Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak történelmet?

Hogyan tanuljak történelmet?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tanuljátok a történelmet, mindent részletesen kijegyzeteltek, vagy csak néhány jellemző adatot Például el kezdtem az árpád-házi királyokat kijegyzetelni. De I Szent Istvánnál "csak" 4 oldalt írtam. Szerintem ez így nem jó, mert 90% el fogom felejteni az érettségiig. Mit tanácsoltok?
2011. szept. 12. 15:38
 1/5 A kérdező kommentje:
90%-át*
2011. szept. 12. 15:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fontosabb gondolatokat jegyezd ki...a "körítés"-t meg majd elolvasod még párszor...

Az egyetemen 1500 oldallal mit csinálnál? :D


(most kacagok, de néha én is beleestem abba a hibába, hogy újramásoltam egy cikket...:-S)

2011. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:D Köszi, hát tényleg nem tudom, mit csinálnék 1500 oldallal :)


:D Akkor jó, örülök,hogy nem csak én esek bele ebbe a hibába :)

2011. szept. 12. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami még könnyíti, hogy színeket használok, úgy könnyebben rögzül, mondjuk fejedelmek nevei zölddel, helyszinek pirossal...

Vagy azonos csatához tartozó fejedelmek, "szereplők", évszám, helyszín egy színnel...stb...

És tényleg csak a LÉNYEGET kijegyzetelni.


(én most leszek harmadéves, volt rá időm, hogy mindezt kitapasztaljam:D)

előző voltam

2011. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Csak nagy vonalakba, mert amit iskolába tanítanak (ami a történelem könyvedbe van) az mese. Majd ha befejezted az iskolát, akkor utánanézhetsz a dolgoknak.


Viszont igazából az a lényeg, hogy mindenről tudj valamit. Érettségin lesz majd forrás (ez főleg szóbelin nagy segítség) azt is használd fel. Annak használatáért jár egy szép kis pontszám.

2011. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!