Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Haza is kellett volna vinni?...

Haza is kellett volna vinni? Gonosz/irigy vagyok tényleg?!

Figyelt kérdés

Egy osztálytársammal elmentem tegnap este moziba (másodjára én álltam a jegyét). 21:00-ig tartott a film, apám értem jött. Beültem az autóba, mondta, hogy szóljak az osztálytársamnak, hogy hazaviszi (már elindult a buszváró felé).

Mondtam, hogy 'ez már nem divat', stb. Úgy vagyok vele, hogy ha az anyja engedi este buszozni... Nem is esik útba, ahol lakik. 'Moziztatom', és vigyem is haza?

17l


2011. szept. 22. 07:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%

18 vagyok, és nem divat: illendőség. Ha arra nem becsülöd, hogy megjegyzések ("moziztatás") nélkül fizess neki ezt-azt, akkor minek mentek együtt moziba? Ez nem barátság, és nem is lesz az sosem. Ha meghívtad, akkor az már csak egy kis plusz, hogy haza is viszed(képletesen, ugyanis apukád vezet-fizet.)

Lehet, hogy az osztálytársad nem várta volna el, de biztos jólesett volna neki.

2011. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Bunkó vagy és nem azon van a hangsúly hogy mozi is meg ingyen fuvar.Gondolom nem Ő könyörgött neked hogy ugyanmár vigyél már saját kontróra moziba.
2011. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

Hát azért nem lett volna szerintem olyan megerőltető ha hazaviszitek. Akkor nem is olyan jó barátnőd, ha ezt sajnálod tőle.

Vannak dolgok viszont ahol igenis a sarkadra kell állni még egy barátnővel szemben is pl a munka. Nem kell félni, mert ugyan oda jelentkeztek. Sajnos saját tapasztalatból mondom.

A kettő között hatalmas különbség van. Látod milyen kis apróság a mozis?

2011. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Hogy néztél volna a szülei szemébe, ha nem kerül elő reggelig sem? Ha soha nem ér haza?
2011. szept. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%
Nah azért nem ilyen durva a dolog. Nem tartozik felelősséggel iránta. Nem köteles hazavitetni. De barátnők között azért szerintem ez alap. És nincs olyan, hogy nem divat. Ilyet csak a gyerekek játszanak.
2011. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%
AZért nem kellene úgy nekiugrani a kérdezőnek... Azért jó kis barátnő lehet az olyan is, aki hagyja, hogy már másodjára fizessék neki a mozit. Nálunk úgy volt, amikor a barátnőimmel mentem moziba, hogy egy valaki megvette a jegyet, a többiek meg alapértelmezettben odaadták neki a jegy árát. Azért egy átlagos tizenévesnek nincs annyi felesleges pénze, hogy másokat (mégha a barátnője is az) többször is moziztasson. Erre senki nem gondolt? Kérdező, én megértelek, hogy otthagytad az osztálytársadat, ha csak így hagyja magát meghívatni, valószínű, hogy kihasznál.
2011. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

Az előttem írók minden fontosat elmondtak. Szégyelld magad.

Tudod, nekem egy igazi barátnőm van, középiskolai osztálytársam volt. Az anyagi helyzetünk különbözik. Az apja elhagyta őket kiskorában, az én segítségemmel talált rá 17 évesen, mert tudni szerette volna, ki az apja, ismerni akarta. Sajnos megbánta, de erre úgy-ahogy sikerült felkészülnie. Az édesanyja elmebeteg, nem tud dolgozni, gyógyszereken él. Az anyja szülei nevelték egészen kiskorától a szerény nyugdíjukból, plusz a lányukról is gondoskodniuk kellett. Nekem mások voltak az anyagi körülményeim, suli mellett dolgoztam is, több dolgot csináltam, és jól is működött. Így mindig volt egy kis pénzem, hogy meghívjam valamire, vagy olyan ajándékot (legtöbbször egy könyvet) vegyek neki, amit már régóta szeretett volna. A mozijegyet általában ő állta, de a kajáját én, ahogy esetleges útiköltséget is. Sosem csináltam belőle problémát. És ha esetleg értem jöttek valamiért, akkor alap volt, hogy őt is hazavisszük. Meg sem fordult a fejemben, hogy nem, még ha mindketten tisztában voltunk vele, hogy anyagilag én járultam hozzá a dolgokhoz jobban. De ha más a körülmény, más a helyzet. Volt olyan, nem is egyszer, hogy bizonyos összegeket adtam neki kölcsön, mert otthon probléma volt. Ő mindig pontosan vezette, mennyivel tartozik, és sosem volt gond, hogy visszaadja apránként. Persze azt sem bántam volna, ha nem adja vissza az egészet.

Ehhez képest volt olyan jómódú ismerősöm, akivel ha összefutottam valahol, rendszeresen otthonhagyta a tárcáját, vagy hasonlók, így én álltam a kávéját, üdítőjét. Eszébe nem jutott volna néha visszahívni engem is egy italra, holott megtehette volna. Gerinc kérdése az egész.

2011. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát, mi mindig haza szoktuk vinni azt, aki ott van velem, hacsak nem érte is jönnek, vagy bármi nagyon nyomós ok miatt nem (pl. tényleg két háztömbnyire lakik, stb.)

Szóval szerintem, ha nem is bunkóság, de azért furcsa, hogy nem vittétek haza, különösen, ha apukád felajánlotta.

De! Az szintén bunkóság - a másik oldalról -, hogy te fizeted a jegyét, nem is első alkalommal, és nem adja vissza. Az egy dolog, hogy legutóbb nem volt pénze, vagy valami, de alap, hogy addig nem hagyom, hogy még egyszer meghívjon valaki, amíg még az előzővel is tartozom neki!

Persze nem tudjuk a körülményeket, pl. nem a te ötleted volt-e az egész mozi, és nem te mondtad-e, hogy nem gond, ha te fizetsz? Hogy jött ez az egész? Mikor már kikértétek a jegyet, akkor derült ki, hogy nincs pénze, vagy tudtad előre?

Mert ha meg arról van szó, hogy kvázi "könyörögtél" neki, hogy menjen veled, mert te nem akartál egyedül menni, akkor gondolom érzed, hogy megint más a helyzet... (mondjuk én szerintem akkor sem fogadnám el.)

A lényeg, hogy - úgy gondolom - senki nem járt el tökéletesen.

2011. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 ava87 ***** válasza:
38%
Itt nem arról van szó, hogy "az anyja engedi este buszozni", ebben nem tudom, mi a pláne. Csak azt nem tudom, neked személy szerint miért lett volna megerőltető hazavinni? Eleve nem te vitted volna haza, hanem apukád. Nem te vezetsz, nem te tankolsz, apukád haza szerette volna vinni, te meg "megbüntetted" azért, mert te fizetted a jegyét. Ha neked ez gond (mármint a jegyét fizetni - és ezt a részét meg tudom érteni), akkor ne vegyél neki jegyet, mondtad volna meg, hogy sokba van ez így neked. De ha érted kocsival jönnek, és apukád van olyan jólnevelt, hogy fel is ajánlja, hogy hazaviszitek, akkor az tényleg gonoszság volt tőled, hogy azt mondtad, ne vigyétek haza.
2011. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
65%
Nem tudom mióta nem divat 9 körül hazavinni a másikat ráadásul ha még ilyen fiatal is. Nem hiszem, hogy ha majd te is anya leszel akkor ilyen könnyedén fogod mondani, hogy buszozzon este a gyerek, mert nem divat ha hazaviszik. Na meg örülj, hogy egyáltalán érted mentek. Ne haragudj, de egyet értek a többiekkel. Nem irigy vagy gonosz vagy hanem paraszt...
2011. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!