Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell az emlékvideók alá...

Miért kell az emlékvideók alá azt írni, hogy 'szép lány volt'?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha nem jó a kategória, nem tudtam, hova tegyem, ezt sokan olvassák, így ide írtam.

Szóval néztem pár emlékvideót, és azt vettem észre, mind alá odaírják, hogy 'milyen szép lány volt'. Távol álljon tőlem, hogy alázzam az elhunytakat, de a nagy részük átlagos, illetve csúnyácska volt. Attól, hogy meghalt még nem szépül meg. Miért nem lehet azt írni, hogy kedves volt, vicces, aranyos stb. Hiszen azok igazak is lehetnek. Bocsánat ha a kérdéssel valakinek megbántom az érzékeny lelkivilágát, engem tényleg csak a kíváncsiság vezérel.


2011. szept. 8. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mert aki nem ismerte, hanem csak mint te, "idegenként" nézi ezeket, az nem tud mást mondani, mégis szeretne. És ezért írja azt, hogy szép volt. Ami egyébként relatív, attól, hogy neked valaki nem szép, másnak még juthat róla ez eszébe.
2011. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

gondolom, mert sokan írnak olyanok, akik nem ismerték. ők most, hogy írják azt, hogy kedves, vicces, stb...? de valami pozitívumot mégiscsak akarnak. Külső alapján meg csak külsőről lehet írni.

egyébként én egy kicsit bunkóságnak találom azt a kérdést.

2011. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Relatív,hogy kinek mi a szép,és a csúnya. Valószínű,hogy aki azt írja szép volt,az úgy is látja.
2011. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy a halál pillanatában minden megszépül az itt maradottak számára. A gonosz ember hirtelen jóvá válik. A lelkiismeretünk nem engedi kimondani az igazat. Mert ugyebár halottról csak jót és szépet. Családomban is azt vettem észre, hogy közös emlékezés idején csak a szépet a jót említik az elhunytról. Azt nem, hogy voltak igenis rossz tettei.
2011. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Talán mert a szépséget nem mindenki körzővel, meg vonalzóval méri, Akik szerették, azoknak szép volt.
2011. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miért lenne bunkó a kérdés? Attól kevesebb talán az adott személy, mert nem volt szép? Szerintem ez nagy képmutatás, hogy odaírják a csúnyácska lányok alá, hogy 'szép volt'. Ha még élne, nem írnák oda, csak így, hogy már elhunyt, csak hogy írjon valamit.
2011. szept. 8. 11:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetne egyedibb dolgot írni, ami rá volt jellemző. Az sokkal meghatóbb lenne.
2011. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nyilván nem fognak az elhunyt hozzátartózóinak lelkébe belegázolni azzal,hogy "elég csúnya csaj volt stb."

de a másik amit megfigyeltem ha pl egy full alkoholista meghal aki verte a gyerekeit stb, a temetésen azzal jönnek hogy de jó apa volt. ezt én sem értem. tehát valahogy a halál "megszépíti" az emberek tulajdonságait.

2011. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, az egyik válaszoló nagy igazságot írt. A halál megszépíti az embereket. Én mondjuk nem vagyok így ezzel: a mamámat sosem szerettem túlzottan, sokszor ok nélkül gonosz volt velem, így nem rendeztem nagy sírás-rívást, mikor megtudtam, hogy meghalt, és még glóriát sem képzeltem a feje fölé.
2011. szept. 8. 11:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, tudod mindenkinek más a lelki világa. én pl. apummal soha nem voltam jóban. Aztán meghalt. Sírtam. de nem azért mert annyira hiányzott volna, hanem maga a tudat, hogy nincs apukám. Egyébként én írtam, hogy kicsit bunkónak találom ezt a kérdést. Mert miért lenne baj, hogy azt írják, hogy szép volt? Mi mást írhatnának azok, akik nem ismerték a személyt, de sajnálják. Egyébként is annyira relatív, hogy kinek mi a szép. Nyilván nem írja senki sem oda, hogy átlagos, vagy csúnya.
2011. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!