Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a barátaim...

Miért nem értik meg a barátaim, hogy a munkám miatt nincs rájuk annyi időm, mint régen?

Figyelt kérdés

4 hónapja dolgozom állandó munkaidőben, ami azt jelenti ,hogy reggel elmegyek otthonról és leghamarabb 7-8 óra körül érek haza. A szabadnapjaimon suliba járok - nyilvánvaló hát, hogy nem sok időm marad a barátimra.


De azért igyekszem minél több időt szakítani rájuk, eljárok bulizni még úgyis, hogy tudom, ha hajnalban hazaérek épp csak tusolni lesz időm, mielőtt megint elindulok dolgozni, vagy szólok nekik hogy fussunk össze este, vagy suli után esetleg előtt, amikor ráérek... de még így sem sokat tudunk találkozni.


Őszintén, nekem fáj a legjobban, hogy mennyi jó dologból kimaradok. Az én szívem szakad meg, mikor mesélik, hogy merre voltak, mit csináltak, milyen jól érezték magukat ésatöbbi... mostanában néha már nem is hívnak engem, ha találkoznak, és amikor ezt megemlítettem a múltkor, az egyik barátnőm azt válaszolta: "Minek, ha úgyis mindig csak dolgozol?"


Majd ott sírtam el magam, annyira rosszul esett ez a mondat, amit egyébként azóta még vagy kétszer hozzám vágtak. Bánt, hogy úgy tesznek, mintha jókedvemből dolgoznék, és ne lenne több kedvem mondjuk velük lógni, de basszus, engem senki nem tud anyagilag támogatni, kell a pénz a továbbtanuláshoz és az álmaimhoz... miért tesznek mégis mindig úgy, mintha az én hibám lenne ez? Hogyan értessem meg velük, hogy mennyire megbántanak, amiért így gondolják? Mit tegyek egyáltalán?


2011. szept. 25. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátommal van ugyanez, amíg nem dolgoztam minden délután ráértem. Most viszont reggel megyek, általában 3-5 között jöhetek el, de van, hogy 8kor érek haza.

Ő is melózik, neki több ideje van. Engem pedig folyton b@szogat, hogy mindig csak a munka, meg hogy milyen hülye munkahelyem van (fogyatékosokkal foglalkozom), biztos nyomulnak rám a pasik, sőt, múltkor azt is mondta, h biztos azért nem akarok vele találkozni, mert másik pasim is van. De basszus még rá sincs időm, ma is nemrég értem haza, erre kapom a számonkérést, hogy miért nem mentem hozzá. Talán mert munkahelyen kívül más dolgom is van, és aludni is akarok.

Tényleg rossz így, de nem tudom másképp csinálni. Az is rengeteg időt elvesz, hogy hozzá elbuszozok, mert ő hozzánk nem akar jönni.

A barátaim dolgoznak, velük ritkán találkozom, de ők megértik, h hétfő este miért nem fogok beülni iszogatni.

2011. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De az én barátaim között jóformán én vagyok az egyetlen, aki dolgozik, tehát egyszerűen nem értik meg, hogy milyen az, amikor egyszerűen nincs annyi időm, hogy abba mindent bele tudjak zsúfolni. Elmennek hetente kétszer iskolai gyakorlatra, vagy még oda sem, és azt hiszik, hogy ennyi a világ...
2011. szept. 25. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!