Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon az állatok is képesek...

Vajon az állatok is képesek úgy "elbeszélgetni" mint mi, emberek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt, hogy mi, emberek beszélgetünk az időjárásról, hogy mi történt velünk a múltkor, mit láttunk, mit éreztünk, mit gondolunk dolgokról...stb. De, az állatok nagyrésze csak akkor adnak hangokat, ha valamitől félnek, vagy valamit látnak, és jeleznek a többieknek, vagy netán támadnak, fenyegetnek, hogya szórakozol velem megtámadlak...stb. Vagy ennek pont a forította, hogy beszélgetnek ők, csak mi nem értjük, hogx mit mondanak...? Az én kutyám, nem nagyon ugatós csak, ha jön valaki a ház elé, vagy kutyát sétáltatnak, vagy éppen éhes... És ezen gondolkodtam, hogy valyon az állatok is beszélnek egymással, mint mi.
2009. aug. 18. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindent elmond: [link]
2009. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen beszélgetnek! Az igaz,hogy mi nem értjük az ő nyelvüket,de fordítva is igaz. Legjobb példa erre az,amikor a faluban,vagy olyan helyen,ahol családi házaikban kutyát tartanak az emberek,lehet hallani,hogy "átugatnak" egymásnak. Mi csak ugatásnak halljuk,de ők biztosan beszélgetnek. Nekünk 2 cicánk volt (lakásba), hát előfordult gyakran,hogy egymás ellen nyávogtak.Gondolom vitatkoztak valamin,amit mi természetes nem értünk.Vagy a bálnák,delfinek,olyan édes hangokat hallatnak.

Én úgy tudom elképzelni az állatok beszélgetését,mint ahogy a filmekben megszinkronizálják emberi hanggal.

Vannak érzéseik,érzelmeik,próbálnak velünk kommunikálni,de nem sikerül.A kutya vonyít,a macska nyávog,ha valamilye fáj.A madarak is állanóad csivitelnek---->tehát beszégetnek:)

2009. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
27%
Igen, és amikor nem látod, akkor MSN-ezni is szoktak. De csak ha elér a wifi a kutyaólig.
2009. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Hát az én véleményem az, hogy nem beszélgetnek, de amikor ugatnak (kutya esetében pl.), jeleznek egymásnak. Szóval tudnak bizonyos szinten kommunikálni, de nem annyira fejletten mint az emberek.


Egyébként (még nem teljesen bizonyított)a delfinek hasonlóképpen kommunikálnak egymással, mint az emberek, csak nyilván nem emberi szavakkal.:) Szóval utánunk az ő kommunikációjuk a leg fejlettebb.

2009. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélgetnek. Nem szabad elfelejteni, hogy a kommunikációhoz nemcsak egy nyelv, pl ugatás kell, hanem megfelelő agy is, márpededig az állatoknak nincs akkora agya, vagy jobban mondva kapacitása, ami lehetővé tenné az emberi szinthez hasonló kommunikációt. Ráadásul az állatok gyakran előnyben részasítik a nonverbális kommunikációt. Ezt gond nélkül (objektíven) meg is lehet nézni, meg kell nézni beszédközpont méretét, ami nem véletlenül az embernek a legnagyobb. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy az állatok nem kommunikálnak hatékonyan, hiszen gond nélkül közlik a másikal, ami számukra fontos információ, de felszines csevegésre, mint pl az időjárás, se okuk, se fölöleges kapacitásuk nincs.
2009. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Az állatok közt biztosan nincs olyan "beszélgetés", mint az emberek közt, mert az állatok nem képesek elvont dolgokról kommunikálni. A kommunikációkutatásban a legnagyobb sikereket delfinekkel, és majmokkal érték el. A delfinekről kiderült, hogy egymással magas szinten kommunikálnak, de mai ismereteink szerint leginkább csak kajáról, szexről, haverkodásról. A majmoknál sikerült egy két példányt hosszú évek alatt süketnéma jelbeszédre megtanítani, volt, amelyik egy-kétszáz "szót" is megtanult, de ezek az előzőhöz hasonlóan nagyon "földhöz ragadt" dolgok voltak. Ma úgy gondoljuk, hogy egyedül az ember képes fogalmakat alkotni, a legfejlettebb majmok egy két-két és fél éves gyerek szintjéig juthatnak el. Az ember legnagyobb evolúciós lépése volt a nyelv kialakulása, a beszélgetés, a tervezés, a múlt-jelen-jövő fogalmak kialakítása.
2009. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Itt mindenki arról ír,hogy mit nem tudnak az állatok.

Meg kellene fordítani a feladatot. Bármely embertársunkat megtaníthatná egy állat a saját nyelvére? Tudom hülyeség,de miért kellene nekik az ember szintjén társalogni ahhoz,hogy mondhatnánk: igen beszélnek!Ha nem tudnak,akkor kijelenthetjük,hogy nem tudnak beszélni? Francokat. Valamelyik válaszló írta,hogy 2 majmot próbáltak jelbeszédre tanítani, de x mennyiség elsajátítására voltak képesek. Nem a mi nyelvünkre kell tanítani őket,hanem megérteni az ő beszédüket.Ugye nemis olyan egyszerű.Lehet,hogy a kutya,macska minket tart hülyének,ha nem értjük, hogy mit akar azzal az ugatással,nyávogással. Szerintem beszélnek,csak állatnyelven,azt meg mi nem értjük.

2009. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A kommunikáció egyik legfontosabb része a testbeszéd. Először ezt kéne megtanulniuk az embereknek, és akkor talán el lehetne kerülni a kutya-ember konfliktusokat.
2009. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy beszélgetnek! Az velünk emberekkel a legnagyobb baj, hogy azt hisszük különbbek vagyunk a többi fajnál!
2009. szept. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

messze kulonbek vagyunk a tobbi fajtanal ha az ertelmi szintre gondolsz.


nem annyira beszelgetni hanem inkabb jelzeseket kuldenek egymes fele, vagy eppen tajekozodnak pl szagokbo,szinekbol.

Nem tartom valoszinunek hogy az idojarasrol tarsalognanak, de pl vadaszstrartegiat ossze tudnak egyeztetni pl oroszlanok arra kergetik a zsakmanyt amerre a tarsaik lesben varakoznek. ne ugy kepzeld el hogy elotte kupaktanacsot ulnek, hanem ez reszben osztonos, reszben idosebbektol eltanult, reszben pedig a falkaban elfoglalt rangjuktol fugg, de ezek egyike sem magyarazza hogy pl pont ugyanazt a zsakmanyt kergetik pont ugyanoda ahol a tobbiek varjak.


Szoval komunikacio valoban van koztuk, de nem szoktak elbeszelgetni

2011. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!