Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A fiamnak faházat szeretnék...

A fiamnak faházat szeretnék építeni a házunk melletti fára. Milyen fából csináljam?

Figyelt kérdés
Ő még csak az első(most másodikos), de 1-2 év múlva szeretnénk még egy másodikat és harmadikat is. Szóval valami olyan fa kéne, ami még 7-8 év múltán is elbír 200-250 kg-t.
2011. szept. 12. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket fiatal akácból szokták csinálni.
2011. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ááá de szívesen lennék a fiad *.* én is szerettem volna mindig egy olyat :)
2011. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az akác meddig bírja, ha lekezelem?

Második: Én 17 évese építettem egyet magamnak a Tisza partján, de hát az olyan is volt.

2011. szept. 12. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Bírni fogja simán. A lényeg, h a kérget alaposan nyírd le róla, mert belemennek a bogarak. A sógorom tüzelőnek vette a fát, és abból válogatta ki ami kellett hozzá. ha érdekel, küldök róla képet privibe.
2011. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A képeket megköszönném!
2011. szept. 13. 20:25
 6/6 Csutak_Balazs válasza:

Ha rendesen lekezeled, a fenyő is bírja akár tíz évet is (Feltétel, hogy évente újrakezeld. )

Az akác még az unokáidnak is jó lehet, ha rendesen megcsinálod és évente kezelgeted.Az akácról jó lefaragni a héj alatti vékony fehér réteget is, akkor sokkal jobb. Ilyen cölöpöket ütnek az autópályák töltésébe is. Az akácot kissé nehéz megmunkálni.

A tölgy is nagyon jó. Ez a székely kapuk és a kopjafák fő alapanyaga, amelyekből akár száz éveset is láthatsz.

A tölgy is kemény fa, de nem eszi úgy a szerszámot mint az akác.

2012. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!