Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg van a zsinagógákban...

Tényleg van a zsinagógákban "utálatos kép"? Mit jelent?

Figyelt kérdés
Kisgyerek koroban sokat mondta apukám, hogy olyan mint zsidó templomban az utálatos kép! Tudja valaki, hogy mit jelent?
2011. szept. 24. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Azt jelenti, hogy valaki nagyon csunya.

Egyebkent ilyen kep, ikon nincs egy zsinagogaban, hanem az anti-szemitistak terjesztik.

2011. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

FromOz! te már sok kérdésemet megválaszoltad. :)

Szimpatikus vagy nekem. Mi a csillagjegyed? Hány éves vagy?

2011. szept. 24. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

"olyan mint zsidó templomban az utálatos kép"


Nem, ez nem azt jelenti, hogy valaki/valami csúnya.

Ha ismered kicsit is a Bibliát, ha jártál már zsinagógában, mecsetben, vagy akár protestáns templomban, akkor rögtön megérted. Van egy Bibliai tiltás: "Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. Ne borulj le elõttük és ne szolgáld õket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened, a féltve õrködõ Isten, aki megemlékszik az atyák bûnérõl a fiakon harmadiziglen és negyediziglen azokon, akik engem gyûlölnek. És kegyelmet gyakorlok ezrediziglen azokon, akik engem szeretnek és parancsolataimat megtartják."

Ezért "utálatos" a zsinagógában (is) a kép.

Keress zsinagógáról, mecsetről vagy protestáns templombelsőről képet, látni fogod, hogy nincsenek freskók(=képek), sem szobrok.

2011. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Röviden: az utálatos itt nemkívánatost jelent.

Tehát nem egy konkrét képre kell gondolni, amit ki nem állhatnak, hanem arra, hogy a zsinagógában a képek általánosságban nemkívánatosak.

2011. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő választ! Most már ennek a kifejezésnek a jelentésével is tisztában vagyok! :)
2011. szept. 24. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Szegény Oz lepontoztak, nem baj, nyomjatok rám is párat....:)


Oz magyarázata a valós. Rosszindulatú, zsidóellenesek terjesztették ezt el, hogy a templomukban van valami kép, amit leköpködnek. Az a kép az "utálatos kép". Hangsúlyozom, hogy ennek nincs valóságalapja. Ebből ered az a szólás, hogy csúnya mint zsidó templomban az utálatos kép.

2011. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Utolso,

Koszi, de nem vagyok szegeny. Pontok nalam nem szamitanak. Ha valaki kerdez, probalok hasznosan valaszolni. Hat aki meg nem tudja, nem erti, nyugodtan pontozhat lefele, ok maradnak a helyes valasz es tudas nelkul.

Nem pontosjatekra vagyok itt.

2011. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!