Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyire igénytelenek a...

Miért ennyire igénytelenek a budapesti emberek? Legalábbis többségük.

Figyelt kérdés
Egyetemre járok Bp-en, vidéki vagyok. Persze eddig is ismertem vmennyire Bp-t, tudtam, hogy a tisztaságára híres, de egészen megdöbbentő, hogy minden nap látok vkit eldobni csikket, kutyapiszkot kell kerülgetni a járdán, mindenhol szemét.Sok helyen jártam már az országban, de Bp messze a legundorítóbb. Miért van ez?
2011. szept. 28. 17:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Nemtom, de én otthagytam a bpi egyetemet, és átjelentkeztem az ország másik felébe ugyanarra a szakra, csak kisvárosba.

Utáltam, hogy ahogy kilépek a lakásból a kapun, minden szürke, koszos, eszméletlen nagy a zaj, rengeteg ember, rohannak, fellöknek, büdösek, arctalanok, és süt róluk az életutálat és hihetetlen módon passzív öncélú ragadozók, nem tudom több jelzővel illetni őket. Szóval az emberutálatom akkora méreteket öltött, hogy eljöttem abból a süllyesztőből.

2011. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát a tisztaságra csak azt tudom írni, h a Bp-i lakosok száma többszöröse bármelyik vidéki városénak, és akkor ugye az ingázók ebben nincsenek benne. És mint tudjuk nem minden ember elég intelligens ahhoz, h pl. elvigye a szemetét a kukáig, és ez minél több ember van egy helyen, annál halmozottabban igaz.

Egyébként ezt az emberundort, amiről az első válaszló írt, én is érzem, és nagyon durva. Én úgy mentem Pestre fősulira, h teljesen nyitott, barátkozós, emberszerető voltam, aki minden közösségi dologban részt vett. Ehhez képest most örülök, h ha a barátaimon kívül minél kevesebb emberrel kelljen érintkeznem, és a közlekedést (főleg a tömegközlekedést) a lehető leggyorsabban letudjam.

2011. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanezt érzem, hiába vagyok pesti. A belvárosi kerületekben az utcán undorítóak, el nem tudom képzelni, hogy mitől ennyire koszosak, de mindenhol kerülgetni kell a különböző gusztustalan dolgokat az utcákon. Köpések, kutyapiszok, vizelet, zsebkendők, csikkek, rágók, ételmaradványok és még sorolhatnám. Én sosem dobok el semmit, nem hiszem el, hogy mások ennyire igénytelenek. De persze ettől függetlenül még mindig több lehetőség van itt, mint vidéken. Kérdés, hogy ki miről akar lemondani.
2011. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó tudni h nem vagyok az egyetlen aki Pestre felkerülve elkezdte utálni az embereket XD
2011. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 bitangbigtank ***** válasza:
Másféll millió lakos.. Nagyváros.. soroljam még, miért nem olyan tiszta bp, mint egy 200 000 lakosú debrecen? De megnyugtatlak a nagyvárosok többsége koszos.. Am meg pestnek is vannak szebb helyei..
2011. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"bitangbigtank válasza:


Másféll millió lakos.. Nagyváros.. soroljam még, miért nem olyan tiszta bp, mint egy 200 000 lakosú debrecen? De megnyugtatlak a nagyvárosok többsége koszos.. Am meg pestnek is vannak szebb helyei.."


Bécsben kevesebben laknak, mégis tisztább.A nagyvárosok koszosabbak, mint a kisvárosok, ez igaz, csak Bp majdnem mindnél mocskosabb.Vannak szép részei, csak 90%-a fuldoklik a mocsokban.

2011. szept. 28. 19:34
 7/19 anonim ***** válasza:
Bécs se tisztább, ugyan úgy néz ki mint egy magyar város. (Persze most nem a kisuvickolt turista célpontokra gondolok.)
2011. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Még London is tisztább, mint Budapest.
2011. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Bécs se tisztább, ugyan úgy néz ki mint egy magyar város. (Persze most nem a kisuvickolt turista célpontokra gondolok.)"


Nem baj, ha szereted Bp-t, de hazudozni nem kéne, vagy nem voltál még Bécsben, a legkoszosabb utcája is tisztább, mint bármelyik utcája Bp-nek.

2011. szept. 29. 03:44
 10/19 anonim ***** válasza:
Voltam Bp-en és Bécsben is, semmi különbség igazából.
2011. szept. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!