Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most mit tegyek (annyira...

Most mit tegyek (annyira tanácstalan vagyok)?

Figyelt kérdés
Ez nem tudom menynire tartozik ide,de most muszáj kiöntsem ide a lelkem.Egy hete kezdtem a gimnáziumot,egy spanyol kttannyelvűbe mentem.Először nagyon vártam az iskolát és biztos voltam benne,hogy itt is ha nem is kitűnő,ahogy eddig,de legalább négyes ötös leszek.Hát elkezdődött a spanyol és egyszerűen nem áll rá az agyam.Eddig angolos voltam és az angolt fél órán át tovább sose tanultam,sőt hat éven keresztül ötösnél rosszabb jegyem nem volt.A spanyolt négy-öt órán át tanulom nem hetente,naponta!És egyszerűen hármas-négyesnél jobban nem megy.Tudom,hogy új nyelv nehezebb és nem olyan rosszak ezek a jegyek egy erős iskolába,de nagyon rosszul esnek,mert nem ehhez vagyok hozzászokva,és úgy érzem az öt óra tanulás és a hármas jegy nincsenek egyensúlyban,mert alapból állítólag elég jó képességű gyerek vagy.Szerintem az a legnagyobb gond,hogy nem értem meg az anyagot a heti 18 óra spanyolon...Mit kéne tegyek?Szerintetek a német könyebb egyébként,jobban hasonlít az angolra vagy ez egyén függő,hogy kinek mi a könyebb??Anyukámnak fölhoztam,hogyha esetleg nagyon nem megy a spanyol váltsunk iskolát,de nem tetszett neki az ötlet,most pedig három napja sírva járok haza és föl sem merem mégegyszer hozni a dolgot.
2011. szept. 9. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a spanyollal van a fő gond,hanem hogy a szüleid látják hogy sírva járz haza és nem érdekli őket.
2011. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az előttem szólónak igaza van, a szüleidnek többet kéne veled foglalkozni, ha már ennyire fontos, hogy ilyen nehéz iskolába járj.

Én azt tanácsolom neked, hogy keress fel egy magántanárt. Lehet segítene, hogy átállj a spanyol nyelv tanulására. Nagyon szép nyelv a spanyol, és könnyebb, mint a német. Legalábbis nekem.

2011. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem nem érdeklik őket...apukámat nagyon is érdekli,de ő azt mondja:Megmondtam,hogy ne ebbe az iskolába menj.Anyukám meg:A hármas meg a négyes nem rossz jegy gimnáziumban,külömben is,ha az első akadálynál megfutamodsz mi lesz veled?Egyébként csak azért mentem ebbe az iskolába mert azt mondta a spanyol sokkal könyebb,mint a német...Én jártam fél évig heti egyszer németre angol mellett,tudom ez semmi,de nem emlékszem rá,hogy ennyire nem értettem volna,mint a spanyolt.
2011. szept. 9. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Most melyik iskolába jársz?B

Hozd fel a témát a szüleidnek még egyszer a témát!Nem tudom, hogy eddig mért nem léptek, mikor látják rajtad hogy nem igazán jó ez az iskola neked!

Azért remélem azt tudják a szüleid, hogy ha nem tesznek semmit 4-5(vagy nem tudom hány éves gimibe mentél)szinte teljesen tönkremehetsz lelkileg!Ennyit meg nem ér egy iskola akármilyen fontos is!!

2011. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De, kérdező, a 3-as egy jó iskolában is rossz jegy már.

---

Ha most vagy kilencedikes, ha most kezdted, akkor hagyj időt magadnak, az angol sem ment egyik napról a másikra, és biztosan nem is 18 órád volt egy héten. 18 óra alatt nagy az anyag, hiszen meg kell tanulnod rövid idő alatt annyira, hogy tudj azon a nyelven tanulni. Normális, hogy az elején vért izzadsz.

Azt javaslom, tegyél meg minden tőled telhetőt, és ne a jó vagy rossz jegyet nézd, hanem azt, hogy minél több mindent megtanulj. Ha szükséges, járj különtanárhoz. Lehet, hogy akkor napi 5 óra helyett 2-3 óra is elég lesz otthon. Szerintem rosszul állsz a helyzethez. Ha angolból volt heti 5 órátok, logikus, hogy arra kevesebbet kellett tanulni naponta, mint ha heti 18 van. Nem a teljesítményed romlott, hanem sokkal nagyobb az anyag. Ennyi leckével akkor sem boldogulnál, ha angolul lenne, hidd el. Meg kell próbálni felvenni a ritmust.

Ha év végére sem javul a helyzet, akkor érdemes elgondolkozni az iskolaváltáson. De most még alig 2 hét telt el sulikezdés óta.


Az én angoltanárom kimondottan javasolta nekem, hogy angol után spanyolt tanuljak, mert a két nyelv nyelvtana nagyon hasonlít egymáshoz. (Én végül az olaszt választottam, mert az jobban tetszett.)


A legfontosabb, hogy megnyugodj.

2011. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add még fel. A suli csak most kezdődött. Biztos belejössz majd. Kitartás:) Ha később sem fog menni akkor biztos a szüleid is megenyhülnek majd. Ha pedig belejössz annál jobban fogsz örülni neki, hogy kitartottál és büszke leszel magadra. Sok sikert!
2011. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most beszéltem velük,mert apukámmal jöttem haza és egész hazafelé sírtam,és ő elmondta anyukámnak,aki azt mondta,hogyha nagyon nem emgy jól gondoljam át,mert még egy hetet betudok hozni másik iskolában,többet már nem.Az a baj,hogy én nyelvet szeretnék tnaulni,az öt évfolymaos minden esetben és nem nagyon akarnék évetismételni...Ráadásul a Karinthy németjén vacilálok,mert barátnőm odajár csak angolra és ő esetleg tudna segíteni németben...de spanyolban nem tud senki sem,mert környékünkön spanyol tanár nincs.Arra meg sajnos ninc sidőm,hogy heteidk óra után még elmenjek külön tanárhoz és vissza is járjak,mert vidéken lakom,a barátnőm emg aki tudna segíteni(középfokon van) az két utcányival lejebb lakik...
2011. szept. 9. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Ezek a dolgok amiket sürgősen el kell felejtened:


"elkezdődött a spanyol és egyszerűen nem áll rá az agyam"

Ha ezt elhiszed valóban így is lesz.


"nagyon rosszul esnek,mert nem ehhez vagyok hozzászokva,és úgy érzem az öt óra tanulás és a hármas jegy nincsenek egyensúlyban"

Akkor ideje, hogy hozzászokj, mert innentől kezdve az élet arról fog szólni, hogy rengeteg olyan dologgal fogsz találkozni, amihez nem vagy hozzászokva, és ezért nem fogsz tudni úgy teljesíteni az elején, ahogy szeretnél. Kitartás! Gondold el mi lesz főiskolán/egyetemen, ahol éjjel-nappal való tanulás után se mész át valamilyen tantárgyból, mert nem vagy szimpatikus a tanárnak, vagy mert nem voltál valamelyik előadásán bent.


"állítólag elég jó képességű gyerek vagyok"

Ezt a hülyeséget felejtsd el, mert ezek azok amiktől fel fogod adni hamar. Aztán majd keresed a hibát a tanárban meg minden másban, mert nem sikerül azonnal, pedig "Te jó képességű vagy". Minél idősebb leszel, annál inkább érezni fogod, hogy a jó képesség teljesen relatív dolog és nem szabad rá támaszkodni.


"Szerintetek a német könyebb egyébként,jobban hasonlít az angolra vagy ez egyén függő,hogy kinek mi a könyebb??"

Pontosan, ez egyénfüggő. Én tanultam németet emelt szinten - pont úgy mint Te, napi 18 órában - és nem igazán hasonlít az angolra. Talán az olasz, az jobban hasonlít az angolra. Bár azt mondják a spanyol meg az olaszra hasonlít... :-)


"Anyukámnak fölhoztam,hogyha esetleg nagyon nem megy a spanyol váltsunk iskolát,de nem tetszett neki"

Még szép hogy nem tetszett neki. Most kezdted el az iskolát, és már fel is adnád? Nem szabad!


Megfigyelhető nagyon jól, hogy a középiskolákban, gimnáziumokban többnyire az első évfolyamnak vannak a legrosszabb átlagai. Ez azért van, mert előtte általánosban egy sokkal egyszerűbb és könnyebb számonkéréshez és tanuláshoz voltak hozzászokva. Aztán felkerülnek egy magasabb kvalitású iskolába és nem bírják hirtelen az iramot, meg a számonkérés túl szigorú nekik stb. Ettől kiakadnak, elkezdik a hibát keresni minden másban, stb-stb. Ugyan ez van főiskolán is, amikor a gimnazista diák először szembesül azzal, hogy olyan anyagot le se nagyon adnak, ami az xy könyvben le van írva 800 oldalban, stb.


Szóval én azt javaslom, hogy fogadd el a dolgok rendjét. Ez teljesen természetes, hogy hirtelen sokkal nehezebbnek tűnik a gimnázium, másnak is az volt, hidd el. De ha kitartasz és tanulsz, ez változni fog szépen lassan. És bele fogsz rázódni. Én annak idején az akkor egyik legkeményebb középiskolába kerültem fel általánosból. Elsőbe majdnem megbuktam két tantárgyból, és szín kettes voltam, negyedikre viszont az osztályban a második legjobb tanuló lettem, úgy hogy akkor már csak napi fél órákat tanultam. Szóval tudom miről beszélek. Kitartás és ha nem is idén, de előbb-utóbb meg lesz az eredménye, ebben biztos lehetsz.

2011. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!