Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik szabad akarat?

Létezik szabad akarat?

Figyelt kérdés

Mindenki máshogy áll a dolgokhoz,máshogy él át egy pillanatot,más értékeket képvisel. De ha testet cserélnék valakivel ,ugyanúgy gondolkodnék , ugyanolyannak éreznem az ízeket ? Másik aggyal ugyanúgy dolgoznék fel mindent ,mint az előző testemben? Ha okos vagy buta lennék ,szép vagy ronda ,gazdag vagy szegény ,egészséges vagy beteg ,szerencsés vagy szerencsétlen ,ha máshova születtem volna ,az lennék ,aki most vagyok? Tehet valaki valójában arról ,hogy hülye ,deviáns,bűnös,szorgalmas vagy géniusz?Tehet arról ,hogy mit kedvel vagy mit utál,hogy milyen hatások érték ,hogy milyen testbe született, hogy így alakult az élete? Létezik egyáltalán olyan ,hogy szabad akarat ,én ,lélek,saját gondolat? Mindenki a saját adottságai és a környezet által teremtett illúzióban éli meg a valóságot?


Vagy sors létezik?Amiben minden előre meg van írva?De akkor ki vagy mi dönti el ,hogy kinek milyen sorsot szán? Buddha , Isten, Allah, Zeusz, Természetanya, Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú stb? Tényleg igazságosak lennének akkor ezek az istenek? Ha egyik léleknek jobb sorsot szán ,mint a másiknak?Ha egyiket kezdetektől fogva az örök kárhozatra ítéli?


Hús vagy a sors a fegyver,ami elsüti a golyót?

Akármelyik is a válasz ,teljesen tök mindegy.


2010. jún. 19. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az adottságairól senki nem tehet. A Harry Potterben volt valami olyan szöveg, hogy nem a képességeink mutatják meg, kik vagyunk, hanem a döntéseink. Szerintem ez nagyon igaz.
2010. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha egészséges vagy és van bőven lóvéd,akkor igen.Ha ez nincs,rabszolga.A misztikus kamuk csak bevisznek az erdőbe,s otthagynak.Amúgy a sorsod részben az előrelátás,folyamatos elemzés,másrészt a véletlenek alakítják.A tudás is fontos,mert ezzel a saját akaratodat tudod rákényszeríteni a gyenge elméjűekre.Lásd politika.Akkor lehetsz hülye is,az éppen győztes horda egyengeti a karriered.Az élet a szerencsék és bukták folyamatos perpetuációja.P.Tibor
2010. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem nincs szabad akarat. néhány éve még ugy gondoltam hogy van, de már most biztos vagyok bennehogy nincs. Azokat a döntéseket amiket szabad akaratbol hoztam meg rendszerint megdölnek, és bajba sodornak. Amig meg türtem hogy mások irányitsanak addig meg enm voltam senki.
2010. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A személyiséget a környezetből érkező hatások formálják, erről ennyit. Szóval ha más testben lettél volna, mások lennének az adottságaid, más lenne a környezetet, ezáltal a behatások is másmilyenre formálják személyiségedet. Szabad akarat meg elvben létezik, gyakorlatban nagyon is hogy le vagyunk korlátozva. Szerintem szabad vágy létezik inkább.(persze ha vallásos vagy ebbe beletudnál kötni)


Mellesleg: "Akármelyik is a válasz ,teljesen tök mindegy." Akkor meg minek tetted fel a kérdést... ha véleményt kérsz azt kellene írni.

2010. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező

Csak egyetlen úr van felettünk, Teremtő Isteni Erő. Amely A Földünk Lelke. Földünk lelke olyan, mint testünknek a lélek.


Az ember szabad akaratot kapott Istentől s amíg élő a Föld, élnie, alkotnia, új életet teremtenie szükséges, mert a valóság van neki alávetve minden parcella földdel s annak minden élővilágával, de olyan felelősséggel tartozik mind ezért, mert az ember halála után, a lelkével felel a megélt életéért, miképp kufárkodott a rábízott értékekkel és tisztességének, halhatatlanság lesz az ára.


De engedelmességgel tartozik saját népe polgári törvényeinek.

2013. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!