Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért népszokás...

Magyarországon miért népszokás ez a gusztustalan irigység?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg sok ember semminek nem tud örülni csak azért mert az ő élete " szar " (mihez képest). Ha valaki esetleg sikeres, több pénze van már egyből csak a negatívumokkal jönnek hogy biztos ezt meg azt csinálja. Ami a legfárasztóbb amikor elkezdik pl mondani hogy bezzeg én a számlát nem tudom fizetni, bezzeg én így meg úgy. Miért olyan nehéz más sikerének is örülni? Nekem van egy barátnőm aki modell és sikeres , világot bejárta én örülök neki hogy ilyen szép, jó ránézni, örülök hogy jól érzi magát. Én a sikeres emberekhez inkább hasonlítani akarok .

Meg igazából bármilyen felfedezésről olvasok pl egyből látom a negatív kommenteket hogy jajj bezzeg én a számlákkal így meg úgy, beteg vagyok stb Miért nem lehet örülni annak is hogy milyen érdekes ez a dolog, mindenre csak a saját nyomorukat vetítik sokan.


2011. szept. 20. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt az irigység sokaknál veleszületett tuklajdonság. Másrészt sokan másokat kihasználva élnek jól. Ha például egy melós 3 műszakban dolgozva keres 100 ezret, és tényleg a számláit alig tudja kifizetni, az nehezen tud örülni egy menedzser 500 ezres fizetésének, 30 milliós házának.
2011. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Achillesz pontos. De bem csak M.o.-n, igaz ez, ahol ember él, mindenütt. Ahol így elharapódzott a matrialista létszemlélet - ott egy kicsit erősebben
2011. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*nem
2011. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Amerikában a sikeres embertől megkérdezik, hogyan csinálta, hátha nekik is sikerül. Magyarországon meg sem próbálnak továbblépni, de azért szitkozódnak, hogy aki gazdag, az rohadjon meg. Könyörgöm, még szép, hogy a gyári melós nem kap ugyanannyit, mint a gyár ügyvezető igazgatója, és ebben semmi csalás, vagy kihasználás nincs.
2011. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

óriási megnyomorító kihasználás van a bet.munkások felé

3 műszak állva,zajban éhbérért

- de nem ők az irigyek általában

hanem a proccos kivagyi unatkozó barmok

bőségesen van ilyen Mo-on kívűl.

És az istentelenséggel függ össze. Azzal, hogy képtelenek

valódi szellemi tevékenységet folytatni. Beleragadnak a földi javak turbózásába

2011. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Más ember sikerének örülni szoktam, de sajnos a legtöbb ember nem úgy sikeres, hogy valami értelmes dologhoz kezdett hozzá. A barátnőd sikerének is örülök, keményen kellett tanulnia és dolgoznia ahhoz, hogy végül a szépségével utazza körbe a világot.
2011. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A barátnőm emellett sikeres lakberendező is amire elég sokat tanult. De a tanultság igazából semmit nem jelent meg a kemény munka sem mindig. Sok tanult ember van aki büdös nagy kretén, sok önmagát túlhajszoló ember van aki meg nem mer változtatni. Én is dolgoztam gyárban 3 műszakban de kerestem mást amiből jobban megélek sokkal, és nem sírdogálok életem végéig hogy én nettó 60 at kapok más meg dögöljön meg mert mer nettó 600 at kapni. A negatív embereknek csak a szája nagy, és más ember életét jobban tudják mint a sajátjukat. Na vajon miért...
2011. szept. 20. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak nézd meg ezt az oldalt. Itt is kit pontoznak le: aki ki meri mondani, hogy a sikerért először tenni kell valamit, az nem csak úgy magától jár. De persze egyszerűbb irigykedni, mint beismerni önmagunknak, hogy mi nem lennénk képesek arra, amire az a másik, akinek csak félig szeretnênk a helyében lenni, tehát az eredmény amit elért, az kellene, na de hogy megdolgozzunk érte, hát azt már nem. Nyugodtan rápusztulhattok a piros mancsra, ezzel csak a kérdezőt támasztjátok alá: gusztustalan, irigy nép a magyar.
2011. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És most, hogy kimagyaroztad magad, akár össze is pakolhatsz, és mehetsz Isten hírével...
2011. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19.11

Azt akarod ezzel mondani (a magad egyszerű módján) hogy amiről többen is írtunk, az nem egy létező jelenség? Hogy nem szokás a luxuskocsik kerekeit kiszúrni, a gazdagok kutyáját megmérgezni, látatlanban k.urvának/bűnözőnek titulálni azt, akinek jól megy a sora? Ezek szerint, amikor (nap mint nap) ilyesmiket olvasok, az hazugság, az újsàgok hamis híreket közölnek le, és itt az oldalon bér-fikázók vannak, akik csak azért írkálnak irigységtől csöpögő, primitív hozzászólásokat, hogy a magyarokat lejárassák, igen?


Esetleg azt akartad mondani, hogy habár ez létező jelenség, de dugjuk homokba a fejünket, s aki erre nem hajlandó és netán felismeri a hibát, az költözzön másik országba? Mondjuk Svájcba, ahol senki nem irigykedik a másikra..?


Egyáltalán akartál bármit mondani, képes lennél észérvekkel vitázni?

2011. szept. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!