Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hiszel abban, hogy az emberek...

Fénysebesség kérdése:

Hiszel abban, hogy az emberek képesek megfogni egymás kezét?

Figyelt kérdés
Te nyitott lennél rá? Ha nem lenne benned félelem, szemébe mondanád valakinek az utcán, hogy milyen szépen mosolyog? Tetszene, ha nyitottabb, derűsebb embereket látnál a világban, akik nem prüszkölnek mindenre? Szerinted mindez megvalósítható?
2011. szept. 7. 21:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
74%
Nem. Én zavarba jönnék ettől, mert alapvetően is félénk, távolságtartó vagyok.
2011. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én volt már, hogy megdícsértem a vonaton velem szemben ülőt mert tetszett rajta valami.
2011. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 krameri ***** válasza:
73%
jó lenne, de ha megfigyeled, az emberek még szemkontaktusba se mernek kerülni senkivel az utcán. Amint találkozik a tekintetetek pillanatok alatt elfordul mert feszélyezetté válik.
2011. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

21:59


Szívesen túl lépnél a zavarodon?


22:03


Bevallom, én is azok közé tartozom, akik megszólítanak embereket az utcán. Csak mondjuk megdicsérem a hölgy haját, hogy tudja, hogy tényleg szép, aztán tovább megyek


22:09


Lehet, hogy azért van, mert még tükörbe se szívesen néznek, ezért bizonytalanok magukkal kapcsolatosan.

2011. szept. 7. 22:15
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én idén külföldön töltöttem a nyaramat, ahol ha nem is ennyire álomvilágszerűen, de teljesen megdöbbentem az embereken.

Annyi mosolyt kaptam az utcán férfiaktól és nőktől egyaránt, hogy először azt hittem valamim viccesen áll. Ha kijöttem egy boltból vásárlás nélkül, akkor is mosolygósan köszöntek el és kellemes napot kívántak. Nem olyan idegbetegek az emberek mint sokszor itthon. Felmertem emelni a fejemet, mertem az lenni aki vagyok, olyan ruhát hordani, ami valójában imádok, úgy viselni a hajamat, ahogy én szeretném, mert sosem kaptam egy rosszalló pillantást sem. Teljesen kivirultam, jókedvvel léptem utcára, szívesen mosolyogtam vissza én is az emberekre, ha kaptam egy dicséretet, bókot, akkor vigyorogva köszöntem meg és ez mindig úgy simogatta a lelkemet. :) Annyira vágyom arra, hogy itthon nálunk is ez legyen... erre mit veszek észre? Hazaértem, ma felhúztam a nem éppen mai divatnak megfelelő szoknyámat, amit imádok és amiben külföldön ugyanolyan "szépnek" láttak az emberek és ugyanúgy mosolyogtak rám... Hát itthon minden második ember (fiatal) furcsa pillantásokat vetett rám, éppenhogycsak meg nem kérdezték, hogy ezt a sz*rt meg honnan túrtam. Mindeközben magamban hangos segélykiáltások hangzottak el, hogy nem változhatok vissza olyanná amilyen voltam és a legkisebb mértékben sem szabad hogy vadidegenek befolyásoljanak...


Imádtam, hogy ha leesett valamim, rögtön ugrott valaki, vagy szólt a hátam mögül, hogy vigyázzak el ne hagyjam... imádtam hogy többnyire mindenki kedves volt és mosolygós. Ehhez képest most borzasztóan érzem magam és valami elfojtott vágyam, hogy egyszer végre ne az legyen a fontos itthon sem, hogy kin milyen ruha van, ki mit eszik, ki milyen színű, ki mit képvisel, csak az hogy emberként nézzünk a másikra és ha baj van, akkor ne egymás torkának essünk, hanem próbáljunk együtt, közösen tenni valamit. Gondolom ez egy darabig az én kis álomvilágom marad.

2011. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

22:44


Nem csak a te álomvilágod, az enyém is :). És nem is biztos, hogy teljesen álom.

Igen, valóban egy kicsit furcsa itt a helyzet, de szerintem az emberek nem rosszabbak itt, csak jobban félnek. Okozza ezt az utolsó száz év, a kételkedő szavak, a politikai befolyás és sok más dolog. Szerintem itt nagyon is megvalósulhatna ez az álom. Mert itt értik meg a legjobban, itt érzik meg legjobban, mire lenne szükség.

2011. szept. 7. 22:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem feltétlenül gondolom így. A fiatalokba annyira beleégett ez a stílus, hogy nem tom ki lehetne-e valahogy "nevelni" egy egész nemzetet ebből.

Sajnos a külföldi tapasztalataim miatt igencsak gondolkodóba estem a kitelepülésen, mert egyszerűen elvarázsolt ez az egész, de nem szeretnék. Ez az én hazám! Megértem, hogy az embereknek ezer baja, de miért ezt kivetíteni a hétköznapokra? Miért kell fellökni a másikat, miért kell áttaposni az embertársainkon, miért kell folyamatosan csak fik*zni mindenkit és még sorolhatnám. Azt hiszem tipikusan az a nép vagyunk, akiknek a színes üvegcserép.....

2011. szept. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Első vagyok.

Nem igazán tudom megmondani, hogy túllépnék-e ezen, DE: nem történelmi meg politikai és stb. okokból vagyok ilyen távolságtartó. Egyszerűen csak ilyen személyiség vagyok, kicsit nehezebben teremtek kapcsolatokat ismeretlen emberekkel.

2011. szept. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

00:04


Másutt se volt mindig ilyen a helyzet. Azt hiszem, ha az ember jó bőrben érzi magát, ha mennek a dolgai, van pénze, vannak társai, akkor kiegyensúlyozott és vidám lesz. Ellenkező esetben haragudni fok a világra, és haragudni fog magára, mert úgy érzi, nem hozott ki eleget magából. Ha kevesebben állnának úgy hozzá - ahogy hallom gyakran, mert már divat lett - , hogy "ez már eleve el van cseszve" meg "ez már csak rosszabb lesz, mit is várok", és többen állnának úgy hozzá, hogy minden változhat, már a nagy része megoldódna a gondnak. Hiszen a társadalmat egyének építik fel, akik gondolkodnak valahogy és ennek következtében valahogy élnek, és viszonyulnak. Nekem egyébként komoly terveim vannak ezzel kapcsolatosan, remélem, hogy pár év múlva már közösségi programokat szervezhetek és segíthetek a családok jólétének megteremtésében. Szerintem simán megcsinálható, ha van elég pénz és állást lehet teremteni. Tehát jólét, megelégedés és jókedv mellett az embereknek nincs szükségük áskálódásra, gyűlölködésre, közönyre vagy hasonlókra. Lehet, hogy bolond vagyok, de hiszem, hogy minden megváltozhat.


00:43


Isten ments, hogy bárkit bárhova bekategorizáljak :)! Ez egy lehetséges magyarázatnak látszott, de tudom, hogy ez emberektől is függ. Azt tudom, hogyha a gátlások félelmek, amiket leginkább valami meggyőződés, tapasztalat táplál. Kisgyermeknek valószínűsítem, hogy te is más voltál, tehát lehet, hogy nem így születtél. Szerinted lehetséges, hogy akár természetednél fogva érzékenyebben reagáltál a külső ingerekre és hamar bezárkóztál? Esetleg neveltek valahogy, aminek ilyen kihatása volt rád? Engem ez tényleg érdekel.

Egyébként nálam zárkózottabb, szégyenlősebb gyerek kevés volt a környéken, és ez teljesen megváltozott. És én tudom, hogy semmi sem csodálatosabb és semmi nem adhat nagyobb katarzist annál, mint amikor felenged a jég.

2011. szept. 8. 13:00
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

0.04 vagyok, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem hiába lenne itt egyszerre rengeteg munkahely, jó fizetések és stresszmentes élet, az emberekbe annyira beleivódott ez a stílus, hogy szerintem nem igen változna a helyzet. Minden felfogás kérdése. Kevés fizetéssel is lehet azt mondani, hogy majd valahogy lesz, de én akkor is boldog vagyok. Így is lehet mosolyogni. (én sem vagyok gazdag, nagyon nem még is boldognak érzem magam) Persze amikor ott van a stressz, hogy nemtudom este mit adok a gyerekeimnek enni, az gázosabb helyzet, de én úgy gondolom, hogy ez már nem csak ebből fakad.

Amikor hazaértem külföldről és meglátogattam szüleimet, megosztottam velük a kinti tapasztalataimat, mire elmondták, hogy igen, az ő utóbbi 100 évük nem úgy alakult, mint a miénk... Hozzátette azt is, hogy a magyar nép sosem volt egy "felengedett", boldog nép, amire ő emlékszik, ez érthető, de szerintem a következő 100 évben sem kell nagyon másra számítani jólét mellett sem, mert annyira bele van ez a távolságtartás ivódva mindenkibe hogy hihetetlen.

Én alapjáraton egy mosolygós, vidám személyiség vagyok, ha kimegyek az utcára mégsincs kedvem mosolyogni. Van egy olyan megfoghatatlan hangulat, ami lehúzza azt is, aki alapból nem ilyen. Igen, nekem is kicsit negatív a hozzáállásom. Én abban bízom hogy az én unokáim, dédiunokáim már nem ebben fognak felnőni. :)

2011. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!