Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltál már arra, hogy...

Gondoltál már arra, hogy "felégetsz mindent a hátad mögött" és külföldön kezdesz egy teljesen új életet?

Figyelt kérdés
Azok is érdekelnének akik már megtették ezt,mi vezérelte őket?
2011. szept. 12. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen...

Azt nem tudom, hogy fogom megvalósítani. Gondolkodás nélkül kimennék ha lenne induló tőkém, jogsim és tapasztalatom meg nincsen gyerekekkel, hogy au pair legyek.

2011. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Talán meg is teszem.


Itthon már megcsináltam, leléptem az ország másik felébbe, a régi ismerősök közül senkivel nem tartom a kapcsolatot. Jól jött ki a dolog, felépítettem egy teljesen új személyiséget magamnak, ami jobban tetszik. De még nem tökéletes.


A kérdés már csak az, hogy valóban a könnyebb utat kell-e választanom (hiszen új emberek között tiszta lappal indulok), vagy inkább meg kellene próbálnom szembenézni a problémákkal, nem pedig elmenekülni előlük?

2011. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megtettem. És még élek! Tapasztalatnak jó lesz. És nem utolsó sorban itt legalább van 'munkám'...
2011. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért ehhez nagy bátorság kell,nem?Egy idegen országban,egyedül(jobb esetben párok),mindent az alapokról kezdeni....

Csak úgy elfilóztam ezen,mert itt Magyarországon semmilyen jövő képet nem látok sajnos magam elött,hogy egyről a kettőre lehetne jutni,hogy lenne miért hajtani:(

2011. szept. 12. 18:00
 5/12 A kérdező kommentje:

"A kérdés már csak az, hogy valóban a könnyebb utat kell-e választanom (hiszen új emberek között tiszta lappal indulok), vagy inkább meg kellene próbálnom szembenézni a problémákkal, nem pedig elmenekülni előlük?"


No igen...,ez megfordult az én kobakomban is;)Attól hogy idegen országban kezdek új életet vajon a személyiségem a problémáim is "elkísérnek"?

2011. szept. 12. 18:04
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Gondoltam rá, de nem tenném meg. Nem menekülök. Itt próbálok megélni, s ahogy tudok teszek a hazáért, a magyarokért. Ha esetleg olyan idők jönnek, hogy el kell hagynom az országot, akkor is kintről igyekszem majd segíteni a magyarságot. Külföldön mindig is csak egy idegen, egy bevándorló leszek.
2011. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mindennap erre gondolok és nagyon erősen rajta vagyok, hogy meg is valósítsam. Orvosnak tanulok, de beszélek már folyékonyan angolul és most olaszul tanulok (egy icipicit beszélek németül is), és hosszú évek alatt sikerült annyi pénzt félretennem bankban, hogy legyen kezdőtőkém...amint befejeztem az egyetemet elhagyom az országot... egyrészt a mostani életem sem olyan, mint ahogy elképzeltem (oké ,persze kinek olyan? ) másrészt nem is szeretek itt élni.
2011. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok vele, mint az utolsó. Eszembe jutott már, de igazából semmi kedvem nincs elmenni (meg még nem is vagyok 18 XD) de sztem ha nagyobb leszek se megyek el. Külföldön sincs aranyból minden, pláne mostanában, akkor meg már vagyok itthon, itthon vannak a barátok, család, mindenki akihez lehet fordulni ha gáz van, odakinn meg? Senki...
2011. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, utolsó előtti, csak képes volt közbeírni vki... :)
2011. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:09


Igen igazad van...

Külföldön az ember soha nem érezhetné igazán otthon magát,egész életében csak egy bevándorló lenne.Ebben abszolút osztom a véleményed!

És az orvos válaszolót is megértem mert sok embernek nincs jövőképe...,és valamiből kéne családot alapitani is nem alamizsnából!!Én azt tudnám elképzelni,hogy kint élek mondjuk pár évet és össze tudok spórolni annyit,hogy utána hazatérve tudok itthon már boldogulni,család alapítás stb...

2011. szept. 12. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!