Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem teszik lehetővé a...

Miért nem teszik lehetővé a "szabad akarat" érvényesülését?

Figyelt kérdés

Nem igazán találtam megfelelő csoportot a kérdésemnek, úgyhogy ide írtam.


Rég óta foglalkoztat engem az a kérdés, hogy az elítéltek számára miért nem teszik lehetővé azt, hogy eldöntse: élni akar, vagy sem? Mondjuk, ha úgy döntene, hogy nem akarja tovább ezt az életet és amúgy is életfogytigot kapott, akkor legyen módja az öngyilkosságra - teszem azt akkor vezessék egy szobába, ahol az asztalon ott van egy méregkapszula.


Igen, tudom, hogy a legtöbb elítélt megérdemli azt, hogy hosszú évekig ott sínylődjön, viszont gondoljatok bele, számoljatok utána, hogy mennyi pénzbe (a mi pénzünkbe) kerül 1-1 elítélt elhelyezése és gondozása. Sok pénzt spórolhatna ezzel az állam és nem mellesleg... talán tényleg mindenkinek joga van a saját életéről dönteni (véget vetni annak, ha úgy akarja).


2011. szept. 22. 18:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Megvan nekik a lehetőségük, felköthetik magukat. Hivatalos úton ezt nem lehet megoldani, mert az államnak minden esetben védenie kell ez életet (és ez így is van jól).
2011. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Belegondoltál, hogy így közvetetten hány ember (mert hát ő is az) halálához járulnál hozzá?
2011. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vissza kellene hozni a halálbüntetést.Példát lehetne vele mutatni a többi bűnözőnek és a társadalomnak,ráadásul sok pénzt megspórolnánk vele ami így arra megy el,hogy "eltartsuk" őket.
2011. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
És mindjárt jönnek a nagy embervédők, akik szerint ez bűn, meg akkor a pokolra jut, meg ilyesmik. Amúgy szerintem jó megoldás lenne. Bár szerintem nem sokan élnének a lehetőséggel. Ha választhatnál, hogy még 20 évig élsz, melegben, napi háromszori étkezés, könyvtár, tv, internet, vagy meghalsz... Hát én asszem az elsőt választanám.
2011. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az én felelősségem legyen, ha valaki megöli magát? Ugyan miért?
2011. szept. 22. 18:52
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
"hosszú évekig ott sínylődjön"-azért hadd ne sajnáljam már őket-mindenük megvan, több mint egy vétlen embernek idekint,ha tényleg sínylődnének nem lenne annyi visszaeső.Én már az életfogytiglan helyett is azt a kapszulát ajánlanám fel nekik.
2011. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mondom.

Amúgy ez az életfogytiglan se az igazából. Ha valaki 25 évesen elkövet valamit, bezárják "életfogytiglanra", kap 40 évet, és jó magaviseletért kiengedik 30 év múlva, akkor még nyugodtan élheti az életét. (persze most kerekítettem, mielőtt valaki belém kötne)

2011. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Többet költünk egy-egy elítéltre, mint egy egyetemi hallgatónkra. Ez tény.


Viszont az öngyilkosság nem megoldás. Ha már bűnözők, bűnhődjenek is a tettükért, nyugodtan kimehetnének pl. autópályát építeni.


Úgy hallottam viszont, hogy a mai börtönökben már minden van, tévé, internet, és bele se merek gondolni, mik még. Nem elrettentő, nem hatékony a büntetés, ez sajnos a bűnözési rátákon is meglátszik.

2011. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Van tényleges életfogytiglan is.


Amúgy lehet, hogy általában jó körülmények között tartják az elítélteket, de ott egymást szekálják rendesen... És ugyebár nem is 1 rab lett öngyilkos már, szóval talán lenne igény arra a kapszulára...

2011. szept. 22. 18:56
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Felköthetik magukat. Én nem is feltétlenül a halálbüntetést, hanem a középkori börtönöket hoznám vissza. Meggondolnák, hogy akarnak-e 20 évet száraz kenyéren tölteni, úgy, hogy patkányok eszik a lábukat. Meg kevesebbe is kerülne.
2011. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!