Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért fél annyira a nyugati...

Miért fél annyira a nyugati ember a haláltól? Miért jó arra gondolni, vagy hinni abban, hogy a halál után reinkarnálódik az illető?

Figyelt kérdés
A minap (22:55, Szombat (szeptember 3.), Spektrum). Láttam a On the Spot - A helyszín: India részét nagyon érdekes volt. Ajánlom mindenki figyelmébe, ha foglalkoztat ez a kérdés. Megtudhatjuk pl. hogy az ottaniak már nem akarnak reinkarnálódni..
2011. szept. 8. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem a haláltól félünk, hanem a halál előtti szenvedéstől.
2011. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Teljes mértékben ateista vagyok, ergo nem hiszek sem a reinkarnációban, sem a mennyországban, de még a "lélekben" magában sem.

Hogy miért félek a haláltól?

Azért mert imádok élni és borzasztó belegondolni, hogy ez a világ egyszer nélkülem megy tovább.

2011. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

borzalmas kínkeservek vezetnek el a halálig.

Szenvedni meg senki sem akar, főleg nem a csonkolásos/belezéses módon.

2011. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

A nyugati ember is főleg az utóbbi időben kezdett el félni a haláltól.


A mai életvitelünkben egyszerűen nincs része a halálnak. Míg régen nagy és népes családok voltak, alacsony átlagéletkorral, gyakran voltak temetések. Nem volt olyan anya, akinek ne halt volna meg jópár csecsemője. Az idős haldoklók otthon voltak, és a család ott volt mellettük.


Ehhez képest ma sokkal ritkábban temet az ember, sokan 20-25 évet is leélnek úgy, hogy egyáltalán nincs hozzájuk közel álló halottjuk. A csecsemőhalandóság is minimális.

Az idősek pedig általában kórházban haldokolnak, nem otthon, a családjukkal.


Így egyszerűen a mai embernek már nincs úgy az eszében az, hogy az életnek vége lesz és meghalunk. Mert nem látja, nem foglalkozik vele. És mivel nem szokott hozzá a gondolathoz, sokkal rémisztőbb számára a halál.


Ja meg persze kevesebb sokkal a mélyen vallásos ember, aki valóban úgy hiszi, hogy a mennyországba fog kerülni, miután meghalt.

2011. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Mert a halál után valószínűleg nincs semmi. Megszűnünk.

Én legalábbis ezt gondolom, ateista vagyok, számomra a halál utáni élet vagy a reinkarnáció csak egy szép mese.

2011. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:43


Akkor gondolj bele abba is, hogy egyszer minden megsemmisül. Semmi sem tart örökké!


Érdekes az Indiaiak nem félnek a haláltól.

2011. szept. 8. 14:50
 7/15 anonim ***** válasza:
Talán én sem félnék, ha éheznék, betegeskednék vagy kínoznának.
2011. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom elhinni, hogy van olyan épeszű és egészséges ember, aki valamilyen szinten ne félne, ha csak egy icipicit is az elmúlástól. Akármilyen vallású. A legtöbb ember ragaszkodik az életéhez, de még az állatok is.

Persze, aki öngyilkos lesz, vagy sok szenvedésben van része, pl. súlyos beteg, az más lapra tartozik.

2011. szept. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Az álltok sem minden tekintetben. Pl. ha meg kell védenie magát, nehogy széttépjék, akkor igen.

Ha viszont érzi, hogy közeleg a vég, akkor elmegy egy lehetőleg nyugis, csendes helyre, hogy egyedül meghaljon.

2011. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
remélem nincs reinkarnáció, nagyon nem hiányzik az hogy mindig ujraszülessek erre a sz@r bolygóra akkor inkább semmisüljek meg örökre
2011. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!