Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem unjátok már nagyon ezt a...

Nem unjátok már nagyon ezt a propagandát?

Figyelt kérdés

Azoknak, akik nem szeretnek sokat olvasni:


,,Nemzeti ügynek kell tekinteni a holokauszt tragédiájára való emlékezést és a megbékélést; a budapesti Páva utcai Holokauszt Emlékközpontnak ki kell fejezni a magyar társadalom kegyeletét, erkölcsi tartását és méltóságát, azt, hogy a vészkorszak minden áldozatával szemben kegyeletet érez – nyilatkozta Szita Szabolcs, az intézmény újonnan megválasztott ügyvezető igazgatója."


[link]


[link]


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2011. szept. 12. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Én inkább azt unom, hogy ma, 70 évvel a borzalmak után újra divat lett tudatlannak lenni, és úgy tenni, mintha semmi sem történt volna. Szerintem a Holokauszt emlegetése egyedül azokat idegesíti, akik örültek volna, ha egyetlen elhurcolt ember sem éli túl.
2011. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Azokat unom, akik a holokausztra való emlékezést idegesítő propagandának állítják be.
2011. szept. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az igazság kutatása lett inkább ,,divat", ugyanis az emberek nem szeretnének olyasmi miatt fizetni és bűnhődni, ami esetlegesen meg sem történt. Arról nem is beszélve, hogy (mi) akkor még gondolatban sem léteztek.


http://www.youtube.com/watch?v=zZykuE4r_-Q


(nem gondolom, hogy ez a dokumentumfilm cáfolja, de elgondolkodtató dolgok vannak benne... emellett még számos kétséges dolog van, tehát azt sem tudják hányan vesztek oda - 6 misiről indultunk és ahogy telnek az évek úgy csökken ez a szám)


http://www.youtube.com/watch?v=OlDPsfL6bNI


Ha meg is történt volna, akkor sem érdekelne. Semmi közöm hozzá. Elmehetnek Izraelbe megemlékezni. Sem zsidó nem vagyok, és a családom sem ártott senkinek. Inkább a magyar hősökről kéne megemlékezni, akik harcoltak a bolsevizmus ( [link] ) ellen.


Továbbá a zsidók magyar áldozatairól szívesebben megemlékeznék. Csakhogy pár nevet említsek, akik jócskán megritkították és megnyomorították népünket: Kohn Béla, Joszif Visszarionovics Sztálin, Rákosi Mátyás stb.

Izrael miért nem fizet nekünk? Izraelbe vajon tartanak megemlékezést az áldozatok miatt? Elárulom, nem kell pénz, sem megemlékezés a részükről, csak hagyjanak minket békén. Számunkra a béke fontosabb a pénznél.


http://www.youtube.com/watch?v=-lmalYiZxKM

2011. szept. 13. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

A holokauszt megtörtént és véleményem szerint emlékezni kell rá, mert ha elfelejtjük bármikor újra megtörténhet. ( nem biztos, hogy zsidókkal, lehet, hogy legközelebb a keresztényekkel, vagy magyarokkal vagy akárkivel megcsinálják, akik ellen lehet valakit uszítani )Lehet, hogy a következő népirtásnál te is benne leszel a szórásban !!!

Felháborító, hogy valakit a vallása vagy származása vagy politikai elvei miatt elhurcolhatnak, megölhetnek. ( és most teljesen mindegy, hogy zsidóról van szó vagy nem )


Különösen gusztustalannak gondolom, hogy azt aki nem ért egyet a véleményeddel ( véleményeitekkel ) lepontozzátok, mint ahogyan az előttem szólókat. Nos barátaim most nekem is jöhet a piros kéz, ha ettől jobban érzitek magatokat.( ennél nagyobb örömetek ne is legyen az életben )

2011. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A zsidókat nem a vallásuk, vagy származásuk miatt hurcolták el. Egyszerűen elárulták a németeket, aminek köszönhetően ők elvesztették az I. világháborút. Aztán a II. világháború alatt pedig a zsidóknak köszönhetően bojkottálták a németeket. Mellékes. Tegyük fel, hogy tényleg volt holokauszt (ennek ellenére nem értem miért kaptak külön pénzt, színházat, medencét, focipályát a táborlakók... továbbá azt sem, hogy miért gürcöltek a németek a nap 24 órájában azért, hogy a táborban megfékezzék a tífusz járványt, ergo mentsék a zsidók életét).


Továbbá magyar holokauszt már volt, és itt tényleg a származás volt a népirtás oka.


http://www.youtube.com/watch?v=JX_fjDCQ448


Végezetül szerintem, ha már a zsidókra kell, akkor legalább annyira kéne megemlékezni még a hirosimai és nagaszaki atombomba áldozataira, aztán az amcsik által elkövetett népirtásra és estig sorolhatnám. Magyarán elég lenne egyszerűen egy nap megemlékezni az egész világháborúra. Mert ma, jelenleg a II. világháború csak a zsidókról szól. Pedig ők csak egy kis porszemet alkottak áldozatok szempontjából, s még ezt fel is nagyították. Bolhából csináltak elefántot.


Viszont ami ennél is nagyobb gerinctelenség, az, amit manapság a zsidók művelnek. A palesztinokat már évtizedek óta folyamatosan irtják. Tehát ez a zsidó nép, aki a toleranciáról és a holokauszt borzalmairól beszél, az a mostani jelenben palesztinokat mészárol le a saját földjükön. Lehet csak én látom rosszul a dolgokat, de erre kicsi az esély.


Félreértés ne essék, én nem gyűlölöm a zsidókat (inkább csak megvetem őket), csupán már nagyon unom őket. Tehát jó lenne hogyha elmennének innen, nem szólnának bele mindenbe és nem erőltetnénk ránk a holokauszt vallásukat.

2011. szept. 14. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:

A holokauszt megtörtént, ismertem olyat aki megjárta a haláltábort. Neonáci propaganda az, hogy a németek üdülőközpontot csináltak a zsidóknak és hogy tagadják a népirtást és ha te ezt elhiszed akkor ugyanolyan befolyásolható vagy, mint azok akik kirobbantották a világháborút ugyanis az is pontosan ugyanilyen uszítással kezdődött. És mint tudjuk az elkeseredett,elégedetlen néptömegeket nagyon könnyű befolyásolni.

Másik oldalról igazad van abban, amit Izraelről és Palesztínáról mondtál, azonban nem szabadna egy egész vallási felekezetet elítélni ezért és általánosításokat levonni.

Szintén igazad van abban amit Amerikáról írtál azonban azt se felejtsük el, hogy az amerikai köznép nagy többsége nem feltétlenül ért egyet a politikusok döntéseivel.


Minden esetre talán abban az egyben egyetérthetünk, hogy a népirtás semmilyen ideológiából nem megengedhető !

2011. szept. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam a témában, több oldalról megvizsgáltam (és még most is vizsgálom) a dolgot. Több sebből vérzik a holokauszt történet. Addig stimmel, hogy táborokban dolgoztak és meghaltak. Az, hogy hogyan dolgoztatták ott őket, meg hogyan haltak meg már humbuk. Nem lettem semmiféle propaganda áldozata, mert mint említettem, több nézőpontot vizsgálok (első volt a hivatalos, amit iskolában leadtak... na azt, már akkor sem hittem el), aztán ezeket összevetem.

Viszont nem is érdekelne annyira, hogy megtörtént-e vagy sem, ha végre leszállnának a témáról. Mert jelenleg tényleg létezik a holokauszt-ipar. Egy zsidót semmilyen mértékben nem lehet kritizálni vagy megkérdőjelezni, mert akkor antiszemita vagy és egy életre tönkretesznek. Továbbá hatalmas összegek mennek el a holokauszt áldozatai kárpótlására. Ennyi erővel mindenki kárpótolhatna mindenkit, mert mindenkit értek veszteségek.

Tehát én nem a zsidók halálát akarom (bármennyire is durván hangzik, ezzel sok nemzet gondja megoldódna), hanem csak azt, hogy hagyjanak minket békén, ne szóljanak bele mindenbe és menjenek el innen.


Természetesen nem ítélek el egy egész népcsoportot. Viszont ha a túlnyomó többsége részt vesz a gonoszságban, akkor kimondhatom, hogy márpedig amit csinál ez a nép, az rossz. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyes tagját elítélem. Ez olyan, mint a cigánybűnözés. Nem azt jelenti, hogy minden cigány bűnöző, hanem hogy a bűnelkövetők nagy része cigány.


Viszont nagyon örülök, hogy a gondolatom második részében egyetértünk. Örülök, hogy nem vagy olyan elködösített elméjű ember, aki a holokausztra hivatkozva (lényegtelen most, hogy megtörtént-e vagy sem) mindent elnéz a zsidóknak, sőt, még igazat is ad nekik. Miközben a zsidók a holokauszt bűnét már százszorosan elkövették. Tehát ha lenne bennük egy kis gerinc, akkor legalább elhallgatnának.


,,Mindig az a leghangosabb, aki bűnös" (vagy valami ilyesmi, több helyen olvastam, és egy óriási igazság)


Visszakanyarodva a mondandód elejére, nem mondanám jogtalan uszításnak. A zsidókat akkoriban jogosan közösítették ki. Magyarán a zsidók hátba szúrták a németeket (minket is ezzel együtt ld. Trianon), nekik ott és nálunk is arany életük volt. Ok nélkül pedig egy népet sem kezdenek el utálni. Különösen nem a zsidók esetében. A zsidókat a történelem során különböző időkben, különböző népek üldözték. Elhiszi mindenki, hogy mindig ők voltak az ártatlan báránykák és mindig a másik nép volt a megtestesült gonosz? Nem lehet, hogy csak védekeztek valami gonoszság ellen?


Az amerikaiak gondolkodását meg aztán könnyű befolyásolni. Nem akarnak háborúzni? Csináljunk egy Pearl Harbor-t! Nem akarnak a Közel-Keleten népeket kiirtani az olajért és egyéb természeti kincsekért? Csináljunk egy szeptember 11-et! És így tovább (számos példa volt már erre).


Köszönöm a válaszod!

2011. szept. 15. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:

08.20 vagyok. Köszi a kommentet. Sok mindenben egyetértek veled csak egy kiegészítést tennék még.

Igazad van abban, hogy a történelem folyamán a zsidókat nagyon sokszor üldözték, de azért ne felejtsük el, hogy ők voltak ( még most is ) a "pénzemberek". Kereskedők voltak, pénzváltók, bankárok és nagyon nagy vagyonok/politikai befolyás összpontosult a kezükben. Mint tudjuk az emberi kapzsiság határtalan és különböző ideológiai háttérrel ezeket a pénzeket akarták megszerezni tőlük, tehát nem pusztán a zsidóságuk miatt üldözték őket elsősorban, hanem egyszerűen pénzügyi és politikai okai voltak.

Többségük viszont nem ezekbe a jól szituált körökbe tartozik.Ugyan nem túl sokat de ismerek néhány zsidó családot,akik ugyanazokkal a mindennapi gondokkal küzdenek, mint én vagy Te és semmi más vágyuk nincs, mint tisztességben felnevelni a gyerekeiket. Tisztességes, becsületes emberek, akik minden nap elmennek dolgozni, a légynek sem ártanak és a zsidóságuknak semmilyen előnyét nem élvezik, mégcsak nem is túlzottan vallásosak. Ő miattuk bánt amikor a zsidóságot, mint élősködőket definiálják.

2011. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, ők voltak a pénzemberek és ők is döntöttek sok ember sorsáról (ahogyan manapság pl.: bankok - oké, hogy vissza kell fizetned, de nem pofátlanul magas kamattal). Tehát ahol megjelentek, ott megszedték magukat, a népet meg sokszor nyomorba döntötték. Szóval ezért üldözték őket. A németek sem azért lettek rájuk mérgesek, mert a gazdagok voltak, hanem mert elárulták őket, aztán pedig éhínségbe döntötték a németeket (Benjamin H. Freedman egész szépen elmagyarázza ezt, nézd meg... ha minden igaz, már linkeltem).


A szememben az a rendes zsidó, aki rendesen dolgozik, nem veszi fel a holokauszt és egyéb hasonló segélyeket, és nem él vissza a kiváltságaival (tehát, hogy neki mindent szabad büntetlenül).

Arról pedig nem mi tehetünk, hogy a zsidók kiérdemelték az élősködő jelzőt (Izrael szó szerint egy élősködő állam, amit a nemzetek polgárai tartanak fenn*). Mert ez egy jellemzőjük. És ennek értelmében én is sajnálom a rendes zsidókat, úgy ahogy a rendes cigányokat is. Viszont erről nem mi tehetünk. Őket tiszteljük és ha egyszer elszakad a cérna (nagyon nem örülnék, ha ez bekövetkezne, de nagyon feszítik), akkor remélem tudják majd melyik oldalra álljanak. Az arabok már kezdenek ébredezni, Izrael órái meg vannak számlálva (és ezzel együtt lehet a miénk is, mert kis hazánk pompás menedék számukra, tökéletes Palesztina 2-nek).


* http://www.youtube.com/watch?v=enRxFFUt538 - ,,Minden nap van buli" :-)


Köszönöm a válaszod!

2011. szept. 15. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!