Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az 1970-80-as években hogyan...

Az 1970-80-as években hogyan fegyelmezték a tanárok az osztályt? Milyen büntetések voltak akkoriban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Én 43 éves vagyok ,vannak tapasztalataim.Akkoriban térképmutatópálcával kaptunk ha rosszak voltunk,de volt békaügetés az udvaron óra közben is.Volt egy tanárunk aki egyszerűen megverte aki szemtelenkedett.Ököllel is!Meg se mertünk mukkanni az óráin.

Akkor még nem voltak jogaik a tanulóknak mint most,kemény fegyelmezést kaptunk.

2011. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mustafa33 ***** válasza:
96%
Tenyeres vonalzóval, fülhúzás, gyenge ütés gyomorszájon és ha lehajoltál pofon jobról balról.
2011. szept. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a felso ketto buntetes mod nem 30 eve, hanem 50 eve volt. Az en iskolamban, into, feleltetes, szuloi behivas volt. Nem kellett massal fegyelmezni, mert a kolykoknek tanitottak tiszteletet, tudtak hogy hol a hatar. Nem volt, nem is lehetett nagy pofajuk, sot, meg a kedves szuloknek sem, mint most. Akkor egy tanar olyan volt mint masodik szulo.
2011. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években voltam ált. sulis.De szép idők voltak és milyen rosszak voltunk!Volt 1-2 tanár, aki sírva ment ki az óránkról.Alsóbb osztályokban úgy büntettek, hogy 50-szer , százszor le kellett írni valami hosszú mondatot.Vagy aki órán rendetlenkedett, azt kiküldték a teremből, ilyenkor volt olyan , aki hazasétált :D

Legtöbb tanárunk artikulátlan kiabálással próbált fegyelmezni, persze nem sok sikerrel, vagy beírt egy egyest, vagy az egész osztály dogát írt, büntetésből.

Anno napköziben pedig volt egy szadista tanárnőnk, aki vörös karmaival szívesen megcsípte a gyerekeket, nem is kellett hozzá rosszalkodni, elég volt az is, ha nem tetszett neki szegény gyerek pofija...De a hajhúzástól, lábtaposástól sem riadt vissza.Szerencsére ez egy kivételes eset volt, egy idő után kirúgták szerencsére.

Akkor még voltak úttörők és kisdobosok és a tanár büntetésből elvehette a nyakkendőnket, ez akkoriban szégyennek számított.

2011. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!