Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ami a szívemen, az a számon!...

Ami a szívemen, az a számon! Korrekt igazmondás, vagy csak egyszerűen tahóság?

Figyelt kérdés
2008. márc. 13. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Háát, az én véleményem: Én azt tapasztalom, h a többsége akiknek ez a szlogenjük, azokat nem nagyon mondanám őszinte embernek, csak a szájuk nagy,és ennyi! Olyan ember ritka , aki tényleg megmondja mindig a másik szemébe az őszinte véleményét.Sajnos.-Pedig sokan mondják ezt saját magukról, de nem egyenes emberek:inkább csak nagyobb hangot adnak a véleményüknek, de nem mondanám az ilyet őszinteségnek- legalábbis ha arról van szó pl, hogy a másikat szidjuk, mert mi aztán megmondjuk neki a magunkét...-

Abban az esetben nem tahóság, ha valaki kérdezi is a véleményét, hogy mit gondol.-nem egyszerűen szidni valakit pl mert valamiért valami nem tetszik, hanem, ha tényleg kérdezik a véleményünket valamiben, akkor nem azt mondom amit eddig a legtöbben, ha nem értek azzal a dologgal egyet, hanem amit én gondolok róla. -De ekkor kérték a véleményemet, tehát nem tahóság.

2008. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
pont ezt akartam írni. ha kérdezik a véleményed, feltétlenül válaszolj őszintén, mert pont azért kérdezi, ha meg nem kérdezik, akkor semmi közöd másokhoz, és tahó vagy ha beszólogatsz, főleg ha mások előtt.
2008. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
de ha valamiről jó véleménnyel vagy, azt akkor sem tahóság megmondani, ha nem kérdezik:)
2008. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tade ***** válasza:
76%
Szia! En ugyanilyen vagyok...Mivel a szuz jegyeben szulettem eleg kritikus vagyok neha mindennel es neha mindenkivel szemben...raadasul muveszeti iskolat is vegeztem...tehat...A baratnoim es ismeroseim elfogadtak a kritikaimmal,es a velemenyeimmel egyutt, mert tudjak, hogy ilyen vagyok es kesz. Mindig van velemenyem, akar rossz, akar jo, ami szivemen az a szamon...ha abartnom rosszul valaszt mmondjuk frizurat vagy ruhat ...megmondom az oszintet...nehe sokkal jobb oszintenek lenni mint elhitetni valakivel, hogy kkor is jol nez ki, mikor mindenki tudja, hogy nevetseges, de senki nem mondja meg neki... Persze nalam is letezik a "kegyes hazugsag"...de szerintem mindenkinel....Oszinte embernek vallom magam de nem teljesen...aki azt mondja, hogy teljesen oszinte az hazudik...
2008. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Sztem inkább az érzésekre vonatkozik ez a kifejezés ...pl. elmondjuk azt ami a szívünket nyomja vagy épp mit érzünk.
2008. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia! Szerintem ha őszinte vagy az nagyon jó, de csak akkor ha mindez kellő mértékű empátiával is párosul. Az a baj, hogy sokan nem tudják, hogy hol a határ aközött, hogy őszinte vagyok és aközött, hogy ha kell ha nem megbántok másokat azzal, hogy elmondom a véleményem róluk akkor is ha nem kellene.

Szóval sarkítva: jó, ha elmondod egy barátodonak ha látod, hogy mondjuk hülyeséget csinál és nem akarod, hogy a vesztébe rohanjon, de nem jó ha a legjobb barátnődnek megmondod az esküvőjén, hogy pocsék ruhát választott és életedben nem láttál még ilyen csúnya menyasszonyt mint ő. Vagy ilyesmi. :)

2008. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Régebben nekem is ez volt a mottóm... Utáltam kertelni, körbemagyarázni és úgy gondoltam, kíváncsi az őszinte véleményemre, aki megkérdezett.

Ma már úgy gondolom, hogy bizonyos esetekben meg kell tanulni aranyosan mosolyogni és kerülni a konkrét válaszokat.

Ez épp olyan, mint mikor azt hallottam, hogyha valakire mosolygok, annak is átadom a jókedvet. Ezért egyszer majdnem leütöttek egy szórakozóhelyen.

(Zs,30 éves)

2008. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szerintem addig semmi gond nincs azzal aki "ami a szívemen, az a számon" elven működik mindaddig, amíg nem bánt lelkileg vagy sért meg komolyan olyan embereket a környezetében, akiket elméletileg szeret. Az én barátom is mindig ezzel a maszlaggal jön, és nem érti ezt meg. Már azon a véleményen vagyok, hogy konkrétan szerelmes vagyok egy jó nagy bunkó taplóba! Ez milyen?? Nem vagyok normális.
2012. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!