Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kredoban ugy irja, hogy...

A kredoban ugy irja, hogy Jezus eljon itelni eleveneket es holtakat . Halal utan hova kerul az ember? Letezik, hogy mar akkor a pokolba vagy a mennyorszagba? Akkor hogyan lesznek megitelve elevenek es. Holtak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 09:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
mindenki a halál pillanatában Előtte áll. És minden, amit tett, gondolt, szándékozott, mondott - nyilvánvalóvá válik. Nincs ott már hova elbújni.
2011. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem kaptam valaszt a kerdesre . Hova kerul az elhunyt a halalt kovetoen, ha csupan Jezus ismetelt eljovetelekor itel meg eleveneket es holtakat ? A halottakat ily modon ketszer itelik meg ?
2011. ápr. 26. 09:34
 3/27 anonim ***** válasza:

úgy hiszem, ahogy leírtam, ez a válaszom

itt a hit a döntő, nem az észérvek

Credo -ban is erről van szó. Akkor jön el itélni, amikor én megyek Hozzá.(ez a halál pillanta legkésőbb)

2011. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindenki egy helyre kerül és amikor Jézus visszajön, akkor fogja kiválogatni az Ővéit a többiektől.
2011. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen jogos a kérdésed. Nem csak a krédó, de a Biblia is azt tanítja, hogy az embert Isten Krisztus visszajövetelekor támasztja fel. Addig pedig nyugszik, pihen a sírban, a Szentírás ezt az állapotot az alváshoz hasonlítja.


Üdv. Péter

2011. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
A Credo nem egy busz? Mert akkor csak a kiragasztott utazási feltételeket olvashatod benne maximum...
2011. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy tanították, hogy így néz ki ez a dolog:

-meghalsz. Ekkor három helyre kerülhetsz: menny, pokol, tisztítótűz.

-aztán jön az "második eljövetel", apokalipszis, világvége vagy ahogy tetszik, és akkor meg már csak két helyre kerülhetsz: menny vagy pokol, szóval addig kell jóvátenni a bűnöket a tisztítótűzben.

2011. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Temetesekkor a pap azt allitja - minden bizonnyal a csalad megnyugtatasara - ,hogy az elhunyt mar a mennyben van .Ez csupan "szedites" ezek szerint , mert az elhalalozott valahol a kozeputon "teng-leng" , valahol a sir melyen , de vegso dontes eseteben majd Jezus masodik eljovetelekor fog megszuletni . Igy lenne ? Tehat , ha meghalunk ,egy darabig valoban meghalunk ?
2011. ápr. 26. 15:22
 9/27 anonim ***** válasza:

nézd meg ezeket a videokat és sokmindent megérthetsz..


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=3t_cSz5YfzA&feature=related -a többi részét is nézd meg


Igaz történetek a fentiek !!!

2011. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

azt ,hogy megnyugtatásra valamit, vigasztalásul mond valaki, gondolom nem baj. Vígasztalni kell, segíteni a megszomorítottakat.

Az ÉN halálával az egész világ tűnik el. - ez buddhista tanítás.Mély keresztény tanításokkal egyezik. Nem fogsz ilyet a tömegben a templomban hallani, és interneten fecsegéskor sem nagyon, mert ez nehéz, ezt át kell élni. De egyéni lelkivezetéskor megkapod a tanítást, ha a lelkivezetőd úgy látja jónak. Senki ezt megcáfolni nem tudja, mert mindig "más" hal meg, nem én.

Az ÉN lezárja az életét - az a világvége. Krisztus Pantokrator előtt állok majd. A megtestesült Isten tanítása - "kövessetek engem" -mit kell tennem, hogyan éljek, cselekedjem, hogy majd Vele lehessek - az Örök Istennel. Ez hit kérdése.


[link]

2011. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!