Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy informatikusnál előfordulh...

Egy informatikusnál előfordulhat, hogy egy bizonyos virtuális világban él és személyesen zárkózott, nem kommunikál?

Figyelt kérdés

Azaz, hogy úgy normálisan, szemtől szemben teljesen visszahúzódó a viselkedése, zárkózott. De gépen keresztül, facebookon meg teljesen kötetlen, lehet vele valamennyit dumálni, ha meg újra szemtől szemben vagyunk akkor meg megint zárkózott, mint ha mi sem történt volna.

És hogyha például becsmérli valaki, megsérti, akár elég durvát is mond rá, de nem a szemébe, vagy akár oda is, tök könnyen túllép rajta. Persze személyesen ugyanolyan marad, de gépnél beszélget azzal, aki előtte akár többször leszólta, becsmérelte.

Ez normális? Mivel lehet magyarázni?


2011. okt. 6. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak informatikusoknál fordulhat elő, hanem sok "kockánál" is. Túl félénkek az ilyen emberek, nem szeretik a társaságot, gátlásosak, inkább a virtuális világban élik ki vágyaik.
2011. okt. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat.

Öcsém is pont ugyanilyen.

A számítógéppel él jóformán, még barátnője sem volt, pedig már huszonéves.

2011. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De van olyan, hogy egyszerűen kilép amikor én belépek, vagy ráírok.
2011. okt. 6. 08:36
 4/11 anonim ***** válasza:
ez egy betegség: függőségnek nevezik. Addiktológusok próbálják gyógyítani, több-kevesebb sikerrel, nehéz, mint az alkoholtól függőség.
2011. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még nehezebb. Mert alkohol nélkül lehet élni, de számítógép nélkül már nem.
2011. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embernek gátlásai vannak. A virtuális világban ezeket a gátlásokat le tudja vetkőzni, és azt látod, milyen is valójában, mesterésgesen kialakított gátlások, komplexusok nélkül. A virtuális világ az ilyen embereknek inkább segít. Rájöhetnek arra, hogy mi rejlik bennük, milyenek is tudnának lenni, ha mondjuk gyerekkorukban nem nyomták volna le őket a testvérek, az osztálytársak és egyéb események stb. Aki gátlásos, de felismeri mire is lenne képes igazából annak sokkal több az esélye arra, hogy csökkentse majd ezen gátlások hatását a való életben is, már amennyiben nem arra motiválja ez őt, hogy egyre inkább a virtuális világban élje ki magát. Mert a virtuális világnak eme emberekre kettős hatása lehet. Egyrészt méginkább befelé is fordíthatja őket, másrészt meg segíthet nekik, hogy jobban megismerhessék önmagukat, és kinyíljanak. Ezek ellentétes hatások. LEhet, hogy először az első érvényesül, de szerintem idővel egyre nagyobb esélye van a másik hatásnak is.
2011. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem számítógép függőség, hanem valamilyen pszichológiai, kapcsolatteremtési probléma. A számítógép csak eszköz, azon keresztül tud személytelenül kommunikálni.
2011. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Armageddon! És a jéghegyek is olvadnak! Mi lesz velünk?
2011. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez pont az informatikusi szakmától van,hanem az embertől alapban,magától,hogy milyen az alap személyisége.Ennyiből egy sima átlagos informatika tanár vagy programozó is lehetne visszahúzódó meg zárkózott,depressziós,vagy hasonlók.Van aki eredetileg visszahúzódó,és leül a gép elé,ott hagyhatod egész nap,mert észre sem veszi,hogyan telik az idő,és csak ront a helyzetén,na neki már tényleg segítség kell,de akinek ez a munkája,hogy jórészt a gép előtt van,az megint más.Az első esetben kellene segítséghez folyamodni,vagy csak kikötni az internetet.Amúgy már alig van ember,aki nem a gép előtt tölti el a szabadidejét.Én csak akkor vagyok fenn,hogyha beteg vagyok és lustálkodni akarok kicsit,vagy beszélnem kell pár emberrel,vagy kíváncsi vagyok valamire,és itt meg tudom nézni.Van olyan ismerősöm nekem is,aki neten rengeteget beszél,de élőben meg nincs mit mondani,na vagy azért mert már neten elmondott mindent,vagy pedig nehezen nyílik meg,bár azt mondom hogy ez elvétve fordul elő.
2011. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

(14:28)"És hogyha például becsmérli valaki, megsérti, akár elég durvát is mond rá, de nem a szemébe, vagy akár oda is, tök könnyen túllép rajta. Persze személyesen ugyanolyan marad, de gépnél beszélget azzal, aki előtte akár többször leszólta, becsmérelte. "


Talán azért nem a szemébe mondja,mert tudod erre mondják hogy az interneten nagy a szája,de a valóságban meg nem,másnap meg ugyanúgy kullog az ember előtt,mert fél.Az ilyeneket nem kedvelem.Igazából az ilyen ember nem él a valóságban,mert ott nem mer megtenni dolgokat,bár én ahhoz tartom magam,hogy nem vagyok félénk,se túl bátor,hanem olyan átlagos,akinek élőben is megmondanám a magamét annak interneten is megfogom mondani,vagy épp fordítva,de inkább élőben,mert az jobban hat,ide írkálhatok bármit.Bátortalanság.Az hogy aki szemétül viselkedik velem a valóságban,azzal meg nem állok szóba interneten sem,mert engem minősítene.


A legjobb az lenne ha az emberek a valóságban élnének,nem gépen keresztül.

2011. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!