Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csinálnak úgy a mai...

Miért csinálnak úgy a mai "felnőtt"emberek, mintha ők soha nem lettek volna fiatalok, kamaszok?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy mindig piszkálják a tiniket,de már a huszonéveseket is.Részben,tudom irígység,hisz megöregedtek de ennek némi élettapasztalattal kellett volna társulnia,azaz bölcsebbek is lehetnének.Ehelyett sok általuk lenézett tini,értelmesebb választ ad mint ők...
2011. szept. 5. 09:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan? Mit értesz "piszkálás" alatt?
2011. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Mert én nem tapasztalok ilyet
2011. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván ők sem az összes tinit nézik le, csak azokat akiket oly sokan elítélnek, valamilyen szinten én is "furának nézek". Nem ítélem el őket, mert ki vagyok én ahhoz? Viszont baromira nem tudom megérteni... Gondolok itt azokra, akik heti háromszor buliznak, részegen fetrengenek, hánynak, füveznek, cigiznek és eközben két értelmes mondatot nem tudnak megfogalmazni, egyszerűen csak nagynak érzik magukat és kész. Ha ilyet látok, márpedig egy nyílt egyetemi buliban (szerdán) is elég sok tini megfordul, nem is csak rájuk nézek furán, általában felteszem magamnak a kérdést is, hogy hol vannak ilyenkor a szülők?

A huszonéves korosztály a saját korosztályom, itt is vannak olyanok, akiket legszívesebben képen tenyerelnék, de ugye ez sem az én tisztem. Nagyon sok céltalanul lődörgő korombeli van, aki csak keresi az útját, bár ez is jobb eset, mint azok akik nem is akarnak semmilyen utat találni és látszólag a szülők nyakán maradnának életük végéig.

Ennél jobban már csak a szintén bulizós társaságot nem értem. Én is egyetemista vagyok, szeretek bulizni, de tudom hol a határ, és hogy egyetemistaként első a tanulás és ha ezért le kell mondanom egy jónak ígérkező egyetemi partyt, akkor gond nélkül megteszem. Sajnos többszörösen is végignéztem, ahogy fiatalok rántják adósságba a szüleiket és diákhitel által saját magukat is. Szép szóra nem hallgatnak, tanulni nem tanulnak, szerintem fel sem fogják, hogy mit tesznek. Majd ha ott lesz a milliós tartozás a nyakukon és be akarják rajtuk hajtani, akkor jön a vagdalózás, hogy mit képzelnek magukról, hogy visszakérik. Amennyiben a szülőknek ez így nem probléma, ezt sincs jogom elítélni, de szintén nem tudom megérteni, hogy lehet egyik másik fiatal felnőtt ennyire buta és felelőtlen.


Természetesen nem mindenki ilyen, attól hogy valaki tini még lehet céltudatos, normális tini, attól hogy valaki huszonéves, lehet példaadó háttere, élete, tanulmánya, stb.

2011. szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Talán bölcsebbek, azért "piszkálnak". Erre nem gondoltál?
2011. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Talán mert azt gondolják, h ők mindig és mindent jobban tudnak, mint fiatalabb társaik, mert hát mögöttük már jó pár év tapasztalat van.

Apám mindig azt mondja: "neked még meg kell enni azt a sok havat, amit én már meghugyoztam"! :D

2011. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mindig is ez volt ("bezzeg a mi időnkben"). 31 éves vagyok, s bár a koromhoz képest kicsit éretlen, mégis már most vannak olyan dolgok, amikre húzogatom az orrom. A "mi időnkben" ugyanis nem ittak annyit a lányok, mint most, és nem mentek csípőnadrágban a suliba. Nem vagyok erkölcscsősz, de semmi helye annak, hogy a csajok a bugyijukat mutogassák a suliban (máshol sem lenne muszáj).
2011. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
41%
Mi öregek nem irigyeljük a fiatalokat,de egyesek nem tudnak viselkedni.Mi nem verünk a tanárokat,nem beszéltünk vissza,magáztuk a szüleinket az utolsó percig.Iskolába kellett a köppeny,a gimibe is.Éjszaka 10 után ha valakit meglátott az utcán egy tanár,annak másnap mehetett az anyja a dirihez raportra,hogy mit keresett az utcán.? Hosszú haj a fiúknak tilos volt,lányoknak a festés,a körömlakk.Az utcán normálisan viselkedtünk,igaz minket nem az utca nevelt,mert egy magánházban van munka mindennapra elég.Volt barát,barátnő az általánosban,gimiben,de nem lógtunk az utcán.Olvatunk,mert TV nem volt mindennap.Ma már bölcsek,s előre látók vagyunk a korunknál fogva,nem irigyeljük az ifjuságot,mert nekünk az szebb volt.Most az egyetemi kollégiumban is részeg,piás,drogos alakok vannak,s a frissen felújitott épületet is tracsra vágják.Hazafelé a hidon lévő virágtartót leszedték virágostól s bevitték a koleszba.De mindenféle kirakott nem rögzitett táblát bevittek emlékbe.Ezek fognak minket műteni,s az unokáinkat tanítani az iskolában.
2011. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mert az emberek generációról generációra őrültebben viselkednek.
2011. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem irígység az, ha megrökönyödve és tétován nézi az ember, hogy fajul az erkölcs az evolúcióval ellentétes irányba. Nincs mit irigyelni a korosztályotok, nagyon rossz körülmények között nő fel. Talán be sem értek, mire elvész a tenni vágyás belőletek.
2011. szept. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ah,dehát ilyenek mindig is voltak.Amire most "ti" mondjátok hogy csípőnaci,arra akkor a miniszoknya volt a hasonló "bomlasztó"kelme.Hogy most iszogatnak,jaj,egek,ez ugyanúgy a ti korotokban is megvolt.És ,lehet hogy a tanárokat nem ütöttétek,de lehet hogy akkoriban a tanár sem ütött meg téged!Drogoznak meg nincs semmi elképzelésük a jövőt iletően?Ezt mondták rátok is,akkoriban,s ez tény.Mindig az idősebbek jönnek a valóban már bemagolt dumával,hogy bezzeg az én időmben...Konzervatív és primitív a magyar s nem lát semmi mást csak önnön tökéletességét.Annyi,hogy akkoriban nem volt ilyen elterjedt a net s a tv,de mindenkinek a fiatalkorában voltak az adott kornak megfelelő bomlott élettani tényezői.Drog,alkohol,ragasztó,munkanélküliség,k.ú.rvák,lusta tanulók,ez mind mind meg volt akkor is,csak valamiért mostanság divat "istenkének" hinnie magát a 30-50 éves korig.S lehet hogy hihetetlen,mert erre már jönne a válasz,hogy nőjjek fel,én már nem vagyok tini,sőt.A saját korosztályom butasága képeszt el,nem a tiniké!
2011. szept. 6. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!