Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Ezt válaszra sem méltatom"....

"Ezt válaszra sem méltatom". Ha ezt mondják nektek mire gondoltok?

Figyelt kérdés

Pl egy vita alkalmával, veszekedés alkalmával vagy bármilyen szituációban ezt hallod, akkor mit jelent neked? Azt, hogy tényleg válaszra sem méltat és lenéz vagy hogy ez csak egy sértődött, kitérő frázis, mikor már nem tud mivel védekezni?

És ha mindemellé még piti sértegetésbe kezd?


2011. szept. 28. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Tehetetlenség, nem tud mit mondani. Nem érdemes az ilyennel foglalkozni.
2011. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit mondtam előtte. Általában kevésbé intelligens partnerektől hallom ezt, amikor rájönnek, hogy nincs igazuk.

De elképzelhető az a szituáció is, amikor olyan sértő dolgot mondok, amire a partner nem tudna az illem keretein belül reagálni, és ezért mondja ezt.

2011. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben azt, hogy nagyon belenyúltam a lecsóba, és igazam van.
2011. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kérdést egy konkrét helyzet illette, ámbár sokszor hallom ezt a kifejezést(nem feltétlenül nekem címezve) és számomra ez csak egy frázis, amit akkor puffogtat valaki, ha belátja, hogy nincs igaza, de nem tud érdemben reagálni.

Én most semmit sem mondtam, semmi káromkodás, egy egyszerű levelet írtam egy embernek, aki azt hiszi szabadon szórakozhat másokkal és mindenki felett áll. Hát erre válaszolta, hogy ezt válaszra sem méltatja, majd jópár sornyi piti mocskolódás következett.

Én ezt szánalmasnak tartom.

2011. szept. 28. 09:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Az hozzá tartozik a történethez, hogy engem is igyekezett megalázni alpári stílusban természetesen(többször is), majd ha mi sem történt volna ír megint, mintha csak a kapcarongya lennék. Hát erre válaszoltam.
2011. szept. 28. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha egy ilyen emberrel leállsz vitatkozni, önmagadat is minősíted vele. Nyugodtan jegyezd meg neki, hogy akkor most kvittek vagytok, te sem méltatod őt, és maradjunk ennyiben. Aztán hagyd ott. Mérgelődni=mások hülyesége miatt önmagadon bosszút állni...
2011. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igyekeztem. Már több alkalommal is nem válaszoltam neki, de most olyan arcpirító dologgal állt elő, mintha előtte nem alázott volna meg minden tekintetben, hogy kénytelen voltam válaszolni.

Vitázni nem állok le, mindez levélben történt. Sértegetni sem állok le, de már többször is kértem, hogy hagyjuk egymást szépen békén. Ám mindig újrakezdi, mintha ő leereszkedne hozzám és legyek hálás.

Mérgelődni nem fogok, mert tényleg nem éri meg.

2011. szept. 28. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
mindenki magát hiszi értelmesnek, szóval relatív kérdés. vagy nem tud érvelni az egyik fél, vagy lusta. én magam is szoktam lezáratlanul-lezárni vitákat, csak kevésbé teátrális, közhelyes kifejezésekkel.
2011. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha személyeskedik, tényleg azt jelenti, hogy megfogtam, és sértődött elviharzás ürügyén menekül.
2011. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
így olvasva nem is értem akkor miért állsz vele szóba. email cím tiltása és kész.
2011. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!