól kezdve mindegy. szóval a creepy pastak fszságok amiket igaztörténetként tovább mesélnek és igaz történetként kerül köztudatba,


utó irat: amikor egy történetet hallaszu 2315353634 helyről de egyik kutyával mondja, a másik macskával, a harmadik tengerimalacról beszél... szóval a lényeg egyezik csak eltér benne sok minden, de fellelhető benne az ,hogy ugyanaz csak mindenki saját maga szerint formálta, hozzáadott, elvett... ezek creepypasták.

2014. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én sem birom ezeket a képeket. Az elöbb néztem meg a smile dog ot.... előre látom hogy egy hétig nem alszom..... D:


~.~

2014. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!