Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem válaszolnak, vagy...

Miért nem válaszolnak, vagy reagálnak a munkaadók a sokunk által elküldött önéletrajzokra?

Figyelt kérdés

- Talán nem érnek rá

- Esetleg nem tudnak írni

- Kamu az állás, csak a kötelezettség miatt hirdetnek

- Snassz nekik választ adni

- Nem tudnak magyarul

- Esetleg celebeket akarnak csak foglalkoztatni, akárcsak a médiák?


Még arra sem hajlandóak, hogy legalább a "melegebb éghajlatra" küldjék a munkavállalókat, vagy arra, hogy válasszák a harmadik kirakatot és ne őket. Szerintetek mire,vagy kire várnak ezek, napsütésre?


2011. szept. 13. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Telefonalj rajuk MINDIG MINDENKINEK, hogy sikerult mar megnezni az oneletrajzot?


Es addig ne add fel, amig szoban nem hallod, hogy nem sikerult...

2011. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezen már sokan túl vagyunk nyilván. Ha van telefonszám, akkor azt is hívjuk, de legtöbb esetben ugye csak email címeket adnak meg, vagy még azt se! Mint például számos munkaadó teszi ezt az IWIWen, hogy se az email címet nem biggyeszti oda, sem a telefonszámot, akkor mi a helyzet? Találjuk ki, hogy ki-kicsoda és hogy ki valójában az illetékes személy, munkaügyben?
2011. szept. 13. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
En amikor munkaado voltam, mindig is a motivaltabbat vettem fel. Aki utanamegy, hogy mi van a palyazataval...
2011. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán miért trendi az, hogy vissza sem válaszolnak a leveleinkre? Ha spamtól félnek, ne is hirdessenek!! Ha pedig tökéletes munkavállalót keresnek, úgy mint a nők, fehér lovon a herceget, akkor kár volt nekik már céget is alapítani a magyarországi balkáni helyzetet nézve. Nincs tökéletes munkavállaló, csak máról-holnapra és kevés bérből és fizetésből élő ember.
2011. szept. 13. 19:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem írja ki teljesen az elérhetőségeit(telefon, email, név)annak nem is írok önéletrajzot, mert nem bízok az ilyen titkolózó alakokba.

Az álláshirdetések jelentős százaléka kamu!!

Arról van szó, hogy magyarán fogalmazva bunkók semmibe veszik, nem tisztelik a jelentkezőket még annyira sem, hogy közöljék vele, ne várjon az állásinterjúra.Ez a magyar munkáltatói mentalitás és ez még csak egy a negatív megnyilvánulásaik közül.

Viszont én betudok számolni egy pozitív példáról is, amit bizony sokszor emlegetek.Egyszer jelentkeztem egy eladói állásra az OBI-ba.Nem vettek ugyan fel, viszont levélben megköszönték a jelentkezésem és azt írták, ha újra lesz megüresedett állásuk, akkor szívesen fogadnák ismét a jelentkezésem.Nos, ez lenne a normális hozzáállás.

a kényelmes főnöki székben ücsörögve ennyit szerintem minden munkáltató megtehet!

2011. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tökéletest keresik és egyre jobban el vannak szállva, mivel van választék álláskeresőkből és tobzódnak.

Elvégre jobban mutat, ha a cégnél a takarítónő is egy többdiplomás topmodell.(Minimálbérért természetesen).

Láttam olyan hirdetéseket, amiben csinos, legalább középfokú végzettségű takarítónőt kerestek.

2011. szept. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
azért mert,XARFASZUAK MIND! VÁLOGATNAK mint vegyesboltban a cigányasszonyok. Ahelyett,hogy örülnének, hogy egyáltalán jelentkezik valaki a kuurva minimálbért is alig elérő fizetésért gürcölni.Egy csomó MLM-es xemétláda is van közöttük,aki azt gondolja még mai napig is,hogy annál jobb nincs, mint másokból hasznot húzni. A nagyot mondó és kecsegtető hírdetéseket, felejtsétek is el. A rájuk telefonálni az nem rossz megoldás, ha van tényleg telefon, de vagy fel sem veszik, vagy leráznak,mint xart és jól megváratnak, vagy felültetnek még egyuttal.Előbb találsz rühes kutyát, mint jó fizető állást ebben a xarfészekben. DE NE ADD FEL!!! :(
2011. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"En amikor munkaado voltam, mindig is a motivaltabbat vettem fel. Aki utanamegy, hogy mi van a palyazataval..."


Hát úgy kell azt, igaz?! Ráér az álláskereső a lusta munkáltatók után telefonálgatni, hogy meddig óhajtanak még ülni az önéletrajzon .A telefonköltségük bezzeg nem fizetted ki, ugye?Had költse csak a munkanélküli segélyét telefonálásra....Jó, hogy már nem vagy munkáltató!

2011. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A telefonköltségük bezzeg nem fizetted ki, ugye?"

Nem.


De nem is fizettetem ki az elkefelt munkaidot, amit a gyenge palyazatok atnezesevel toltok el. Vagy elvarnad, hogy helikoptert kuldjek erte, hogy bejojjon egy interjura...


Ha nem mesz utana, akkor a pakli aljan marad az oneletrajzod. Szepen lassan egyre lejjebb kerul. Ha ratelefonalsz, akkor eloveszi a kis holgy, megnezi es rateszi a pakli tetejere.


Ezek utan meg dontsd el, hogy megeri-e felhivni? Biztos megtalalod az okos valaszt...

2011. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor voltam egy olyan állásinterjún, ahová 200-an pályáztak egy adott helyre. Ebből kb. 120 egyáltalán nem felelt meg (még a végzettsége sem volt hasonló)


Nem jut idejük arra, hogy mind a 2-300 jelentkezőnek visszaírjanak, vagy csak nagyon sokára, amikor már rég rájöttél, hogy nem te kapod az állást.


A megoldás a telefonon való érdeklődés.


Tudom, hogy fájó dolog, de nem tudsz mást tenni, csak szorgalmasan keresni a lehetőségeket.


Sok sikert!

2011. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!