Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok kommunikálni?...

Miért nem tudok kommunikálni? Félek hogy rosszat gondolnak rólam az emberek, és ezzel a viselkedéssel éppen ezt érem el.

Figyelt kérdés
Változó, de a legtöbb ember azt váltja ki belőlem, mikor megismerem, hogy alig tudok valamit mondani. A minap fodrászt váltottam és mikor odamentem megbeszéltük hogy milyen legyen a hajam és csak ott ültem, meg is említette hogy legyek lazább..de mindig félek hogy butaságot beszélek vagy nem érdekli az illetőt a mondanivalóm.. 16/L vagyok..fog ez még változni vagy gyúrjak rá szocializálódással? nem mintha nem lennék szociális csak talán nem járok eleget ismeretlen emberek között...
2011. szept. 22. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

tapasztalat azt mutatja, hogy ez magától nem változik, tehát gyúrhatsz rá szocializálódással. mondjuk határozd el, hogy beszélgetsz valamiről, csak nehogy túlzásba vidd.

illetve annyiban változhat, hogy idővel majd leszarod mit gondol, akár mondasz valamit, akár nem.

2011. szept. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az önbizalmad kevés, azért gondolod, hogy esetleg butaságot mondasz vagy hogy nem érdekli. De szerintem - abból és ahogyan irtad - a kérdésedből azt gondolom, hogy okos is vagy, művelt is vagy, szóval tuti nem mondanál butaságot, nem csak a fodrásznál, máshol sem. Egy fodrász meg pláne nem fog felülbírálni, örül, ha vendége van.

Szerintem bizz magadban.

Egyébként honnan veszed, valaki mondott valaha ilyent, hogy te butaságot beszélsz, vagy nem érdekli amit mondasz? Mert nekem igen - anyám. És amikor ezt a dolgot tisztáztam magamban, azóta békében élek magammal, és merek beszélgetni bárhol és bármikor. És állítólag nem mondok butaságokat - legfeljebb más a véleményem, mint másoknak, és akkor itt lepontoznak. De ez nem fontos, sokkal fontosabb, hogy a barátaim szeretnek, a kedvesem imád, és nekik fontos, amit mondok. És más ne érdekeljen téged sem - bízz magadban!!! (22/L)

2011. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Vannak ilyen emberek, és szerintem ezzel nincs gond. Ha erőltetve van, akkor elég bénára sikerülhet a beszélgetés. Azért beszélni, hogy beszéljünk, vagy a társaság központja legyünk - hát izé... Na, őket szokták hamar kiutálni, ezért könnyen át lehet esni a ló másik oldalára. Az is lehet, hogy nincs közös téma. Minden ember más, és a jó beszélgetéshez kell az összhang, a közös érdeklődés, a közös téma. Ha valaki nagy odaadással elkezd beszélni egy filmről, ami engem marhára nem érdekel, akkor nem lesz egy nagy beszélgetés. Ilyenkor alakul ki, hogy az egyik csak eljátssza, hogy a másik mondanivalója érdekes. Eközben a legszívesebben azt mondaná, hogy „fogd már be!”. Fűűű, hány olyan ismerősöm volt, aki megkérdezte, hogy láttam-e az XY című filmet, majd amikor igent válaszoltam, akkor a következő 1 órában nagy lendülettel elmesélte azt a filmet, amit már elmondtam neki, hogy láttam. Na, ez „idegfrászt” tud hozni az emberre.


Ne akarj görcsösen beszélgetni csak azért, mert kötelezőnek érzed, hiszen ez tovább fogja feszíteni a belső feszültséged. Hagyd, hogy vigyen az ár. Beszélj arról, ami érdekel, vagy az élményeidről. Ha a másikat nem érdekli, akkor megpróbálkozhatsz más témával. Esetleg érdeklődsz iránta. Kérdezel a szakmájáról, mit csinál szabadidejében stb. Ha pedig elindul a beszélgetés, akkor engedd, hogy vigyen magával. Ha pedig nem indul el a beszélgetés, akkor abban nem feltétlenül te vagy a hibás.


Új emberek esetén természetes, hogy nem nagyon tudsz mit mondani, hisz nem ismered. Ezért érdemes kezdetben róla érdeklődni, illetve kitapogatni, hogy mi érdekli, melyek lehetnek a közös témák. Ha úgy ítéled, vagy úgy alakul, hogy nincsenek ilyenek, akkor páff - nem vagyunk közös hullámhosszon, és ezen nem kell aggódni.


Nem akarlak elkeseríteni, de mindig lesznek olyanok, akiknek nem lesz jó véleménye rólad, de lesznek, akik az egekbe fognak emelni, és felnéznek rád. Biztos vagyok abban, hogy olyan emberekkel is összehoz a sors, akik ok nélkül fognak rosszat gondolni rólad, mert irigyek, vagy féltékenyek rád.


Úgy kell tekinteni az emberi kapcsolatokra, hogy nem kötelező. Ne akarj álarc mögött állni. Ne építs fel olyan világot, ami nem te vagy, mert nem fogod benne jól érezni magad, hiszen önmagaddal fogsz harcolni, hogy mindenkinek megfelelj. Nem kell mindenkinek megfelelned. Akinek nem tetszik, hogy milyen vagy, az leléphet. Szeressenek, vagy gyűlöljenek, de csak önmagadért - ne egy felépített hazug világért, mert az már nem te vagy.

2011. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Pontosan.. Nagyon sok ember nem akar megismerni igazán és a zárkózottságomból arra következtetnek hogy beképzelt vagyok..és ez zavar.. Az érzelmeim sem látszanak rajtam olyan erőteljesen mint sok más emberen.. Pedig nem vagyok flegma, csak zárkózott. Az osztályomból a lányok kétharmada nem kedvel én pedig fèlek nyitni feléjük, hiszen már elkönyveltek..
2011. szept. 22. 14:51
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"Az osztályomból a lányok kétharmada nem kedvel én pedig fèlek nyitni feléjük, hiszen már elkönyveltek.."


Változtatni és nyitni miért ne lehetne. Nagyon sokat fog még változni az egyéniséged. Nekem is volt rengeteg olyan dolog, amit néhány évvel ezelőtt nem tettem volna meg, vagy nem mondtam volna ki. Ma pedig megteszem. Ma már például nem mosolygok végig olyan történeteket, vagy elmesélt filmeket, ami nem érdekel pusztán azért, hogy ne lépjek valaki lelkébe.


Tudom, a mai facebook-os világban, ahol nem a kapcsolatok minősége, hanem a számokban meghatározott mennyisége számít - elég nehéz. Én például nem jelölök meg olyan embert, de nem is fogadok el jelölést, akivel csak kettő mondatot váltottam, hiszen ennyi erővel a banki ügyintézőt is megjelölhetném. Nem szeretem az ilyen megjátszott kapcsolatokat, ami arról szól, hogy az ismerősök száma magasabb legyen. Hidd el, akinek 500-600 ismerőse van a facebook-on az a feléről azt sem tudja, hogy kicsoda.


Elmondom, hogy mi nálad a probléma. Hiányzik a határozottság, mely abból ered, hogy nem vagy tisztában önmagaddal. Nem tudod elhelyezni magad az életben. Fogd fel úgy az életet, hogy egy nagy színház, melyben Te vagy a főszereplő, és Te döntöd el, hogy kikkel és milyen szereposztásban játszod. Ne érd be kis szerepekkel, és merd elvállalni a nagyokat is. El kell döntened, hogy milyen szerepet szeretnél betölteni az életben, mert e nélkül hiányozni fog belőled a határozottság, és az élet kénye-kedve szerint fog sodorni. Ismerd meg magad, hogy tudd ki vagy. Legyenek célkitűzéseid, illetve céljaid. Ne félj az élet pofonjaitól! Tudom, nem kellemes és gyakran próbáljuk elkerülni, de ezek fognak erőssé tenni, és ezekből fogsz tanulni. Ha pofont ad az élet, akkor állj fel, majd add neki vissza azzal, hogy bölcsebben tovább haladsz és „csakazértis” tovább küzdesz.


Nem látom akadályát annak, hogy megváltoztassunk „elkönyveltnek” gondolt dolgokat. Élj azzal a megdönthetetlen hittel, hogy te vagy a legjobb, mert te vagy a legjobb. Húzd fel az életed színpadán a függönyt, mert ha nem látnak, akkor ne is csodálkozz, hogy nincsenek a nézőtéren. Induljon a show és hidd el, tömve lesz a nézőtér!

2011. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Diezel, te egy bölcs és tapasztalt ember vagy, nekem is sokat segitettél. Én is olyan akarok lenni, mint te, hogy a tapasztalataimmal a segítségre szoruló embereknek utat mutassak, hiszen én már megtapasztaltam és tudom, hogy milyen nehéz a tőlem (mondjuk ki) butább emberek világába beilleszkedni, ott érvényesülni és elérni, hogy megadják az embernek azt a minimális tiszteletet, ami jár és mindezt nem erőszakkal megszerezni, ahogy az alacsonyabb szinten állók, hiszen AZ ERŐSZAK AZ ERŐ HIÁNYA. AZ ÉSZ AZ ÉRŐ. Mert ha aggyal élsz, nem pedig ösztönökkel, domináns leszel. Még túl fiatal vagy ahhoz, hogy megtanulj mindent, de látom, hogy több vagy, mint egy átlagember. Pár év múlva másként fogod látni a világot. meg kell figyelni az embereket, mert nagyon sokat tanulhatunk a másiktól, sokat megtudhatunk az ember természetéről ezáltal, s ezekkel a tapasztalatokkal a többiek felett állhatunk. Továbbá nagyon érdemes a tapasztaltabbaktól megfogadni a jótanácsokat. A lenyeg az, hogy légy bátrabb, bizz magadban, légy magabiztos és soha de soha ne hidd azt, hogy rosszabb, gyengébb vagy a másiktól!
2011. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
25%
Az utolsó hozzászólást olvastam először csak, majd miután az felkeltette kíváncsiságom, nagy kedvel kezdtem neki Diezel irományának, reménykedve abban, hogy végre valami értelmeset is olvashattok.... Hát...csalódnom kellett. Abba kellene már hagyni ezt a mesterséges önbizalom gerjesztést, lehet hogy rövidtávon segít...de hosszútávon saját magad ölöd meg vele.
2011. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Mert magadra ismertél? Akinek van 500-600 facebook ismerőse és abból valójában csak 50 ismer téged?


Mi az a „mesterséges önbizalom gerjesztés”?

2011. okt. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
59%

Kérdező, ezzel én is így vagyok :/

Én is köszönöm a válaszokat :) 14/F

2014. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!