Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ezekkel az...

Mit csinálnátok ezekkel az albérlőkkel?

Figyelt kérdés

4 lakásos társasházban élünk. Az egyikben albérlők élnek és semmilyen szabályt nem tartanak be. Ordítanak, ajtót csapkodnak, hajnalig buliznak, reggel 6-kor már arra kel az egész lakás, hogy megint ordít a zene. Egy perc nyugtunk nincs.


Van társasházi szabályzat, abban le van írva minden szabály (egyáltalán nem betarthatatlan szabályok, hanem tök logikus normális szabályok). De nem is érdekli őket!

Már beszéltünk velük szóban kedvesen, már szóltunk a főbérlőjüknek (bár őt sem érdekli, mert nem kell mellettük laknia), nyomtattunk papírokat, amin szépen megkértük őket, hogy ne zajongjanak és ezt kiragasztottuk a falra. Erre is magasról tesznek.

Nem tudom mit csináljunk, de meg fogunk itt őrülni. S nem csak mi, hanem a többi lakó is unja már.


Ha van valakinek valami ötlete, hogy mit lehet az ilyen emberekkel kezdeni, akkor szívesen meghallgatnám! Köszönöm!


2011. szept. 12. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

a tulaj tartozik értük felelősséggel, ha nem érdekli amikor szóltok neki, akkor majd érdekelni fogja, ha birtokvédelmi eljárást kezdeményeznek ellene a lakók a jegyzőnél ;)



+ a rendőröket nyugodtan ki lehet hívni, ha zajonganak

2011. szept. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 józsibarát ***** válasza:
100%

Hogy mit csinálnék, azt nem írom ide, mert lecsuknak.


Hívd ki rájuk a Rendőrséget, általában készségesek.

2011. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nálunk a rendőrség nem hatásos, nem csinálnak semmit.

Meg félek, hogy utána engem is letámadnak az albérlők...az egyik fickó elég ijesztő.

2011. szept. 12. 09:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A bérbeadónak is van felelőssége, de írod, hogy magasan tesz rá. Hát megoldás lenne, hogy bejelented a NAV-nál, hogy ebben a lakásban albérlők lakna, aztán a NAV megvizsgálja, ha nagyon akarja, hogy a kedves szomszéd fizet-e adót a bérlők után. Amennyiben nem, jól megbüntetik, talán ki kell költöztetnie a bérlőket. Ez csak az én véleményem, lehet hogy butaság, de egy próbát megérne.
2011. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


A NAv-ra én is gondoltam...csak félek, hogy a végén még nekem lesz bajom.

Már a költözésen gondolkozom, csak az meg nem olyan egyszerű.

2011. szept. 12. 10:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bajod, ha bejelented a NAV-nak? Bárki megtehetné a házból. Ha a bérbeadó nem tesz semmit, ti miért paráznátok? Egyébként sem hiszem, hogy az adóhivatal kiadná a bejelentő nevét, megverni meg minden lakót nem lehet. Azt kellene a bejelentés előtt megtudni, hogy a "kedves bérlők" teljesen idegenek-e, mert az a tapasztalat, hogy ilyen esetben a bérbeadó azt mondja, hogy a rokonai laknak szívességből a lakásában.

Magyarországon az a baj, hogy a pofátlan emberek a nyerők, mert mindenki fél lépni, de a ti érdeketek, normális életetek, ha ezen múlna, én nem hezitálnék. Nem kell látnia a szemeteknek, hogy féltek tőlük, mert csak így van nagy pofájuk.

2011. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy a Rendőrség nem csinál semmit? Ez is csak egy hangzatos hazugság, meg se próbáltátok. Mi már kétszer hívtuk őket és mindig kijöttek, és helyretették a zajongókat. Akkor nem jön a rendőr, ha nem hívod, ha meg félelemből nem hívod, akkor nem fog változni semmi. Persze ismerem jól ezeket a csodás társasházi közösségeket: van 30 ember, amiből 2 nem bír magával, de a többi mindig azt várja, hogy majd mások szóljanak.
2011. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Közös képviselő? Elvileg a társasháznak kell, hogy legyen közös képviselője, és neki kell betartatni a szabályokat, illetve a tulajdonosnál panaszt tenni és ragaszkodni hozzá, hogy történjen valami.


Ha így sem megy, javasolnék valami ellencsapást. Pl. mielőtt elmész otthonról, nyomjál be valami operát, lehetőleg rossz énekesekkel, úgy még idegesítőbb.

Nálunk az vált be, hogy amikor sokáig buliztak, hajnalban, mikor felkeltem, elmenőben addig csengettem hozzájuk a kaputelefonon, míg fel nem vették (fel nem ébredtek). Ha én nem alszom, ők se aludjanak. :) Egy idő után csend lett 11 körül.

2011. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

első vagyok:

1 mi is hívtunk már rendőrt, még be is vitték pár órára a zenehallgató szomszédot, mert még hőbörgött a rendőröknek is 2 a nav semmit nem csinál az albérlőkkel, leírtam az első válaszban, hogy BIRTOKVÉDELMI ELJÁRÁST kell indítani a tulaj ellen és megoldódnak a gondjaitok hosszú távra

2011. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4 lakásos társasházban nem kötelező a közös képviselő ;)
2011. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!