Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a bűn zsoldja a halál,...

Ha a bűn zsoldja a halál, akkor miért bűnhődik utána is az ember? Vagy rosszul értelmezem? Számomra ez azt jelenti, hogy a halállal gyakorlatilag "letudjuk" a bűnöket. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Miért lenne a büntetés a halál? A halál maga nem egy fájdalmas dolog, a legtöbben észre se veszik :P Az már más kérdés, hogy mi előzi meg! De a halál semmiképp nem lehet büntetés, hiszen a halál nem rossz.
2011. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, mit üzen ez az idézet.
2011. júl. 8. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Itt nem a fizikai halálra kell gondolni, hanem arra, hogy nem lesz örök életed, ha bűnben élsz.


manju

2011. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kezdjük az elején, mert enélkül félrevezetjük magunkat.


Azért teremtette Isten az embert, hogy meghaljon?


Éppen ellenkezőleg! Isten figyelmeztette Ádámot, hogy ne legyen engedetlen, mert az halálhoz vezet (1Móz 2:17). Később Isten óva intette az izraelitákat az olyan viselkedéstől, amely akár a korai halálukhoz is vezethet (Ez 18:31). Idővel elküldte Fiát, hogy meghaljon az emberekért, s ezáltal örök életük lehessen azoknak, akik hisznek ebben a gondoskodásában (Ján 3:16, 36).


A Zsoltárok 90:10 azt írja, hogy a szokásos emberi életkor 70 vagy 80 év. Így volt ez akkor, amikor Mózes leírta ezeket a szavakat, de kezdetben másképpen volt. (Vesd össze: 1Mózes 5:3–32.) A Héberek 9:27-ben ez olvasható: „az embereknek fenn van tartva, hogy egyszer s mindenkorra meghaljanak.” Ez is igaz volt a szavak leírásának időpontjában. Nem így volt azonban azt megelőzően, hogy Isten kimondta az ítéletet a bűnös Ádám felett.


Az ember ÉLETRE lett teremtve, nem a halálra! A halál és a hozzá vezető út nem természetes.

A halál ellenség. Az emberiségnek sok más közös ellensége is van, például a betegség és az időskor, mely szintén sok szenvedést okoz. Isten azt ígéri, hogy mindezeket le fogja győzni, és végül az emberiség legnagyobb ellenségére is kiméri a büntetést. „Mint utolsó ellenség semmisül meg a halál” (1Korintusz 15:26).


(Róma 6:23) "Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által.


Tehát a halállal fizetünk a bűnért.

Ennek az helyes értelmezésében segít a következő vers:


(Róma 6:7) "Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól."


A halál az élet ellentéte, a Bűnért járó BÜNTETÉS, nem pedig egy másik életforma, egy boldogabb élet kapuja!

Ez a hamis elképzelés csak a "lélek halhatatlanság" nem bibliai, hazug mítosza miatt él az emberekben.


Az egyik legkárosabb tanítás és rengeteg negatív következménye van annak, miszerint azt vallják sokan, hogy a halál "jó".

2011. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem természetes dolog a halál, mert az embert örök életre teremtette Isten. De nem elégedett meg Isten vezetésével

az ember, helyette Sátán hatására saját magában, saját tudásában és erejében, a maga uralkodásában bízott. Örök életet viszont csak Isten tud adni, mint ahogy uralkodni is csak Ő képes igazságosan, úgy, hogy az mindenkinek jó legyen. Nem az Isten által meghatározott feladatot tűzte ki célul magának az ember, hanem elhibázta Sátánnal a dolgot. Lassan-lassan csak megtanuljuk, hogy az emberi okoskodások hová vezetnek. A nagy "tudás" eredményeként megszűntek a betegségek? Meg tudjuk zabolázni a természetet? Minden ember megelégedettségben él? Megszűnt az erőszak, éhezés, háborúk, a kallódó és szenvedő emberek sokasága? Ezeket nem inkább az emberek rossz uralkodása miatt kell elszenvedni? Na és a Sátán, aki miatt elvétette az ember a célt, mit tudott adni? Képes talán örök életet adni? Boldogságot, megelégedettséget? Alkalmatlan az uralkodásra! És maga az ember? Még egy országot sem képes senki úgy kormányozni, hogy az mindenkinek jó legyen, nem egy egész világot! Szintén alkalmatlan az uralkodásra!

Nem lehet más vége a bűnnek, mint a halál, mint ahogyan erre Isten figyelmeztette is az embereket, mégpedig azért, mert nem a halált szánta nekik, hanem az örök életet. Ám szabad akaratából az ember másként döntött. Le kell aratnia tettének következményét.

Az viszont egyértelművé vált, hogy ki a jogos uralkodó! Mindenki eldöntheti, hogy hova áll, kinek az uralmát fogadja el.

A halállal valóban "letudjuk" a bűnöket, nincs is utána semmiféle bűnhődés. Mint ahogy Ádám porból lett, oda is tért vissza, úgy a többi ember is ugyanoda kerül. A nemlét állapotából a nemlét állapotába. Ahogy Ádám megkapta a lehetőséget az örök életre, úgy mindenkinek meg kell kapnia. (Ezért áldozta életét Jézus!) Ezért fog feltámadni az igaz is és a hamis is. (Isten mindenkit ismer, mindannyian az emlékezetében vagyunk és maradunk.) Addig viszont miért bűnhődne? Olyan állapotban van, ahol nincsenek gondolatok, nincsenek tervek, tehát nem tud semmiről. Nincs. Istennek nem a a célja, hogy az ember szenvedjen, hanem hogy minél több ember megbánásra jusson. Ádámnak lehetősége volt arra, hogy közvetlenül Istentől tanuljon, az ő útmutatása szerint éljen. Ezt fogja mindenki megkapni a feltámadás után, és a végén (az ezer év végén)dönthet. Ha a rossz mellett dönt, akkor örökre megsemmisül, mert alkalmatlan arra, hogy az igazságosak közt éljen, nem is akar köztük élni, ezért döntött szabad akaratából ellene.

2011. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


A bún zsoldja a halál. Utána nem bűnhődik az ember.


Azáltal, hogy az ember a bűn útjára lépett alkalmatlanná vált az örök életre. Ezért van szüksége megváltásra, amely Jézus Krisztus által meg is valósul. Akik elfogadják Krisztus helyettes áldozatát, azokat Isten alkalmassá teszi az örök életre, mert Jézus krisztus igaz élete tulajdoníttatik nekik igazságul, de Isten nem áll meg itt, mert részesíti is az embert az igazságban a megszentelődés által. Így válik az ember alkalmassá az örök életre.


Akik azonban nem fogadják el Krisztus áldozatát, azoktól - mivel alkalmatlanak ez örök életre - Isten visszaveszi az életet és nem lesznek többé. Ennyire egyszerű.


Üdv. Péter

2011. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Péter ezért megérdemled a jó pontot!
2011. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A bűn fizetsége a halál...ezt jelenti az állítás. Amely ember bűnre hajlik, az tapasztalja a halált, ez végső soron egy természetes következménye a bűnnek, ami az önző magatartás igazából, és azért lép érvénybe a halál, mert az önzés az az egységet bomlassza, így nem nyerhet folyamatos létet, mert az tönkreteszi az "alkotást", vagyis gát van szabva elterjedésének - gondoljuk csak el ha a gyarló hajlamú emberek örökké élő testtel bírnának...kész pokol lenne a Föld - no ez van megakadályozva, de az ember léte el nem pusztul.


amely ember megszabadul a bűnre való hajlásától, az "újjászületik"(megújul az elméje), és többé nem kell tapasztalnia sem a születést, sem a halált többé. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mind értékes gondolat volt.
2011. júl. 8. 17:14
 10/10 bencemanutd14 válasza:
"Aki győz,örökségül nyer mindent;és annak Istene leszek,és az fiam lesz nékem.A gyáváknak pedig és hitetleneknek,és útálatosoknak és gyilkosoknak,és paráznáknak és bűbájosoknak és bálványimádóknak és minden hazugnak,azoknak része a TŰZZEL ÉS KÉNKŐVEL ÉGŐ TÓBAN LESZ,AMI A MÁSODIK HALÁL."-Jelenések könyve 21,7-8. "És a tenger kiadá a halottakat,akik ő benne voltak;és a halál és a POKOL is kiadá a halottakat ,akik ő nálok voltak;és megítéltetnek mindnyájan az ő cselekedeteik szerint. A POKOL pedig és a halál vettetének atűznek tavába.Ez a második halál,a tűznek tava.És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében,a tűznek tavába vetteték."-Jelenések könyve 20,13-15. Az itt jelenlevők közül,aki-és ez ne legyen sértés,nem annak szánom-tud olvasni és szöveget értelmezni,annak itt nyílvánvaló,hogy a Szentírás,Isten Igéje kijelenti,hogy-és ezt kiemelem-VAN POKOL,AHOL BŰNHŐDIK AZ EMBER ÉS MÉG VAN TŰZNEK TAVA IS,AMI A POKOL UTÁN JÖN!!!!Még aki nem is hisz,de tud szöveget értelmezni-kiemelem rosszul teszi,ha nem hisz,mert ha hisz,ha nem,attól még az Igazság megáll=Jézus Krisztus-annak is világossá válik,hogy a Pokol a Bibliában valóságos hely,ezt nehéz félreértelmezni!!!Igen,van a POKOL,van olyan hely,ahol sajnos azok az emberek,akik bűneikben halnak meg-te veled is,mással is,velem is megtörténhet,ha nem állunk meg az igazságban és nem részesülünk kegyelemben,megbocsáltásban!!!-ott lesznek örök életen át.Kiemelem,ez NEM MESE ÉS NEM KITALÁCIÓ,NEM BABONASÁG ÉS JÉZUS ETTŐL AKAR MINDENKIT MEGMENTENI,TÉGED IS,TITEKET,ENGEM!!!!!De ha azt kérditek,hogy kinek készült a Pokol,arra is van válasz a Bibliában:"Akkor szól majd az ő balkeze felől állókhoz is:Távozzatok tőlem ti átkozottak,az örök tűzre,amely az ÖRDÖGNEK ÉS AZ Ő ANGYALAINAK KÉSZÍTTETETT."-Máté evangéliuma 25.rész 41. És kérdezheted,hogy de miért kerülhet ember a Pokolra,amikor nem is neki készíttetett???Egyszerűen azért,mert nem állt meg az igazságban,Jézusban,szeretetben és aki a bűnében hal meg,a bűnt szolgálja,az a Sátánt szolgálja!!!Mi erre az Igei bizonyíték???Tessék erre is válasz:"Ti a ti atyátok dolgait cselekszitek.Mondának azért néki:Mi nem paráznaságból születtünk;egy atyánk van,az Isten.Mondá azért nékik Jézus:ha az Isten volna a ti atyátok,szeretnétek engem:mert én az Istentől származtam és jöttem;mert nem is magamtól jöttem,hanem ő küldött engem.Miért nem értitek az én beszédemet?Miért nem hallgatjátok az én szómat.Ti az ÖRDÖG ATYJÁTÓL VALÓK VAGYTOK,és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.Az embereölő volt kezdettől fogva,és nem állott meg az igazságban,mert nincsen ő benne igazság.Mikor hazugságot szól,a sajátjából szól;mert hauzug és hazugság atyja.Mivelhogy pedig én igazságot szólok,nem hisztek nékem.Ki vádol engem közűletek bűnnel?Ha pedig igazságot szólok:miért nem hisztek ti nékem?aki az Istentől van,hallgatja az Isten beszédeit;azért nem hallgatjátok ti,mert nem vagytok az Istentől valók."-János evangéliuma 8,41-47. Nehogy félreértés essék,Isten teremtette a farizeusokat is,de ők az ördögöt szolgálták azzal,hogy nem fogadták el az igazságot=Jézus Krisztust!!!!Nekik az ördög maradt,mint ahogy mindazoknak-akár neked is vagy nekem is,ha nem állok meg az igazságban ás bűnbe megyek,bűnbe halok meg!-akik nem fogadják be szívükbe az Igazságot=Jézus Krisztust és nem születnek újjá,nem töltekeznek be Szent Szellemmel és nem töltik be Isten rendeléseit,törvényét,a szeretet törvényét,parancsolatát-persze,akik a mennyekbe kerülnek kegyelemből kerülnek a mennyekbe,mert nincs olyan ember,aki ne bűnbe születne,de Isten az,aki szeretetét Jézus Krisztusban mutatta meg nekünk,az által,hogy feláldozta az Ő egyszülött Fiát,szent vérét adta nekünk,hogy mi az Ő vére által megtisztulhassunk és örök életet nyerhessünk Isten kegyelméből,szeretetéből!!!-Azt mondom az itt jelenlevőknek mind,akik olvasnak,hogy fogadjátok el Isten szeretetét,Jézus Krisztus áldozatát és kegyelmét-mert Ő azért jött ,hogy Megváltson téged,titeket,engem és az Atyához kerülhessetek,aki teremtett mindannyiunkat.DE szabad akaratodból mondhatsz nemet is,de azzal megtagadod Istent,mint teremtődet és a Sátánt szolgálod,aki a hazugság,a bűn atyja-Istennek a bűnhöz nincs közre,Ő a szeretet és a megbocsáltás Istene,aki kegyelmezik és könyörületes,de kijelentette előre is nekünk,hogy mi vár arra az emberre,aki saját akaratából ellene szegül,lázad,nem fogadja el engesztelő áldozatát,Jézust!!Senkire sem kényszeríti rá magát,van lehetőséged megválasztani a jót,az Igazságot:„Jöjjetek [gyertek] én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok [kimerültetek] és megterheltettetek [és teher alatt éltek], és én megnyugosztlak titeket [és én megnyugvást (nyugalmat) adok nektek, megpihentetlek (és felüdítlek) benneteket]. Vegyétek föl magatokra az én igámat [jármomat], és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat [megnyugvást] találtok a ti lelkeiteknek (magatoknak)” (Mát. 11,28-29 .Ő már tudja,hogy miképpen döntesz,döntünk ebben a kérdésben:elfogadod-e vagy sem?Jézus mindenkit szeret,mindannyiunkat és meg akar menteni kegyelemből,de te is kellesz hozzá,ti is kelletek hozzá-akarjátok-e megismerni Jézust?akarjátok-e megismerni a Teremtő Istent,az Atyát?Ő tudja,hogy mit akartok és ti is tudjátok a szívetekben,hogy szükségetek van rá,akarjátok-e megismerni!Remélem aki olvassa,a lehető legjobb döntést hozza meg az életében és elkerüli azt a helyet,amit hiszem,hogy Isten is szeretné,hogy elkerüld!!Mert van POKOL ÉS VAN MENNYORSZÁG,VAN ÖRÖK ÉLET ÉS ÖRÖK KÁRHOZAT,VAN FELTÁMADÁS ÉS VAN BIZONY JÉZUS KRISZTUS ÚR,AZ ISTEN ÉS A sátán,belzebub,hazugság atyja-VÁLASSZÁTOK AZ IGAZSÁGOT,EZT SZERETNÉM,VÁLASSZÁTOK JÉZUST!!!!ÁMEN.
2011. aug. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!