Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vicc ez a media? Szegeny...

Vicc ez a media? Szegeny szerencsetlen egyetemistäinknak (föiskoläsaink) mär annyi penzük sincs h kolät vegyenek?

Figyelt kérdés

Nem a felsöoktatäsban tanulokkal van bajom hanem a mediäval!!!!


A napokban neztem az rtl(direkt kicsi)hiradojät melyben az uj adorol volt sz hogy a boltosok mennyire erzik meg.

Megszolalt egy fiatal läny aki közölte hogy öt melyen erinti mert mär fösulira jär es nem lesz penze ilyeneket venni.Na most ezt nem ertem.


Mäjusban leerettsegizett addig volt rä penze de pär honappal kesöbb mär nincs mert föiskolära jär?


Kerdem en tenyleg öszinten.Az a jelemzö a felsöoktatäsban hogy oda olyan szegenyek järnak akiknek nincs penzük(60-120Ft)2Dl kolära????


Egyszerüen nem ertem hogy miert jo az a mediänak a felösoktatäsban tanulokat ugy beällitani mint akik hu de szegenyek es mennyit küzdenek es mennyi lemondässal jär nekiek ezt megcsinälni.

biztos van ilyen is de szerintem nem ez a jellemzö.Az anyagi reszre ertem h egy kolära sincs penzem.


Es ez mär nem az elsö ilyen amit eszreveszek.

Egyszerüen a mediäban a diäkok ugy vannak megnevezve mint"az egyetemistäk"vagy "a föiskoläsok"es ök azok akik mindig jok akik csak tanulnak akik között mindenki ertelmes intelligens es ott csak jo emberek vannak.

En ugy gondolnäm ez eleg erös ältalänositäs mert ugye ha lätok egy suttyo csoportot es egyetemistäk aztän azt mondom hogy de bunkok az egyetemistäk akkor jön a läzadäs ami ugye jogos.

Ott emberek vannak es megtalälhato a taplo es az intelligens az okos es(sajnos mär)a buta is ugyanugy mint az elet bärmely mäs területen.


Miert van igy elferditve a valosäges miert kell egy olyan keopet festeni egy olyan dologrol amiröl azert mindnki tudja nem biztos hogy ugy van az.


Mert azert oda kell egy anyagi stabilitäs nem muszäj gazdagnak lenni de nem a melyszegenyseg a jellemzö(nem a c betüsökre gondolok).Es ugye a megszakadäs sem mert en 50-50-re tennem a tanulni vagyok es a buli az egyetem aränyät valamit elvegzem idöben es a 6-8-10eve järok ide aranyät is.


2011. szept. 4. 12:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nos, az egyetemisták (többsége) még nem rendelkeznek saját keresettel/bevétellel, így csak abból a pénzből gazdálkodhatnak amit a szüleik vagy az állam(ösztöndíjak, támogatások) adnak nekik. És mivel az élet drágább is a nagyobb egyetemi városokban, elképzelhetőnek tartom hogy van akinek nem jut pénz ilyen fogrohasztó luxuscikkekre. Plusz most minden cukros szarság meg is drágult...Úgyhogy ennyit erről. Én akkor se innék kólát, vagy ennék hamburgert ha ingyért dobnák utánam..Ezek a legegészségtelenebb dolgok a világon..
2011. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem csak a kóla árával van a baj.

Maga a probléma ott kezdődik, hogy az embert felveszik ugye egyetemre, oké. Ha abban a városban fog tanulni, ahol eddig élt, akkor semmi probléma, megy úgy az élet, ahogy addig. Azonban az egyetemisták többsége nem ebben a cipőben jár. Legalábbis átlagosan egy szakon az egyetemisták fele kb. vidéki, de előfordul, hogy több is.

na msot ha az ember vidéki, akkor már megeshet, hogy nem akarja majd a pénzét ilyen nem éppen megérős dolgokra elverni, mint a kóla. Megtehetné talán, de mivel már nem marad magára annyi, mint eddig, ezért sajnálja rá. Gondoljunk csak bele: ha vidéki, akkor teszem azt, 5-10.000 egy hónapban a hazautazgatás. Mert azért hétvégén a legtöbben szeretik látni a családjukat. A helyi buszbérletet persze megveszi 5.000 ftért, mert különben hogy járna be az iskolába. 10.000 ft körülbelül, ha felveszik kollégiumba, de van aki "olyan közel lakik" vagy "olyan jó az anyagi helyzete", hogy nem kap kollégiumi ellátást (tulképp. pesten minimum az kell a koleszhoz, hogy 1 szülő tartson el 3 gyereket, és azt is minimálbérből, és legalább 200 kilométerre lakjanak. Sajnos nem vicc). Ebben az esetben 20.000-nél kezdődnek a szobaárak, erre rájön még az 5-10.000 rezsi. És akkor a gyerek még nem evett (erre sázmoljunk csak 5-10.000 ftot, mert biztos otthonról is hoz kaját, plusz mindenből a legolcsóbbat veszi), és nem is szórakozott (nem vett egy könyvet, nem ment el színházba, moziba, koncertre, sőt kocsmába és discoba sem, de ezt hagyjuk, mert enélkül lehet élni).

Ha mindenből a legkevesebbet számolom, ez akkor is legalább 25.000 ft pluszkiadás egy hónapban a gimnáziumi évekhez képest, de rosszabb esetben bőven lehet 50-60.000 ft is (ha nem sikerül olcsó albérletet találni pl). Efelett még a szülő ad a gyereknek zsebpénzt is, ha a gyerek dolgozni sem ér rá a suli mellett (általában csak azok dolgoznak mellette, akik már nagyon rákényszerülnek). És akkor ha az ember tudja, hogy ennyibe kerül pluszba a szüleinek, szerinted van kedve a maradék zsebpénzét ilyen hülyeségekre költeni, mint a kóla?

Amúgymeg valaki jól írta, lassan olcsóbb egy feles/ 2 sör, mint egy fél liter kóla, egy ebédnél meg eddig is olcsóbb volt (ha belegondolunk, h 5-800 ft. egy menzás színvonalú ebéd)...Szerintem nem csoda, hogy sokan azt mondják, nem telik rá. A szó szorosan vett értelmében nem igaz, hogy nem telik rá, csak sajnálja a legtöbb, mert lassan kénytelen mindenből a legolcsóbb, legsz*rabb dolgot megvenni, hogy a szülők ki tudják perkálni az egyetemi éveket egyáltalán.

2011. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Aztán ha jó eszű és normális keresett szakot választ, utána meg olyan állása lesz, hogy minimum 4-5-ször annyit keres mint egy átlagos középfokú végzettséggel rendelkező ember. Értem én a problémát, de van egy ilyen oldala is ennek a dolognak. Aki egyetemre jár, az azért teszi azt, mert jobb és jobban fizető melót akar. Neki nem kell majd trógerolnia, és kacagva kifizeti az egyetemi évei alatt felvett hitelt. Ha elmész szórakozóhelyekre, látni fogod, hogy tömve vannak fiatalokkal, egyetemistákkal, akik rengeteg pénzt elszórnak ott. Hogy ezekután nem jut 300Ft 2L kólára... Ne hülyítsük már a jónépet. :-)


Persze nyilván nem bölcsésznek kell tanulni, aki annak tanul az meg is érdemli.

2011. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!