Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért népszokás...

Magyarországon miért népszokás ez a gusztustalan irigység?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg sok ember semminek nem tud örülni csak azért mert az ő élete " szar " (mihez képest). Ha valaki esetleg sikeres, több pénze van már egyből csak a negatívumokkal jönnek hogy biztos ezt meg azt csinálja. Ami a legfárasztóbb amikor elkezdik pl mondani hogy bezzeg én a számlát nem tudom fizetni, bezzeg én így meg úgy. Miért olyan nehéz más sikerének is örülni? Nekem van egy barátnőm aki modell és sikeres , világot bejárta én örülök neki hogy ilyen szép, jó ránézni, örülök hogy jól érzi magát. Én a sikeres emberekhez inkább hasonlítani akarok .

Meg igazából bármilyen felfedezésről olvasok pl egyből látom a negatív kommenteket hogy jajj bezzeg én a számlákkal így meg úgy, beteg vagyok stb Miért nem lehet örülni annak is hogy milyen érdekes ez a dolog, mindenre csak a saját nyomorukat vetítik sokan.


2011. szept. 20. 11:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
a szomszéd kertje mindig zöldebb
2011. szept. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az irigység tényleg borzalmasan gusztustalan, és tényleg sok az irigy, rossindulatú ember. De miért gondolod, hogy tipikus magyar népszokás lenne? Van akkora rálátásod más országokra és lakóikra (a sztereotípiákon túl), hogy megítélhesd, ott mennyire jellemző vagy nem jellemző? Nem lehet, hogy pusztán egy förtelmes, de mélyen emberi, univerzális jellemhibáról beszélünk?
2011. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Laktam kanadában, finnországban és angliában, teljesen más mentalitásu emberek. Sokkal nyugodtabbak, türelmesebbek és nem foglalkoznak más dolgával. Igazából ez az amiből kiindulok hogy itt nagyon sokan állandóan azzal foglalkoznak hogy más mit csinál miből stb. Saját ismerőseim közt is vannak ilyenek sajnos. Én nem azt mondom hogy külföldön egyáltalán nincs irigység ha nem azt hogy itt sokkal több ilyen dolog van mint máshol. Ezt más ismerősöm is észrevette aki szintén járt és lakott a világban máshol is. Meg itt amiből nagy kiindulója van az irigységnek hogy sok a negatív ember, a negatív emberek nemigen foglalkoznak a saját dolgaikkal de máséval annál inkább.
2011. szept. 21. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!