Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldi önkéntesek, vagy...

Külföldi önkéntesek, vagy önként száműzetésbe vonulók! Megosztanátok a gondolataitokat?

Figyelt kérdés

A kérdéseim a következők lennének. Hogyan és mikor jutottatok el arra a pontra, amikor úgy éreztétek mennetek kell, hátrahagyni addigi életeteket (legalábbis egy időre), odaadni önmagatokat annak a munkának, amit végeztetek, azoknak, akiknek nagy szüksége volt rátok? Mi volt az a pont, amikor biztosan tudtátok, hogy „betelt” a pohár, és éreztétek magatokban az elhívást, hogy világot lássatok, közben pedig segítsetek másoknak? Hogy indultatok neki ennek az útnak, önkénteskedésnek?

Én már egy ideje ráléptem az önismeret rögös útjára, és egyre lüktetőbb az érzés bennem, hogy mennem kell a világba, el itthonról, a szeretteimtől, a jól megszokott életemből. Egyfajta önkéntes száműzetési vágyat érzek, amiben tudom, hogy közelebb kerülhetek ahhoz, hogy jobban megismerjem önmagamat.

Nem tagadom, hogy krízisen megyek keresztül, és úgy érzem, hogy bár nehéz lesz, de meg kell lépnem, hogy „lelépek” itthonról. És egyfajta próbaként fognám fel a „világgá menést”. Egyrészt másokért szeretnék tenni, másrészt pedig szeretném a határaimat és korlátaimat megismerni, és ezt egy kényelmes, előre elrendezett, „sablon” életben nem lehet megtenni. Valamint a mélyebb értelmet megtapasztalni (érti aki érti).

Jelenleg tanácstalan vagyok, és azt sem tudom, hol kezdjem el. És azt sem tudom, hogy ha belevágok, nem fogok-e meghátrálni, vagy, hogy meddig fogom bírni a világ másik pontján való ténykedést. Csak azt érzem, hogy valamerre lépnem kell.

Jelenleg pályakezdő vagyok, még nincsen állásom és már egy ideje érzem ezt a „szakadék szélén táncolás” dolgot, hogy éppen az ismeretlenbe vezető úton ismerhetném meg magam a legjobban.

Tehát most (és már egy ideje) itt állok egy útkereszteződésben. Az egyik út az ismeretlenbe, a távolba, egy új világba vezet (a bizonytalan), a másik út pedig az előre kitaposott, „mókuskerék” világba, ahol minden sokkal-sokkal biztonságosabb. Választhatnám ez utóbbit is. De igaziból magamat sem értem, hogy miért esik nehezemre ezt tenni.

Gondoltam arra, hogy ez a lüktető érzés úgyis elmúlik. Azonban másfél éve bennem él, és időről időre felrémlik bennem ez, mint lehetőség.

Bármilyen gondolatot, tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm a válaszaitokat!


23L


2011. szept. 12. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még nem mentem "ki". De tökéletesen értem mit akarsz mondani, én is ugyan igy vagyok vele. Jó lenne itthon maradni ahol számithatok segitségre, de az egy fajta kalitka lenne. Inkább elhúzok a fr@ncba, ahol csak magamra számithatok, hogy megtudjam mire vagyok képes egyedül.

Szerintem ha van bármi esélyed kiutazni valahova/akárhova menj, mert 8-10 év múlva biztos, hogy bánni fogod. Én is bánom, hogy már 3.-ik éve húzom életem talán legfontosabb döntését. Most jutottam el arra a pontra, hogy saját lábamra kell állnom, hogy megmutassam érek valamit.


Pályakezdőként azt ajánlom menj be egy munkaközvetitő irodába. Mond el minek tanultál, milyen nyelvterületen szeretnél dolgozni és tudnak valamit ajánlani. De azért ne ugorj bele egyből mindenbe, egy kicsit előre tervezni is kell.

2011. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Komolyan mondom a szívemből beszéltél. Én is hasonló korú és ugyanúgy munkanélküli vagyok és egyre jobban távolodok el az ismerőseimtől és az itteni élettől... .

22 F

2011. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Elkezdtem utánanézni külföldi önkéntes munkáknak, közben az itthoni életemet is élem. Úgy vagyok vele, hogy valamerre ki fog nyílni egy ajtó, csak még nem tudom, melyik irányba.

Készülsz kimenni, és hova? Sztem helyesen teszed. Igazad van abban, hogy nem szabad évekig halogatni, ha az érzés legbelül erőteljesen megvan.


Kedves Második!

Ezek szerint nem vagyok egyedül. Nehéz időszak ez nekünk. Neked milyen terveid vannak? Látsz lehetőséget arra, hogy kimenj külföldre? Én még nem tudok dönteni, hogy merre lépjek. Valamit várok. Egy jelet, vagy nem is tudom. Az igazság az, hogy még nem voltam ilyen helyzetben, amikor ilyen intenzíven döntési kényszerbe kerültem volna, noha ezt senki nem kéri tőlem, mégis valami hajt, ami arra késztet, hogy döntenem kell, hogy merre indulok...

2011. szept. 15. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!