Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vicc ez a media? Szegeny...

Vicc ez a media? Szegeny szerencsetlen egyetemistäinknak (föiskoläsaink) mär annyi penzük sincs h kolät vegyenek?

Figyelt kérdés

Nem a felsöoktatäsban tanulokkal van bajom hanem a mediäval!!!!


A napokban neztem az rtl(direkt kicsi)hiradojät melyben az uj adorol volt sz hogy a boltosok mennyire erzik meg.

Megszolalt egy fiatal läny aki közölte hogy öt melyen erinti mert mär fösulira jär es nem lesz penze ilyeneket venni.Na most ezt nem ertem.


Mäjusban leerettsegizett addig volt rä penze de pär honappal kesöbb mär nincs mert föiskolära jär?


Kerdem en tenyleg öszinten.Az a jelemzö a felsöoktatäsban hogy oda olyan szegenyek järnak akiknek nincs penzük(60-120Ft)2Dl kolära????


Egyszerüen nem ertem hogy miert jo az a mediänak a felösoktatäsban tanulokat ugy beällitani mint akik hu de szegenyek es mennyit küzdenek es mennyi lemondässal jär nekiek ezt megcsinälni.

biztos van ilyen is de szerintem nem ez a jellemzö.Az anyagi reszre ertem h egy kolära sincs penzem.


Es ez mär nem az elsö ilyen amit eszreveszek.

Egyszerüen a mediäban a diäkok ugy vannak megnevezve mint"az egyetemistäk"vagy "a föiskoläsok"es ök azok akik mindig jok akik csak tanulnak akik között mindenki ertelmes intelligens es ott csak jo emberek vannak.

En ugy gondolnäm ez eleg erös ältalänositäs mert ugye ha lätok egy suttyo csoportot es egyetemistäk aztän azt mondom hogy de bunkok az egyetemistäk akkor jön a läzadäs ami ugye jogos.

Ott emberek vannak es megtalälhato a taplo es az intelligens az okos es(sajnos mär)a buta is ugyanugy mint az elet bärmely mäs területen.


Miert van igy elferditve a valosäges miert kell egy olyan keopet festeni egy olyan dologrol amiröl azert mindnki tudja nem biztos hogy ugy van az.


Mert azert oda kell egy anyagi stabilitäs nem muszäj gazdagnak lenni de nem a melyszegenyseg a jellemzö(nem a c betüsökre gondolok).Es ugye a megszakadäs sem mert en 50-50-re tennem a tanulni vagyok es a buli az egyetem aränyät valamit elvegzem idöben es a 6-8-10eve järok ide aranyät is.


2011. szept. 4. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

1. ne nézz tévét mert az összes kertévé szar.

2. nem kell kólát inni mert egy fogrohasztó mocsok.

3. manapság már akármelyik tanyasi állat is mehet főiskolára, ne ebből induljunk ki.

2011. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerinte el vagy tájolva. Nem az egyetem miatt mond le a kóláról, hanem azért, mert fél liter kóla 500 forint körül mozog. Pofátlanságnak érzem, hogy lassan olcsóbb berúgnom, mint elmenni hamburgerezni. Az alkohol és a kávé természetesen egészséges, azokra nem kell különadó, mindenki tudja, hogy egy alkoholista sem él Magyarországon.
2011. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
a média meseházy markában van. amíg ők nem lesznek hatalomban ezt fogod hallani egyre jobban. Semmi se jó, nem jó az irány, nem jól csinélják, de az mszp tudja hogy kéne... akkor nem tudák amikor kellett volna?
2011. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem csak a kolärol van szo.Ez Erint(?)pizzät hamburgert chipset csokit meg...nem tudom(nem annyira vägom a politikät meg nem is erdekel)Szoval eleg sok mindent.25%talän(?)tehät ha idäig 100Ft volt most jön rä meg 25 tehät ha eddig volt is rä penzem de most mär nincs mert föiskolära järok es 25Ft miatt nem veszem meg?Es ez a jellemzö?Rendszeresen a mediäban megszolaltatnak egy arcot(mi csak hivatalos egyetemista/föiskoläs arcnak nevezzükk aki mindig megmondja a tutit ami ältaläban vagy a szegenyseg vagy az h megszakad a tanuläsban netän munka mellet csinälja)aki olyat mond ami hülyeseg es nem jellemzö a többsegre nezve.Viszont kelt egy hamis benyomäst amiröl azert sokan tudjäk hogy nem igy van.Van ilyen is de nem jellemzö.
2011. szept. 4. 12:29
 5/13 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:24"


Nem tudom te melyik részén élhetsz az országnak, mifelénk az üdítőitalok, kólák akciósan 279Ft/2L-be kerülnek, nem akciósan meg olyan 300-330Ft/2L. Durván 75Ft fél liter kóla. Tudod, ha már kólát akarsz inni és nincs sok pénzed, akkor nem étteremben kell megvenni és nem fél literes kiszerelésben, mert szerintem ez lehet a baj.

2011. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az egeszben az vicc hogy joval kisebb tetelröl van szo.Mert lehet venni decire is ami 30-80Ft körül mozog.Tehät mivel ö föiskolära jär neki nem lesz 60-100Ft amit räkölthetne.
2011. szept. 4. 12:32
 7/13 anonim ***** válasza:

"25%talän(?)tehät ha idäig 100Ft volt most jön rä meg 25 tehät ha eddig volt is rä penzem de most mär nincs mert föiskolära järok es 25Ft miatt nem veszem meg?"


Energiaitalra literenként 200Forint (nem mellesleg 100forinttal nőttek az árak a 0,25-ös kiszereléseknél, a Monster pedig 475 Forint)


Utolsó: A legtöbb helyen most akciós, a hó végén majd meglátjuk, mivel addigra elfogy az olcsóbban rendel készlet.

2011. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, pontosan értem mire célzol. Igen, nem a hamburger adó az az adó, ami hűde megviselné az embereket, de nagyon jó most ezen lovagolni a médiának, meg hülyíteni az embereket. Messze átlag alatti fizum van, fogyasztok kólát, édességeket, süteményeket, chipset, hamburgert (persze nem ész nélkül), de baromira lesz@rom azt a néhány forintos hamburger adót.


Az például jobban irritál, hogy mifelénk sok helyen, pl a Tescoban egy önkormányzati rendelet folytán este 10 után már egy üveg sört sem lehet venni. Ahelyett, hogy inkább megbüntetnék azokat akik éjszaka ordibálnak az utcán.

2011. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 és fél liter pepsi 350 forint és ennyi is marad:D
2011. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tény, hogy drágák, de nem "muszáj" dolgok. Engem inkább az érdekelne, hogy miért nem azon vannak kiakadva, hogy egy A4-es spirálfüzet 500forint?! Tescoban néztem pedig. Van egy alap 150forintért, amiböl van 10-10 darab, aztán kivágják a készlethiány cimkét és vegyed a nemtommilyen megdizájnoltat. 500-1000forintokért.Pikk-pakk teleírja az ember, meg van vagy 10tárgy... lehet számolni.
2011. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!