Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hamvasztást vagy koporsós...

Hamvasztást vagy koporsós temetést szeretnél majd magadnak? Miért?

Figyelt kérdés

2011. szept. 14. 19:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Koporsót. Inkább a kukacok egyenek meg, mint elégessenek. Júj.
2011. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%

Hamvasztást. Szeretem a tüzet, a főnixek jutnak róla eszembe, így egyértelmű, miért azt.

Meg ne egyenek már meg a kukacok, inkább égessenek el. És azt sem szeretném, ha urnában temetnének, inkább szórjanak szét a szabadban (pl. erdő). :) Eleget éltem bezárva, kalitkában, nem kell a koporsó.

2011. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

Hamvasztást. Az első válaszolóval ellentétben nem akarok kukackaja lenni. Na meg, ha kiderül,. hogy mégsem haltam meg, akkor sitty-sutty elégek, nem fuldoklok egy kicsi, sötét helyen.

A hamvaimat meg szórják szét valami szép helyen.

2011. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Akkor már nem mindegy? Nem sokat fogok érezni belőle!
2011. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Hamvasztás, talán az olcsóbb. De most ne nézzetek hülyének, de én nem értem, hogyha valaki meghal miért kell a sírjából egy virágbolt kinézetű "emléket" csinálni. Mamám ezt csinálja és számomra ez ultra gáz. Három sor váza, egy sorban 10...szerintetek..?
2011. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Hamvasztás. Nem csak az csúnya, ahogy a kukacok megesznek, hanem a hullafoltok, stb. Az egész sokkal tisztább számomra, annak ellenére hogy a végén gyakorlatilag egy vázányi kosz maradsz.
2011. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 MolotovPunk ***** válasza:
80%

Koporsós temetést.

És pap mondja el a búcsú ima beszédet.


Nekem úgy lenne végső nyugalom majd.

2011. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább koporsós temetést szeretnék, bár, az nem olcsó.

Én már voltam szórásos temetésen, hát, nekem abszolút nem tetszett / hogy úgy mondjam /, oké, hogy az a lehető legolcsóbb, meg hát a halott testnek úgyis mindegy, de akkor is.

Van is egy vicc ezzel kapcsolatban:

-Nagypapa, te milyen temetést szeretnél? Koporsósat vagy hamvasztást?

-Lepjetek meg!

2011. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

talán hamvasztást... bár a szétszórást nem szeretném.

szerintem a szeretteimnek kell majd 1 hely, ahova virágot, mécsest vihetnek stb. szeretném, ha maradna utánam vmi, legalább egy falfülke a temetőben.

ha szétszórnák a hamvaimat - úgy érzem - a hozzám legközelebb állókon kívül 1 idő után sokan elfelejtenének.

2011. szept. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ez az egyik kifogásom a szórással szemben, hogy nem marad sírhelye sem a halottnak, tényleg megsemmisül a talajba ivódva.
2011. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!