Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem hatványozódnak a...

Miért nem hatványozódnak a büntetések? Nagyon sokan lesz@rják hogy alkalmanként kap néhány ezer forintos büntetést, ugyanúgy megteszi a szabálysértést (parkolás, gyorshajtás, stb).

Figyelt kérdés

Miért nem lehetne bevezetni hogy UGYANOLYAN szabálysértésnél:

- 1. alkalom: pl. 5.000.- büntetés (hisz bárki hibázhat)

- 2. alkalom: pl. 10.000.- büntetés (még ez is előfordulhat bárkivel)

- 3. alkalom: pl. 20.000.- büntetés (itt már meggondolja magát az illető és máskor jobban odafigyel)

- 4. alkalom: pl 50.000.- büntetés (most már elgondolkozik hogy vele van a baj)

- 5. alkalom: pl. 100.000.- büntetés (ezt már szándékosan csinálhatja!)

- x. alkalom: pl. 300.000.- büntetés (fizessen aki ilyen hülye: pl. terepjárós milliomosok)


Tehát itt arra gondolok, hogy ha valaki gyorsan hajt, akkor ilyen fokozatosan menjen fel a büntetése, de ha tilosban parkol akkor mivel más szabálysértés, azt külön fokozatosan büntetni.


Elegem van már pl abból, hogy a házunk előtt a tilosban állnak a terepjárók, és nem tudok kiállni a zárt kapualjból, mert nem látom be az utat.

Kihívtam már a rendőrt, aki elmondta hogy ha kijövök a kapualjból, de nem látom hogy jönnek-e autók a tilosban parkolók miatt, akkor is én vagyok a hibás, mert nekem kell 100%-osan meggyőződnöm a biztonságos kihajtásról. Már kétszer majdnem karamboloztam, mert egyedül hogy győződjek meg arról hogy jön-e autó? Aki a tilosban parkol, azt nem veszik elő hogy miatta karamboloztam.

A rendőr ilyenkor egy kisebb büntetéssel elintézte a tilos parkolást, de néhány nap után megint ott álltak ugyanaz a terepjárók a jártán a tilosban.


2011. szept. 15. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet. Én házam előtt is folyamatosan parkolnak tilosban, csak a sok barom még a kapum elé is képes beállni és még elférni sem tudok miatta nem hogy kilátni az útra. Sajnos ez ellen sokat nem tehetünk, emiatt én is hívtam már rendőrt én is, ő kiszabott a tulajnak valami büntetést azóta jól meggondolja hogy hova parkoljon le. Meg ilyen esetben tényleg te vagy a hibás ha koccanás lesz mivel ilyen esetben kell hogy legyen egy ember aki biztosítja neked a biztonságos kiállást, tudom hogy nehéz megoldani.
2011. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
ez a hatványozódás nem igazán jó gondolat gondolj bele egy átlag autós éves szinten vezet 10000km-ert egy hivatásos vezet 1 hónapban 12000 km -ert ő egy évben egy büntivel megy és az átlag???
2011. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerinted az "jogos" hogy minden nap a tilosban parkol a házunk előtt a hivatásos kenyérszállítós autó - ezzel veszélyeztetve a kihajtásomat, amikor ott van mellettünk (nem hazudok!) 20 méterre a parkoló?

Én is sokszor cipelek nehéz dobozokat az ügyfelekhez. Neki letörne a dereka, ha nem közvetlen a bolt előtt állna meg? De írhatnám a velünk szemben lévő vadászboltról is ugyanezt... Meg még számtalan boltról. Ezt a hülye szokást már a vidékiek is eltanulták a pestiektől. Mert ugye sokat kell gyalogolni ha már nem tudnak a bolt előtt 10 méteren belül megállni...

2011. szept. 15. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
ebben igazad van az ilyet egyszerűen ki kéne tiltani a vezetők közül de szerintem az nem hivatásos ezek általában B kategóriával vezethető kis teher szokott lenni, na de ezektől nagyobb ,és jobb sofőröket nem találsz a világon sem! xd Kamionos!
2011. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
a kenyeres autó árú szállítás céljából áll a tilosban ? ezt még meg is tudom érteni!! próbáld meg nap mint nap ezt csinálni a kenyeret ládában szállítják minimum 20kg ebből bevisz a boltba 5 öt és ezt napi szinten meg csinálja vagy 20 helyen akkor már a 3 méter is sok! de a terep járósok, akik mozgáskorlátozott engedélyjel parkol , és tilosban! na azok a bunkók és nem a kenyeres! Kamionos
2011. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!