Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem hálás sok magyar...

Miért nem hálás sok magyar szovjet barátainknak azért, hogy felszabadították Magyarországot?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 15:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyon hálás vagyok érte, hog megőszakolták és agyonlőtték az akkor 48 éves dédnagymamámat, köszönöm szépen.
2011. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Talán azért mert a felszabadítás, nem felszabadítás volt, hanem csak egy újabb elnyomó, erőszakkal romboló nagyhatalom.
2011. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
A "felszabaditas" utan Rank is raktak a ruszki mancsukat, azert nem. Mindent kiloptak. oltek, tortek-zuztak. Ot oraval egy karon rohangaltak. Meg a nagyon fiatal lanyokat is megeroszakoltak, az embereket fejbelottek. Mit koszonjunk egy ilyen allat nepnek? Ma sem kulonbbek. A vilagon, akarmerre mennek, menekulnek toluk. Ismert, hogy lopnak, csalnak. Anyukat aladnak 1 forintert.
2011. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

És annak is nagyon örülök, hogy az '56-os forradalom után lecsukták és kínozták nagyapámat fél évig.

Valamint boldog vagyok, hogy 10 éven keresztül mindenféle korlát nélkül levadászták a magyar nemzet legjobbjait, amit mind a mai napig megsínylünk.

2011. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Dehogynem, az én nagyapám is nagyon hálás volt nekik amikor bejöttek.

Alig győzött hálálkodni amikor elvitték a lovait a szekerét teheneit meg kirámolták a spájzot, a jó öreg hűséges házőrzőt meg lelőtték mert nem tettszett nekik, hogy megugatta őket.

2011. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
Ez csak ellenfelszabadítás volt.
2011. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországot nem felszabadították, hanem elfoglalták, és megszállták a szovjet csapatok.


Senki sem beszélt felszabadításról, ezt csak később, a "nimbusz kedvéért költötték". Egy teljesen kitalált, hazug felszabadítást ünnepeltettek a néppel negyven éven át, amiből sem a tény, de még a dátum sem igaz. Napokkal a dátumnap után is folytak még harcok, és akik ott elestek, azoknak a halotti bizonyítványát is meghamisították a dicsőséges "felszabadítók".


"Csak 1985-ben derült ki, hogy az utolsó német egység valójában április 13-án hagyta el Magyarországot, és erre nem Nemesmedvesnél, hanem Pinkamindszentnél került sor."


[link]


Az utolsó áldozat nem április negyedikén halt meg, hanem hetedikén, amikor is a németek még buzgón lövöldöztek, és egy eltévedt golyó ölte meg. Szóval a megszállás sem április 4-én történt… A temetés után egy ideig még a valós dátum volt olvasható a fejfán, később valószínűleg a politika késztette arra illetékeseket, hogy a történelemkönyvnek megfelelően átírják a feliratot. A halotti anykönyvi bizonyítvány szerint betegségben halt meg, pedig ez sem igaz.



A valóság az, hogy Magyarországot nem szabadították fel, hanem megszállóként elfoglalták, és eszerint viselkedtek.

A szovjet csapatok jelentéseiben rendre a Magyarország "megszállása", illetve a Magyarország "elfoglalása" kifejezés szerepel, nem pedig a felszabadítás szó, mint például Varsó esetében.

Szó sem esett Magyarország szovjet felszabadításáról. Erről többek között az adományozott kitüntetések is tanúskodnak:


A Varsó Felszabadításáért emlékérem: (oroszul За освобождение Варшавы, transzliteráció: Za oszvobozsdényie Varsavi)


[link]


Illetve:


A Budapest Bevételéért emlékérem (oroszul «За взятие Будапешта», transzliteráció: Za vzjatyije Budapesta)


[link]


A szovjet álláspont az ellenséges ország legyőzésének tekintette az eseményeket, így a Vörös Hadsereg több mint 350 ezer katonája kapta meg a Budapest bevételéért illetve a Fasiszta Magyarország legyőzéséért elnevezésű háborús kitüntetéseket.


Szó sincsen felszabadításról, nem tudom miért kellene örülni.

2011. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
A felszabadítást csak a kommunisták találták ki, hogy megalapozzák a megszállók itteni tartózkodásának törvényességét és elhitessék mindenkivel, hogy mekkora f*szagyerekek voltak, amiért idejöttek.
2011. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

Azért mindenki hálás, hogy felszabadították az országot.

Azért viszont senki, hogy utána itt maradtak.

2011. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Hálás vagyok, hogy nagyapám két testvérét is elvitték Szibériába málenkij robotra. Soha nem látták őket többé.
2011. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!